Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emeğin karşılığı bu mu?

+3
gulsum
cosmic
gokhan
7 posters

Emeğin karşılığı bu mu? Empty Emeğin karşılığı bu mu?

Mesaj tarafından gokhan C.tesi Şub. 14, 2009 2:20 pm

Merhaba arkadaşlar atlı terapiyle ilgili başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
Bir süredir memleketimdeyim ve daha 7 ay kadar da burda olacağım.Buradayken hem boş durmamak adına hem de terapiye ihtiyacı olan çocuklara yardım etmek adına atlı terapi uygulayan bir fizik tedavi merkezinde çocuklara at bindirmek uzere başvardum.
Yapacağım şey malum çocuklar ata binmeden önce atları çalıştırmak eğitmek ve çocukların ata guvenli bir şekilde binmelerini sağlamak ata binerlerken atı tutmak olayı kontrol altına almak yani malum siz de bilirsiniz.
Ama işin traji komik kısmına gelecek olursak, neredeyse ayda 100 bin liralık gelire sahip bu özel fizik tedavi merkezinin bana sundugu aylık maaş ise 200 lira. Bu paranın çok az olduğunu söylediğimde ise :'Olur mu burda çalışan koskoca sekreter bile 600 lira alıyor.'Ne sanıyorlar acaba atları çalıştırmak eğitmek ve bu çocukları ata bindirmek çok kolay bir şey mi.
Arkadaşlar işin boyutunu stresini ve ne kadar zor olduğunu özelliklede ilgileneceğiniz çocukların terapiye ihtiyaç duyan çocuklar olduğunu ve gunde en az 15 20 çocuğu yarım saat at bindirdiğiniz düşünecek olursanız olayın ne denli traji komik olduğunu sanırım siz de anlayacaksınız.
Belki de herşey para mı diyeceksiniz neden bu çocuklara yardım etmek için bu işi yapmıyorum:Çünkü bu kadar fazla geliri olan bir işletmenin bu kadar emek karşılığında bu kadar cimri davranması bu işi sadece reklam için yaptığını ve bunu yaparken de beni kullandıklarını düşünüyorum.Ya ben yapacağım işi çok abartıyorum yada bu insanlar bu işi çok küçümsüyorlar anlamış değilim.
Güzelim Türkiyemden insan manzaraları işte sadece sizlerle paylaşmak istedim sevgili arkadaşlarım.Hepinize iyi gunler ve çok guzel kazasız belasız binişler diliyorum.
gokhan
gokhan
"Usta At"
Emeğin karşılığı bu mu? Default6

Emeğin karşılığı bu mu? Empty Geri: Emeğin karşılığı bu mu?

Mesaj tarafından cosmic C.tesi Şub. 14, 2009 3:03 pm

Aslında haklısın çünkü burda o parayı sadece 1 kişinin 1yada 2 atınını günde yarım saat çalşmak için alıyolar bu parayı her ay.sen ise hem daha çok daha yoğun hem de çok daha hayırlı bi iş içn çalıyosun..
Peki hangi şehirde oluyo bu olay yani memleketn neresi?kabul etmedin mi işi?
cosmic
"Usta At"

Mesaj tarafından gokhan C.tesi Şub. 14, 2009 3:39 pm

Merhaba cosmic arkadaşım.öncelikli olarak yazdıklarımı okuyup bana hak verdiğin için teşekkür ederim.
Bu olay memleketim de yani Tokat'ta oldu.Hayır işi kabul etmedim.Senin de dediğin gibi işin yoğun olması.Ve yaptığın işin onlara çok basit ve kolay gibi gorunmesi nedeniyle kabul etmedim.Bana denen bir cümleyi de paylaşayım sizlerle atları midilli olduğu için sorun çıkartmazmış sanki middilli at değil
gokhan
gokhan
"Usta At"

Mesaj tarafından cosmic C.tesi Şub. 14, 2009 10:28 pm

ama yinede güzel bi iş.ilerde okulun yanısıra bu tarz işlerde çalşmayı istiyorum.ama dedğin gbi fazla önmsenmiyo heralde yaptığımz..
cosmic
"Usta At"

Mesaj tarafından gulsum Paz Şub. 15, 2009 10:41 pm

Türkiye'de sadece bu konu değil aslında hiçbir konu önemsenmiyor. Ben de dershanelerde haftanın 6 günü sabah 8.30, akşam 18.00, 250 tl'ye çalışan insanlar tanıyorum. Bu da hiç adil değil dimi?

Gerçekten ne adil ki Türkiye'de?

midilli olduğu için sorun çıkartmazmış sanki middilli at değil

Atlarla ilgilenip de bunu söyeleyebilen insana şaştım doğrusu.
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr C.tesi Haz. 20, 2009 10:31 pm

inanamıyorum yha :S türkiyede böyLe insanLar oLdukca atcıLık qeLişmezz :S
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından Admin Perş. Tem. 02, 2009 10:24 pm

Hakikaten çok ayıp ..."koskoca sekreter" dedikleri kişi tam olarak ne yapmış da "koskoca"olup 600 tl maaşı hak etmiş merak ettim. atlarla uğraşmak başlıbaşına hem fiziksel hem zihinsel olarak yorucu. ata bindirdikleriniz normal insanlarken bile yoruluyorken, engelli insanlara bunu terapi amaçlı yapmak daha da zordur.sizi havada kapmaları gerekirdi. çok üzüldüm gerçekten.
Admin
Admin

Mesaj tarafından sedakurt Paz Tem. 05, 2009 8:33 pm

Merhaba,işi kabul edip bu insanlara prim yaptırmadığın için sana teşekkür ediyorum. Umarım bu işe değer ve gönül veren işletmelerde en kısa sürede iş bulursun.
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından dominate Paz Tem. 05, 2009 9:30 pm

İşi kabul etmdiğin için bende sana teşekkür ediyorum.Bu mesleği o kadar ayaklar altına serenleri de esefle kınıyorum.Bu insanlar başlarına birşey gelmeden işin ciddiyetini anlamıyacaklar herhalde.Ama olan engelli insanlarımıza olacak maalesef.
dominate
dominate
"Usta At"