Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kim kimdir, tanışalım!

+49
seroz
sedakurt
Tarık
emininsel
ozzuuum
Çölbeyi
Aslihan centilmen
poyraz80
ERDOGAN BALKAYA
Duygucalik
şahin_bey
gulsum
ender9
gokhan
dreadlogos
aipsin
dogustan_atci
eqvis
polis_07
safkan42
caykasigi
cosmic
es_gam_ze
carroty
arif
dmLa
Baris Oguz
tulbar
onur
mojnalubit
LaTurque
Yağız
MtKrc
seyis
yildirayhan
sercankoray
vetgokce
Goldenarrow
marthel
ange_polisson
Tunç
Murat
t.e.d
vet_tub
yagız
motti
dominate
Düldül
Admin
53 posters

3 sayfadaki 9 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Kim kimdir, tanışalım! - Sayfa 3 Empty Geri: Kim kimdir, tanışalım!

Mesaj tarafından LaTurque C.tesi Ocak 19, 2008 12:56 am

Selamlar...

goruyorumki herkez tecrubeli binicilik vs... konularinda ben pek oyle sayilmam ama ogreniyoruz iste Wink ben fransadanim... binicilik le ilgili birseyler ararken siteye rastladim!

gorusmek uzere...
LaTurque
LaTurque
"Yeni Doğmuş Tay"
Kim kimdir, tanışalım! - Sayfa 3 Default1

Mesaj tarafından mojnalubit Perş. Mart 27, 2008 4:44 pm

herkese merhaba ismim ENeS
istanbul üniversitesi atçılık işletmesi bölümünde okuyorum
mojnalubit
mojnalubit
"Yeni Doğmuş Tay"

Mesaj tarafından Admin Paz Mart 30, 2008 1:22 am

mojnalubit demiş ki:herkese merhaba ismim ENeS
istanbul üniversitesi atçılık işletmesi bölümünde okuyorum

selam enes, hoşgeldin aramıza! burada her şeye olabildiğince aktif katılmak bizim için çok önemli. hepimiz alaylı sen okullu olduğununa göre de anlatacak çok şeyin vardır:))

Forumu daha aktif kullanmadan önce kurallara da bir göz at istersen. Forumumuz düzenli olsun diye uygun başlıklar altında yazı yazmamız gerekiyor. ya da eğer örneğin "engel atlama" başlığı varsa tutup bir tane daha "engel atlama hakkında" gibi bir başlık açmamak gerekiyor. Küfür, hakaret v.s. zaten olmaz ama söyleyeyim, direkt şutluyorum siteden:)

kolay gelsin!!!
Admin
Admin

Mesaj tarafından Admin Paz Mart 30, 2008 1:25 am

LaTurque demiş ki:Selamlar...

goruyorumki herkez tecrubeli binicilik vs... konularinda ben pek oyle sayilmam ama ogreniyoruz iste Wink ben fransadanim... binicilik le ilgili birseyler ararken siteye rastladim!

gorusmek uzere...

Merhaba!! Oh ne güzel bol bol insan geldi sitemize mutlu oldum!!! Bilginiz olmasa bile çekinmeyin, bol bol soru sorun, konuşun, aktif katılıma çok ihtiyacımız var.

Kolay gelsin!!!
Admin
Admin

Mesaj tarafından onur Paz Mart 30, 2008 10:15 am

merhabalar onur ben. 2 yıl öncesine kadar t.e.d. yani tugrul la beraber ata biniyorduk Smile üniversite sınavı ve üniversitemde binicilik kulubü olmadıgı için 2 yıldan bu yana ata binemedim:(aslına bakarsanız ankara da güzel bi yer arıyorum ata binmek için.bana bu konuda yardımcı olursanız çok çok sevinirim.not : ankarayı pek bilmiyorum,detaylı bi şekilde anlatın Smile teşekkür ediyorum.görüşmek dilegiyle...
onur
"Yeni Doğmuş Tay"

Mesaj tarafından Admin Paz Mart 30, 2008 11:02 am

onur demiş ki:merhabalar onur ben. 2 yıl öncesine kadar t.e.d. yani tugrul la beraber ata biniyorduk Smile üniversite sınavı ve üniversitemde binicilik kulubü olmadıgı için 2 yıldan bu yana ata binemedim:(aslına bakarsanız ankara da güzel bi yer arıyorum ata binmek için.bana bu konuda yardımcı olursanız çok çok sevinirim.not : ankarayı pek bilmiyorum,detaylı bi şekilde anlatın Smile teşekkür ediyorum.görüşmek dilegiyle...

