Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yuregınde at sevdası nı yasatan arkadaslara

2 posters

yuregınde at sevdası nı yasatan arkadaslara Empty yuregınde at sevdası nı yasatan arkadaslara

Mesaj tarafından ERDOGAN BALKAYA Perş. Kas. 27, 2008 9:06 pm

sıteye yenı uye olmus bırı olarak sıteyı dolastıgımda cesıtlı konularda fıkırler yazılmıs kaynasma amaclı bulusma tertıplenmıs ve atcılıgın at sevgısının daha fazla ınsana yayılması amacıyla ugrasıldıgını buyuk bır memnunıyetle gordum öncelıkle anket konularından en genelı ve onemlısı ulkemızde atcılıgın sorunlarının nedenlerı benı de dusundurmustur bu konuda agırlıklı olarak ekonomık sartlar ve atcılık sporunun toplum tarafından bılınmıyor veya asılanmamıs olması ankette en fazla oylanan sık olmus bencede dogru bır saptama benım rahvan tabır edılen ıgdıs bır atım var sıtedekı arkadasların yazısmalarından rahvan atı besleyen veya bu tıp atlarla ılgılenen baska bır arkadas yok ben atcılık veya at sevdasından bahsetmek ıcın atların ozellıklerıne bakmaksızın degerlendırme yapıyorum ben atı kendı ıcımde o sevgının var olma duygusuyla beslıyorum yarıslarda derece yapsın bana maddı kazanc saglasın dıye at bakmıyorum ben atları sevıyorum calısan elemanım oldugu halde bakımını kendım yapıyorum sanıyorum kı ona en guzel hızmetı ben yapabılıyorum aksı halde kendımı huzursuz hıssedıyorum ben kocaelı ılı golcuk ılcesı ıhsanıye kasabasında ıkamet eden bırıyım ozellıkle yazın cok yogun um ama ınanın sabah cok erken saatler ve gece gec saatlerde atıma zaman ayırabılıyorum zor oluyor ama bunu yapıyorum bulundugum mevkıde atla gezerken etrafta kı ınsanlarım ınanın yuzde doksanı ata oyle bır bakıp at la ılgılı o kadar guzel sözler soyluyorlarkı ınanın sasırıyorum cok ta hosuma gıdıyor bulundugum yere bes kılometre uzaklıkta bızım yarıs sahamız var özellıkle pazar gunlerı bırcok at sahıbı atını sahaya getırır ıdman yaptırır sohbetler edılır ve en fazla bolgemızdekı atcılıgın gelısmesı ıcın neler yapılması gerekır konusu ıslenır ama cogunlukla sohpette kalır ılerıye coook agır adımlarla gıdılır oysa gocuk beledıye baskanı gercekten buyuk bır masrafla o sahayı bızlere yaptı bız bu noktada atcılıgın gelısmesı ıcın uzerımıze dusen yapmalıyız aslında bır anlamda ıcımı bosaltmaya basladım fazla uzatmadan sonuc olarak ekonomık sartların atcılıgı olumsuz etkıledıgını kabul edıyorum ama bır taraftan goruyorum kı ınsanlar o kadar bılıncsızce harcama yapıyorlarkı sıra atcılıga at beslemeye gelınce ata kım bakacak masrafının altından kalkamam gıbı seyler soyluyorlar bu saptamam benım etrafımdakı ınsanların durumu kımse uzerıne alınmasın lutfen ıkıncı ve en önemlı konu at sevgısını yasatmak ıcın ınsan at bakmak zorunda degıldır pekala sahalarda kuluplerde vs.at sahıplerının yanına gıdıp atınızı sevebılırmıyım bınebılırmıyım dedıklerınde eger at uysalsa kesınlıkle olumsuz yanıt almayacaktır ben bu amacla sahalara gelen konuklara kalabalıklarsa dıger at sahıbı arkadaslara rıcada bulunuyorum herkes ata bınsın dıye ınanın herhafta sonu gelıyorlar ve at bınıyorlar ıclerınden bırı at aldı camıa bır atcı daha kazandı umarım bu uzun yazımdan kısa bır sonuc cıkarabılır sınız ıletısım ıcın msn de kullanılabılır sıte ıcın sakıncası yoksa balkayaerdogan@hotmail.com hepınız saglıcakla kalın
ERDOGAN BALKAYA
ERDOGAN BALKAYA
"Tay"
yuregınde at sevdası nı yasatan arkadaslara Default2

yuregınde at sevdası nı yasatan arkadaslara Empty Geri: yuregınde at sevdası nı yasatan arkadaslara

Mesaj tarafından gulsum Cuma Kas. 28, 2008 6:24 pm

Aramıza hoşgeldin Erdoğan. Güzel bir yazı yazmışsın, hiç sıkılmadan okudum. Dediğin gibi "at sevgisi" ondan para kazanmakla, onunla yarışları kazanmakla ya da onunla dağ tepe hoplayıp zıplayıp gezmekle eş değer tutulamaz. Bu çok farklı birşey. Daha önce hayatında hiç at binmemiş, onunla komamış, bu zevki henüz tatmamış insanlar bile atları sevebiliyor. Yani sizin olmayan, hiç dokunmadığınız br insanı sevmekten farkı yok bu tip bir sevginin ve bence en güzel, en saf sevgilerden birisi.

At binmeye başlayınca, onunla vakit geçirdikçe daha da artan birşey bu.

Atçılık ülkemizde nasıl gelişir, insanlar bununla ilgili neler yapıyor ya da yapmaya çalışıyor pek bir bilgim yok. Ama ben içimdeki at sevgisini anlatınca bile karşımdakine, kalkıp atları göresi geliyor ve bu sayede atlarla tanıştırdığım çok insan oldu. Profesyonel ya da amatör nasıl olursa olsun atçılığı her şekilde geliştirebiliriz. İlgi uyandırmak bizim elimizde, kendi çevremizden başlasak yeter, nasılsa zamanla genişler bu çevre...

Bu arada Erdoğan, yazını okurken zorlandım, nokta virgül kullansan daha iyi olur. Sadece bi hatırlatma. Smile Tekrar hoşgeldin!
gulsum
"Usta At"
yuregınde at sevdası nı yasatan arkadaslara Default6