Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YENİ ALDIĞIMIZ AT

+13
mathsisthekey
gulsum
seyis
seroz
dominate
Admin
cosmic
Pegasus
gokhan
sedakurt
atkoLik__bLairr
emininsel
altuni
17 posters

3 sayfadaki 5 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

YENİ ALDIĞIMIZ AT - Sayfa 3 Empty Geri: YENİ ALDIĞIMIZ AT

Mesaj tarafından mathsisthekey C.tesi Eyl. 05, 2009 10:29 pm

atınla vakit geçirmen çok önemli, arkadaş olucaksanız, iş dışında da beraber vakit geçirmelisiniz Laughing

resim paylaşırsan da çok güzel olur, bizde tanımış oluruz Very Happy
mathsisthekey
mathsisthekey
"Usta At"
YENİ ALDIĞIMIZ AT - Sayfa 3 Default6

Mesaj tarafından altuni Paz Eyl. 06, 2009 11:39 pm

zaten resimdeki at benim atım daha geri sayfalarda resimlerim var. Ama eğitimsiz bir şekilde biniyordum. Eğitim alınca nasıl olacak bilmiyorum.Bugün eğitim verecek arkadaş geldi eyerimi beğenmedi.Beraber bir eyer alacağız ilk önce takımlarımızı güzel düzmemiz lazım dedi.Atımı çok beğendi eğitime sonra geçeçeğiz attla olan ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz dedi.Bir hafta süre verdi.Atın bana güvenmesi lazımmış.çünki at huysuz
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"
YENİ ALDIĞIMIZ AT - Sayfa 3 Default5

Mesaj tarafından ender9 Salı Eyl. 08, 2009 2:27 pm

altuni demiş ki:zaten resimdeki at benim atım daha geri sayfalarda resimlerim var. Ama eğitimsiz bir şekilde biniyordum. Eğitim alınca nasıl olacak bilmiyorum.Bugün eğitim verecek arkadaş geldi eyerimi beğenmedi.Beraber bir eyer alacağız ilk önce takımlarımızı güzel düzmemiz lazım dedi.Atımı çok beğendi eğitime sonra geçeçeğiz attla olan ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz dedi.Bir hafta süre verdi.Atın bana güvenmesi lazımmış.çünki at huysuz

Altuni, senin deneyimin biraz enteresan. Genelde egitim alinip sonra at alinir. Sen once ati aldin sonra nihayet egitim alacaksin. Yazdiklarindan cok ilgili ve istekli oldugunu goruyorum. Egitim ile birlikte cok hizli mesafe kaydedeceksindir. Daha once 90 kilo agirliginda oldugunu yazmissin. Bu durum sportif olarak at binmene engel degil. Ancak yanlis binisile atda kalici sakatliklara neden olmak icin yeterli bir agirlik.Ornegin fazla hoplayip atin sirtina cok yuklenebilirsin, at
huysuzlanip aniden kafasini yukari kaldirdiginda senin agirliginla
birlesince atin omurgasi zarar gorebilir, bizdeki bel fitigina benzer
sorunlar olusabilir Bu sebepten temel egitim tamamlanana kadar ata kendi basina binmemende fayda var. Bu atla aranizda guven iliskisi olusmasi acisindan da onemli. At binis sirasinda aci cekmesine neden olan, kararsiz ve celiskili komutlar(yardimlarin yanlis kullanilmasi) veren biniciye kesinlikle guvensiz yaklasacak ve huysuzluk yapacaktir. Bu durumu degistirmek icin ufak, dogru ve kararli adimlarla binicilik seruvenini ilerletmende fayda var. Tum bu yazilanlar kesinlikle sevkini kirmamali. Sanslisin, cunku temel egitimden sonra bol bol at binerek seviyeni yukseltme sansin olacak.
ender9
ender9
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Salı Eyl. 08, 2009 2:53 pm

ender9 demiş ki:
altuni demiş ki:zaten resimdeki at benim atım daha geri sayfalarda resimlerim var. Ama eğitimsiz bir şekilde biniyordum. Eğitim alınca nasıl olacak bilmiyorum.Bugün eğitim verecek arkadaş geldi eyerimi beğenmedi.Beraber bir eyer alacağız ilk önce takımlarımızı güzel düzmemiz lazım dedi.Atımı çok beğendi eğitime sonra geçeçeğiz attla olan ilişkilerimizi kuvvetlendireceğiz dedi.Bir hafta süre verdi.Atın bana güvenmesi lazımmış.çünki at huysuz