Hoşgeldin Onur!!!

Tam benim bir kaç yıl önceki halimsin! Ben de Ankara'ya gelince uzun süre binecek ortam bulamadım. Daha doğrusu Ankara Atlı Sporu falan biliyordum ama nasıl yapılır bu işler böyle büyük yerlerde bilemedim.

Şimdi oradayım. İlk başlarda yeni bir okula başlamak gibi oluyor kimseyi tanımıyosun falan ama sonra alışıyorsun.

Hangi okuldasın bilmiyorum ama ulaşımı çok kolay. Öğrenmek için en kolay yol şu: Kızılay'dan Ankaray'a bin. Oradan Bahçelievler durağında in. Bir kavşak göreceksin. Çok kolay, o kavşaktan dümdüz yokuş yukarı çıkınca tabelasını görürsün. O bölgeye kimileri beşevler diyor kimileri beştepe diyor ama nedense metro durağının adı "bahçelievler"Smile

Üyelik gerekmiyor ama şu var, gitmeden önce bir hocayla anlaşmış olsan fena olmaz. Ya da oraya bilen biriyle gidip seni hocalarla tanıştırmasını isteyebilirsin. Bazı hocalar birbirinden biraz farklı fiyat uyguluyor. Herkes özerk çalışıyor çünkü orada. Bazılarının atı çok acemiye göre, bazıları 45 dk.dan fazla bindirmiyor falan filan. görmek lazım.

Exclamation Arkadaşlar burada Onur arkadaşımıza yardımcı olabilecek birileri var mı bu konuda? Ben yoğunum kendim bile gidemiyorum o yüzden...Exclamation
Admin
Admin

Mesaj tarafından onur Paz Mart 30, 2008 11:46 am

admin teşekkür ederim .. ya açıkçası ben yakında bi tane at almayı düşünüyorum.buldum da sayılır.box fiyatlarını vs bi konuşursak iyi olur ankara atlı spor un bilgili birisiyle veya siz biliyorsanız bilgilendirirseniz çok sevinirim..binicilik konusunda 5-6 yıllık tecrübem var..dediginiz yere gidicem.tekrar teşekkür ederim..
onur
"Yeni Doğmuş Tay"

Mesaj tarafından Admin Paz Mart 30, 2008 12:00 pm

en son fiyatları nedir bilmiyorum ama ankara atlısporun boxları üyelere 450-500 gibi bişey, üye olmayanlara 700 ytl. nalbant dahil değil, seyislere ayda bi 50 ytl falan vermek gerekiyormuş bi de. nalbant da zaten bir buçuk ayda bir 100- 150 ytl.

Bunun dışında Ankara atlıspor kulübü içinde binicilik ihtisas spor kulübü var ama oranın fiyatlarını bilmiyorum. çok büyük bir fark yok galiba 50- 100 ytl daha pahallı olabilir.

gidip bir yönetimle konuş istersen...
Admin
Admin

Mesaj tarafından onur Paz Mart 30, 2008 12:02 pm

ok teşekkür ederim...
onur
"Yeni Doğmuş Tay"

Mesaj tarafından tulbar Paz Mart 30, 2008 3:11 pm

Binicilik İhtisas'ın fiyatları sanıyorum Atlıspor'dan daha ucuz. En azından biniş ve hoca fiyatları öyle. Her ikisinde de insanlar çok yardımcı ve iyi niyetli gördüğüm kadarıyla
tulbar
tulbar
"Yetişen At"
Kim kimdir, tanışalım! - Sayfa 3 Default4

Kim kimdir, tanışalım! - Sayfa 3 Empty Dubai'den selamlar

Mesaj tarafından Baris Oguz Perş. Nis. 17, 2008 11:46 am

Herkese selamlar. Binicilige universite yillardan Istanbul'da basladim, Sonra aralikli olarak devam ettirdim,

Simdi Dubai'de yasiyorum is yogunlugu elverdigi surece at biniyorum. Ama genel kaninin aksine binicilik burada cok tutulan bir spor degil, en populer spor deve yarislari. Ama cok farkli kulturler burada bir arada yasadigi icin, TR'de pek yaygin olmayan atlispor dallari (polo, endurance vb vb) var.

Su an Al Awadi colunun kenarinda kurulu bir klupte at biniyorum. Sharjah seyhine ait oldugu icin hem kraliyet ahirlarindan cikma atlarin barindigi hem de daha onceki sahipleri tarafindan kotu muameleye maruz kalmis atlarin rehabilite edildigi bir yer.
Baris Oguz
Baris Oguz
"Tay"
Kim kimdir, tanışalım! - Sayfa 3 Default2

Mesaj tarafından dmLa Cuma Mayıs 02, 2008 7:04 pm

ben damla. ilk ankara atlı sporda baslamıstım ata ama sonra bıraktım 10 yasımdaydım ozaman. sonra 14 yasımda izmir atlı sporda basladım 1daha da bırakmadım =)) şimdi adana atlı spordayım.
dmLa
dmLa
"Tay"

Mesaj tarafından Admin C.tesi Mayıs 03, 2008 11:01 pm

dmla, hoş geldin,

sen de benim gibi göçebesin anlaşılan:)))

iyi sohbetler şimdiden...
Admin
Admin

Mesaj tarafından motti Paz Mayıs 04, 2008 9:04 pm

nil sen hala biniyosun demi bi ara bırakmıştın
motti
motti
"Tay"

Mesaj tarafından Admin Ptsi Mayıs 05, 2008 7:11 pm

yoo, ben hiç bırakmadım. sadece okul yoğun olunca gidemiyorum.
Admin
Admin

Mesaj tarafından arif Salı Mayıs 06, 2008 9:48 pm

Merhaba bende yanlıs yere yazmısım.Tekrar yazıyyorum kusura bakmayın.Yaklasık 3 yıldır atlarla çok yakından ilgileniyorum.Kımız çiftliğinde devamlı at biniyorum.Atlardan iyi anladığımı sanıyorum.Herhangi bir sorunuz olursa memnuniyetle cevaplayabilirim. Laughing
arif
arif
"Tay"

Mesaj tarafından carroty Salı Mayıs 06, 2008 9:53 pm

Merhaba Arif o avatarindaki fotograf sana ait sanirim guzel gorunuyor gercekten ama kask yok gibi sanki Smile
carroty
carroty
"Usta At"
Kim kimdir, tanışalım! - Sayfa 3 Default6

Mesaj tarafından arif Salı Mayıs 06, 2008 9:59 pm

Evvt fotodaki benim kask da yok.Ben doğa ortamında bindiğim için genlde kask kullanmıyom.Genelde değil hiç kullanmıyom işin açıkcası.... Smile
arif
arif
"Tay"

Mesaj tarafından carroty Salı Mayıs 06, 2008 10:11 pm

Smile kask pek rahat bir sey degil, koku yapar terletir vs. ama sonucta hayat kurtarir o yuzden katlanacagiz bir arkadasim anlatti dusunce kaski yarilmis yani kask olmasaymis.....
carroty
carroty
"Usta At"

Mesaj tarafından es_gam_ze Cuma Mayıs 30, 2008 1:13 pm

slm arkadaşlar benim atla tanışmam sizlere göre biraz daha farklı aslında bende atları çok sever bir gün binebilmenin hayalini kurardım ki üniye hazırlanırken böyle bir bölüm olduğunu öğrendim tesadüfen.