Altuni, senin deneyimin biraz enteresan. Genelde egitim alinip sonra at alinir. Sen once ati aldin sonra nihayet egitim alacaksin. Yazdiklarindan cok ilgili ve istekli oldugunu goruyorum. Egitim ile birlikte cok hizli mesafe kaydedeceksindir. Daha once 90 kilo agirliginda oldugunu yazmissin. Bu durum sportif olarak at binmene engel degil. Ancak yanlis binisile atda kalici sakatliklara neden olmak icin yeterli bir agirlik.Ornegin fazla hoplayip atin sirtina cok yuklenebilirsin, at
huysuzlanip aniden kafasini yukari kaldirdiginda senin agirliginla
birlesince atin omurgasi zarar gorebilir, bizdeki bel fitigina benzer
sorunlar olusabilir Bu sebepten temel egitim tamamlanana kadar ata kendi basina binmemende fayda var. Bu atla aranizda guven iliskisi olusmasi acisindan da onemli. At binis sirasinda aci cekmesine neden olan, kararsiz ve celiskili komutlar(yardimlarin yanlis kullanilmasi) veren biniciye kesinlikle guvensiz yaklasacak ve huysuzluk yapacaktir. Bu durumu degistirmek icin ufak, dogru ve kararli adimlarla binicilik seruvenini ilerletmende fayda var. Tum bu yazilanlar kesinlikle sevkini kirmamali. Sanslisin, cunku temel egitimden sonra bol bol at binerek seviyeni yukseltme sansin olacak.

cok güzel bi acıklama olmus..teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için..evet haklısınız huysuz bi atınız varsa (örneğin benim bindiğim zorro gibi) güven cok önemli..ata bindiğiniz zaman komutlarınızı istekle sevkle yerine getirmesini istiyorsanız o"na sadece bi at gibi değil takım arkadasınızmıs gibi bakmalısınız..atlar,köpekler vs hayvanlar hisleri kuvvetli canlılar oluyor.. eğer siz o gün binişten mutlu değilseniz at bunu anlar ve o da keyif almaz...bi engele gelirken eğer ben bunu yapamam diye düşünürseniz at bunu anlar ve engelin önünde zank diye durur...hersey atınızla iletişiminize ve ona karsı olan tutumunuza bağlıdır.. bu yüzden atınızla aranızda güçlü bir güven köprüsü ve nezaket kurmalısınız Smile
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından altuni Salı Eyl. 08, 2009 10:01 pm

Artık size şunu söyleyebilirim.Atı istediğim gibi yapabilirsem,aramızdaki bağ kuvvetlenirde iyi eğitebilirsem jokey arkadaşla, yüksek atlama içi
paradan hiç kaçınmayacağım ve Bodrumda kim ne kadar istiyor verip atı yüksek atlama için eğittireceğim.Gene onlardan ayrı ders alacağım
kendim
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından gulsum Çarş. Eyl. 09, 2009 1:07 am

Haydi önce bir eğitimlere başlayın bakalım, engel atlama ileriki kısım. Bizlerle de paylaşın eğitimin nasıl gittiğini. Kolay gele...
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Çarş. Eyl. 09, 2009 9:34 pm