Ve hemen ilk sıraya koydum.ama bana hiç destek olan olmadı hep eleştirildim bu bölümü şeçtiğim için.ailem tarafından bile.ama yılmadım tam aksine inatla ve sabırla istedim ve sonuçlar açıklandı 3.tercihim olan atçılık işletmeciliğini kazınmıştım ama çok üzülmüştüm antrenörlük olmadığı için:)derken okul serüvenim 2005 te başladı.

okulda beklenenin aksine hocalarımız bize bu bölümün çok zor olduğunu bir heves uğruna gelenlerin bir ana önce kendilerine yeni meslekler şeçmlerini söyledi.alında evet moral bozucuydu ancak zamanla daha iyi anladım ki gerçekten haklılarmış ama ben her şeye rağmen hocalarıma bile savundum bu işi yapacağıma inandırdım,hatta öyleki müdürümüzden bana boş zamanlarda gitmem için çiftlik ayarlamasını rica ettim oda sağolsun yardımcı oldu derken ben çeşitli çiftliklerde(muammer kitapçı atilla özsoy vs gbi) ve kuluplerde kendimi geliştirmye çalıştım uluslar arsı kongrelere,ebat derneğinini düzenlemiş olduğu programlara gönüllü olarak katıldım.ve sonunda okulum bitmiş artık mezun olmaya çok az kalmıştı.teklif çoktu çünkü bu işin içindeydim.çok çalıştım.azmettim çok da yoruldum ama herşeye rağmen yılmamışıtm.okul döneminde kabüğe bir tesise iş görüşmesine gittim.ve antalyaya.herkes bana güveniyor ve azmimi taktir ediyordu benim açıkta kalmayacağım inancındaydı.oysa ki ben evet teklif çoktu ama artık yılmıştım düz koşu istyordum ve ona gönelmiş kendimi o alanda yetiştirmeye çalışmıştım ama o tarfta yapamıyacağımı anlamıştım çok farklı bir sektör bizmkisi.binicilk ve düz koşu çok farklı birbirinden.bu yüzdenede gelen teklifleri değrlendirmedim ve ntalyada istediğim gibi bir iş buldum ama olmadı işlerine gelmedi aslında bazı durumlar ve sonrdana vazgeçtiler:(eve geldim bu arada araştırdırmalara devam ettim ve ist tulya kurtulan bin.akd.başladım.3 ay çalıştım ve babamın kanser olduğunu öğrenmem ve izin alamamamla işten ayrılmaya karar verdim
şimdi evdeyim tokatta artık okadar inatla şavaştığım at camiasında çalışmayı düşünmyorum bana kızmayın pes etmişsin hemen diye.bu sadece anlatabildiğim kısmı.inanın ben herkesten çok istedim ve artık benim bu meslekte çalışmamın hayırlı olmadığı inancına vardım.başka işler düşünmeye başladım ve görüşmelere.ancak çok yakın bir zamana kadar düşündüm ben bu noktada olmamalıydım üzüldüm ve inanın içimde ukte kaldı şimdi bazı planlarım var umarım gerçekleşrirebilirim sizden ricam arkadaşlar aslında vazgeçmek istmediğim ama korkutuğum geri çekildiğim bu sevdamı yeniden harekete geçirmek bana destek olun közü aleve dönüştürelim bu zor değil benim için tek isteğim yeterki sönmesin ateşim.size ralamak belkide bir tesadüf değil umarım en kısa zmanda ist işim olur ve bir an önce bir kulüpte biniciilk derlerine başlarım Smile
es_gam_ze
es_gam_ze
"Usta At"

Mesaj tarafından Admin Cuma Mayıs 30, 2008 2:06 pm

es_gam_ze demiş ki:slm arkadaşlar benim atla tanışmam sizlere göre biraz daha farklı aslında bende atları çok sever bir gün binebilmenin hayalini kurardım ki üniye hazırlanırken böyle bir bölüm olduğunu öğrendim tesadüfen.

Ve hemen ilk sıraya koydum.ama bana hiç destek olan olmadı hep eleştirildim bu bölümü şeçtiğim için.ailem tarafından bile.ama yılmadım tam aksine inatla ve sabırla istedim ve sonuçlar açıklandı 3.tercihim olan atçılık işletmeciliğini kazınmıştım ama çok üzülmüştüm antrenörlük olmadığı için:)derken okul serüvenim 2005 te başladı.

okulda beklenenin aksine hocalarımız bize bu bölümün çok zor olduğunu bir heves uğruna gelenlerin bir ana önce kendilerine yeni meslekler şeçmlerini söyledi.alında evet moral bozucuydu ancak zamanla daha iyi anladım ki gerçekten haklılarmış ama ben her şeye rağmen hocalarıma bile savundum bu işi yapacağıma inandırdım,hatta öyleki müdürümüzden bana boş zamanlarda gitmem için çiftlik ayarlamasını rica ettim oda sağolsun yardımcı oldu derken ben çeşitli çiftliklerde(muammer kitapçı atilla özsoy vs gbi) ve kuluplerde kendimi geliştirmye çalıştım uluslar arsı kongrelere,ebat derneğinini düzenlemiş olduğu programlara gönüllü olarak katıldım.ve sonunda okulum bitmiş artık mezun olmaya çok az kalmıştı.teklif çoktu çünkü bu işin içindeydim.çok çalıştım.azmettim çok da yoruldum ama herşeye rağmen yılmamışıtm.okul döneminde kabüğe bir tesise iş görüşmesine gittim.ve antalyaya.herkes bana güveniyor ve azmimi taktir ediyordu benim açıkta kalmayacağım inancındaydı.oysa ki ben evet teklif çoktu ama artık yılmıştım düz koşu istyordum ve ona gönelmiş kendimi o alanda yetiştirmeye çalışmıştım ama o tarfta yapamıyacağımı anlamıştım çok farklı bir sektör bizmkisi.binicilk ve düz koşu çok farklı birbirinden.bu yüzdenede gelen teklifleri değrlendirmedim ve ntalyada istediğim gibi bir iş buldum ama olmadı işlerine gelmedi aslında bazı durumlar ve sonrdana vazgeçtiler:(eve geldim bu arada araştırdırmalara devam ettim ve ist tulya kurtulan bin.akd.başladım.3 ay çalıştım ve babamın kanser olduğunu öğrenmem ve izin alamamamla işten ayrılmaya karar verdim
şimdi evdeyim tokatta artık okadar inatla şavaştığım at camiasında çalışmayı düşünmyorum bana kızmayın pes etmişsin hemen diye.bu sadece anlatabildiğim kısmı.inanın ben herkesten çok istedim ve artık benim bu meslekte çalışmamın hayırlı olmadığı inancına vardım.başka işler düşünmeye başladım ve görüşmelere.ancak çok yakın bir zamana kadar düşündüm ben bu noktada olmamalıydım üzüldüm ve inanın içimde ukte kaldı şimdi bazı planlarım var umarım gerçekleşrirebilirim sizden ricam arkadaşlar aslında vazgeçmek istmediğim ama korkutuğum geri çekildiğim bu sevdamı yeniden harekete geçirmek bana destek olun közü aleve dönüştürelim bu zor değil benim için tek isteğim yeterki sönmesin ateşim.size ralamak belkide bir tesadüf değil umarım en kısa zmanda ist işim olur ve bir an önce bir kulüpte biniciilk derlerine başlarım Smile

Selamlar,
Oncelikle aramiza hos geldin. Bir cesaret baslayip sonra da ayni hizla pes etmis olman belki de dedigin gibi psikolojik anlamda kimsenin sana destek olmamasindan kaynaklaniyordur... insanin icinde at sevgisi olduktan sonra kimsenin lafini takmamaliyiz. buraya cok hikaye yaziliyor, ben de yazdim bolca. ama yine de bahsedeyim. benimle de cok alay ettiler. destek olmadilar. kucuk gorduler. ana okulunda, ilk okulda, orta okulda, lisede... ama en son unversite son sinifta insanlara bunu yapabilecegimi kabul ettirdim. senin cevrenin bunu 2 yilda kabul etmesi zaten mucize olurdu.
bugun universite yilligimi elime aldim. insanlarin benim hakkimda yazdiklarini okurken sunu farkettim; ben onlarin gozunde 'atci Nil' olmusum ve insanlar beni atlardan ayri dusunemez olmus. nasil mutlu oldugumu anlatamam. bilkentin alakasiz bir bolumundeki alakasiz insanlar bile bunu algilayabildilerse, demek ki benim yolum bu dedim. sen lise son sinifta bu ise girmeye karar vermissin. hem gec hem erken aslinda. neden gec, cunku bugune kadar atlarla daha yakin olma firsatinin olmamasi, universitede tanismis olman gec. ama ayni zamanda da erken, cunku 2 senede sana 'sen pistin' deyip, senden piyasaya atlamani beklemisler. bu cok yanlis... senin moralini de seni 'atci' insan olarak gormeyi kabullenemeyen insanlar bozmus. onlara sakin aldirma.
a) ya onlari hayatin boyunca bir daha gormeyeceksin
b) ya bunu dediklerine onlari pisman edeceksin.