öncelikle dörtnalı yapın bi snra engele gecersiniz... ayrıca atınız bildiğim kadarıyla arab atı... bu atlama için engelci atlardan yararlanırsanz hem atınız hem de sizin için dha ii olurr YENİ ALDIĞIMIZ AT - Sayfa 3 Icon_rolleyes
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından altuni Çarş. Eyl. 16, 2009 7:50 pm

ewet arkadaşlar size bugün yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.Size ilk önce attan düştüğümü söylemeliyim.Jokey arkadaşım geldi ata bindi biraz sürdü at kafasını sallamaya başladı ve indi.Ben bu atla 4-5 gün sonra 4 - 5 tane cocuk bindirdim kendimde ipini kendim çektim hiç bi huzursuzluk yapmadı.Abimide bindirdim hiç bir şey yok, bende biniyim dedim.Abime ipi verdim biraz gitti ben karnına vurduğum at birden şaha kalktı ve ben düştüm.Baktım birşey yok bi daha bindim.At gene kalktı tutundum at kıçının üstüne oturdu.Niye böyle bir şey yaptın diyeceksiniz.At beni yenmesin diye yaptım.Redeocularda düşürüyor ama ehlişecinceye kadar biniyorlar.Ondan bindim 2 gün bekledim hic bir şey yapmadım. Önceden önceden lonj yapan at benim karşıma gelip hiç bir şeyimi dinlemedi bana kulaklarını kısıp böyle baktı ama öyle saldırmadı ben tutup ipiyle gezdirdim 3 - 4 tur gezdirdi sevdim sakinleşti ama gene yapmadı bir dahada binmedim. Sonra abimle beraber Aydın'a gittik bir at tütcarının yanına yaa ne güzel atlar var
Bir macar atı çıkardılar 400-500 kilo var beyazdı.Adamlar gem bile takmadı sözle her şeyi anlıyordu çok hoştu.Sonra 4 yaşında bir kısrak çıkardılar aynı gelin gibiydi bindiler çok hareketliydi ona bende bindim Atı hareket ettirmek için sadece bir ağız hareketi yapmanız yeterli neyse o hareketi yapınca hareket etti.Karnına küçük bir hareket yaptım biraz hızlandı.Dönüşü kendi atım gibi zannettim biraz az sert yaptım at birden döndü.Ben böyle bir şey görmedim o kadar harika ki anlatamam.Sonra iğdiş beyaz bir at çıkardılar benim atın boyunda yakışıklı bir attı.Ona da bindim o da clup atıymış kuyruğundan asılıyorlar tık yok çok uslu binimi güzel eğitimli tam bi usta at Benim atla trampaya girdik az parayla atı aldım yarı gelip benim atı götürüp o iğdiş beyaz atı getirecekler.İnsanlar çok iyilerdi çok yardımcı oldular.Benim atı onlar 1 ayda mum gibi yaparlar artık Benim at serbest dolaşmaya alışmış hiç zora gelmek istemiyor biz de nekadar istekli olursak olalım bu atla baş edemicem.Artık usta deneyimli,yakışıklı,eğitimli bir atım oldu
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından alişen karaca Çarş. Eyl. 16, 2009 8:19 pm

altuni sen at satın almaktan bahs ettin peki bu aldıgın atlar nasıl atlar bulgar veya macar atı arıyorum bende yarış atı ilede takas edebilirim tabi ben yeterinden fazzla yarış atım oldu bunların bir kısmını binek atları ıle degıstırmek ıstıyorum bana bır yardımcı olurmusun abim aracılık edersen sevınırım beni bilgilendirirsin umarım msn im bu korsan_alis-90@hotmail.com eklersen daha rahat olabilr abim şimdiden teşekkurler
alişen karaca
alişen karaca
"Tay"
YENİ ALDIĞIMIZ AT - Sayfa 3 Default2

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Çarş. Eyl. 16, 2009 9:03 pm

altuni demiş ki:ewet arkadaşlar size bugün yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.Size ilk önce attan düştüğümü söylemeliyim.Jokey arkadaşım geldi ata bindi biraz sürdü at kafasını sallamaya başladı ve indi.Ben bu atla 4-5 gün sonra 4 - 5 tane cocuk bindirdim kendimde ipini kendim çektim hiç bi huzursuzluk yapmadı.Abimide bindirdim hiç bir şey yok, bende biniyim dedim.Abime ipi verdim biraz gitti ben karnına vurduğum at birden şaha kalktı ve ben düştüm.Baktım birşey yok bi daha bindim.At gene kalktı tutundum at kıçının üstüne oturdu.Niye böyle bir şey yaptın diyeceksiniz.At beni yenmesin diye yaptım.Redeocularda düşürüyor ama ehlişecinceye kadar biniyorlar.Ondan bindim 2 gün bekledim hic bir şey yapmadım. Önceden önceden lonj yapan at benim karşıma gelip hiç bir şeyimi dinlemedi bana kulaklarını kısıp böyle baktı ama öyle saldırmadı ben tutup ipiyle gezdirdim 3 - 4 tur gezdirdi sevdim sakinleşti ama gene yapmadı bir dahada binmedim. Sonra abimle beraber Aydın'a gittik bir at tütcarının yanına yaa ne güzel atlar var
Bir macar atı çıkardılar 400-500 kilo var beyazdı.Adamlar gem bile takmadı sözle her şeyi anlıyordu çok hoştu.Sonra 4 yaşında bir kısrak çıkardılar aynı gelin gibiydi bindiler çok hareketliydi ona bende bindim Atı hareket ettirmek için sadece bir ağız hareketi yapmanız yeterli neyse o hareketi yapınca hareket etti.Karnına küçük bir hareket yaptım biraz hızlandı.Dönüşü kendi atım gibi zannettim biraz az sert yaptım at birden döndü.Ben böyle bir şey görmedim o kadar harika ki anlatamam.Sonra iğdiş beyaz bir at çıkardılar benim atın boyunda yakışıklı bir attı.Ona da bindim o da clup atıymış kuyruğundan asılıyorlar tık yok çok uslu binimi güzel eğitimli tam bi usta at Benim atla trampaya girdik az parayla atı aldım yarı gelip benim atı götürüp o iğdiş beyaz atı getirecekler.İnsanlar çok iyilerdi çok yardımcı oldular.Benim atı onlar 1 ayda mum gibi yaparlar artık Benim at serbest dolaşmaya alışmış hiç zora gelmek istemiyor biz de nekadar istekli olursak olalım bu atla baş edemicem.Artık usta deneyimli,yakışıklı,eğitimli bir atım oldu

sizz... siz gercekten ne istediğinizi bilmiyorsunuz ! jokeylerle öğrenemezsiniz ata binmeyi! bence siz at sahibi filan olmayın atınıza acıdım birden gercekten !

neden her mantıklı insan gibi gidip bi klübte USTA HOCALAR esliğinde kjokeyler değil temel eğitim almıyosunuz?? at sizin istediğiniz gibi olamaz siz biniciliğin istediği gibi olmak zorundasınız !

bunları yapmadığınız sürece gercekten hayatnz boyunca atı 2 gıdım yürütmekle uğrasırsınız ! cnkü bu kafayla ancak bu akdar olurr !
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından altuni Çarş. Eyl. 16, 2009 10:18 pm

Sen yanılıyorsun her şeyi bildiğini sanıyorsun ama senin dediğin gibi değil bana bu atı eğtimli diye sattılar ama atta jokey değil en usta binici bile gelse o ata binemez at istemediği hiç birşeyi yapmıyor
ben eğitsin die jokey getirdim o bile uğraşmak istemedi ama bugün bindiğim atlar hiç birinde böyle bir sorun yoktu Binicilik sadece kluplerdemi öğrenilir bindiğim at harika eğitimli komutu bırak sözle gidiyorlar Atın birisine gem bile bağlamadılar bu atın huyu bozuk benle alakası yok ben öyle engel filan istemiyorum en fazla 4 nala koştururum çokta koşturdum.
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Çarş. Eyl. 16, 2009 10:31 pm

bkın düşüncelerinizde gercekten yanılıyorsunuz .. ne dediniz atım cok huysuz uğrasılmıyor !

siz nedn önce at binmeyi öğrenip sonra gözlemleyip adam gbi bi at almayı denemediniz??

yanlısınız bu siz işlere tersinden baslıyorsunuz...

bi veteriner gözetiminde at almadığınız sürecede bi sürü problem olucaktır diye tahmin ediyorum..

ve evet haklısnız gercekten HERSEYİ BİLDİĞİMİ SANIYORUM cünkü gercekten HERSEYİ BİLİYORUM YA DA SİZE YANLISLARINIZI GÖSTERİCEK KADARINI !
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından seyis Çarş. Eyl. 16, 2009 10:36 pm

atkolik sakin ol YENİ ALDIĞIMIZ AT - Sayfa 3 Icon_exclaim
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Çarş. Eyl. 16, 2009 10:46 pm

ben gayet sakinim..!