Sanssizliklar sadece senin degil her konuda her insanin basina gelir. kolay yolu secen siradan insanlara daha az denk gelir sadece, o da risk almadiklari icin. ama dunya uzerinde zor olmayan is mi var? sanssizlik olmayan yer mi var?

Sonuc olarak kendine sunu sor, sen bu isi seviyor musun?
Seviyorsan gerisinin hic bir onemi yok. Asla bu isi ogrenmek icin cok aci cekmen gerektigi gibi cumleler de kurma. evet cok calisacaksin, yorulacaksin, ama ama aci cekmeyeceksin. hic kimse sevdigi isi yaparken aci cekmez. ama inan bana o 4 duvar arasi islerden birine girersen hayatin boyunca aci cekersin. bir gun bir gazetede dergide senin hayalin olan isi yapan basarili insanlari gorunce aci cekersin. atlara en fazla bir gun coluk cocuga karisip, bir pazar kahvaltisi veren mekanda burnuna dokunma firsati bulabilecek kadar uzak oldugunda aci cekersin. Birisi seni kizdirinca atli bir ortamda, ahirina gider, sever, biner, rahatlarsin. ama baska bir yerde sadece tuvalete gidip sigara icersin. sonra o sikici ofise geri donersin. iste o gun de aci cekersin.

Git bir yerde asgari ucretle seyislik yap. turistik yerlerde dusuk ucrete calis. ama yap bir sey. kendini gelistir. dedigim gibi, kimse 2 yilda tam bir atci olamaz. atlarla ilgili kendini gelistirmenin alternatif yollarini ara. insanlara kusme.

Biz sana burada destek olmaya calisiriz, umarim digerleri de benimle ayni fikirdedir.
Admin
Admin

Mesaj tarafından es_gam_ze Cuma Mayıs 30, 2008 5:14 pm

cnm benim çok sağol evet bu işi yapan başaarılı insanları gördükçe kıskanıyorum ve aslında herkes atçılığı bıraktığıma inananmıyor diyebilriz bana yeni yerler ayarlama çabasında bile olanlar var ama ben küsmüştüm istemedim ama bunu anlatamadığım nedenler de var atçı düz koşuda atçı dediğiniz an aklınıza en kötü kelimeler geliyor insanlar çok çıkarcı olmuş bu işin o kısmı beni istediğim tarafatı ilk etepta ben de 2 sene sonra ondan pes ettim ama inan bana atabiki pişmedim daha hiç bir şey bilmyorum bunun için sürekli kendimi geliştirme çabam var dı ama şimdi ist gidersem tokatta böyle şansım yok biniciliğe başlamak.
es_gam_ze
es_gam_ze
"Usta At"

Mesaj tarafından es_gam_ze Cuma Mayıs 30, 2008 5:29 pm

bu arada yakın zamanda veli efendiye alaım vardı araya torpil koyacaktım olsun diye ama sonra vazgeçtim o kadar vazgeçmiişm yani:( eee düz koşu birde ağzım yandı
es_gam_ze
es_gam_ze
"Usta At"

Mesaj tarafından motti Cuma Mayıs 30, 2008 7:17 pm

gamzecim tebrik ederm süpersn valla
motti
motti
"Tay"

Mesaj tarafından Admin Cuma Mayıs 30, 2008 8:13 pm

Aman canım, biz seni gazlarız böyle işte, bak ali de geldi gazlamaya:)

ya zaten düz koşu işi bana çok maddiyat içeriyor gibi geliyor. her şey sadece paraya bakıyor, olay at sevgisi falan değil. bir de üzerine çok erkek egemen. boş ver bence düz koşuya bulaşma bir daha:))
Admin
Admin

3 sayfadaki 9 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

- Similar topics