yalnızca nedense insanlar gercekleri,doğruları görmüyorlar !
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından mathsisthekey Çarş. Eyl. 16, 2009 10:50 pm

sanırım atın bir sorunu vardı?

bizim de 7 yıldır hergün çalıştığımız çok tecrübeli bir atımız var, gemsiz eyersiz arazide gezinti bile yapabiliyoruz onunla, ama gelin görün ki bir rahatsızlığı olduğu zaman ahırının içine bile sokmuyor kimseyi hayvancağız..

yani atınız huysuzluk yapıyorsa keyfinden/efeliğinden değil, bir derdi olduğundandır..

mutlaka bir (atlar konusunda bilgili) veteriner yada en azından atlarlan anlayan birilerine danışın..

at sahibi olmak tabii ki herkesin en doğal hakkı, ancak nasıl ehliyetsiz araba kullanılmıyorsa, temel eğitim diye tabir edilen at sağlığı, at fizyolojisi ve temel binicilik tekniklerini mutlaka edinmeliyiz, yoksa yazık oluyor hayvancıklara...
mathsisthekey
mathsisthekey
"Usta At"

Mesaj tarafından altuni Çarş. Eyl. 16, 2009 11:19 pm

Bakın arkadaşlar önceden çok ata bindim ama eğitim almadım.Netten 2 aydır bu konu üzerine hergün araştırıyorum uzman tv Hobimle mutluyum devemlı bakıyorum iki kişi ile msn den görüşüyorum bir jokey ve önceden 140 atlayan arkadaşla çok çalıştım 140 atlayan arkadaşın 8 atı var Benim tek hatam ata aşık olmaktı atı bir gördüm sordum soruşturdum at eğitimli dediler aldım.Bu arkadaşlardan çok yardım gördüm ama at bir türlü eğittiremedim ve eğitemedim.Ben bu atı eğitime göndersem kimse kendini riske atmaz die düşünüyorum Çünki at arka arka gidip şaha kalkıyo ve insanı düşürüyor
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından altuni Çarş. Eyl. 16, 2009 11:34 pm

Arkadaşlar bir güzel gördünüz aşık oldunuz bir insanın ilk isteği sahip olmaktır ben de öyle yaptım huyu sonradan çıktı aynı bayanlar gibi
evlenirsin ama bir bakarsın eşin gitmiş onun yerine huysuz birisi gelmiş benimksi ona benziyor.Herkez binicilikle uğraşır ama parasını verir hazır eğitilmiş ata binerler sonra ben biniciyim derler.Ben zoru başararabilrmiyim dedim ve başaramadım atımı sattım yerine clupten çkma harika beyaz bir at aldım.Cahildim şimdiki aklım olsa kesinlikle almazdım.Benim doru ata ii de para vermiştim.Ama şimdi deydi kıratımla asla sorun yaşamacağıma eminim İlk at binmeye başladığım zamankiyle şimdiki zaman arasına dünya kadar fark var.Hanginiz düştükten sonra birdaha ata binebilecek bende bu cesaret var çoğu kimsede yoktur.
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından altuni Çarş. Eyl. 16, 2009 11:48 pm

Ata zarar vereceksin diyeceksiniz Ben size bir şey söyleyeyimmi at kuduz gibi sağlam hiçbir sağlık sorunuda yok 2 gün önce getirttim veteriner idrarına kakasına baktı at hayran oldu ve gitti.Aynen söylediğiniz gibi efeliğinden keyfinden ödün vermemesi HUYSUSSSS neyse artık bizim İsmide şerefsiz koymuştum ŞEREFSİZ gitti AKKUŞ GELDİ
budan sonra AKKUŞ'tan bahsedeceğim.O sayfa kapandı O gittiği yerde o rahatı bulurmu bilemem.Çünki adamalar profosyonel insanlar oğullarının hepsi pro nasıl eğitirler bilmem.Ama o atı genede takip edeceğim
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından gulsum Perş. Eyl. 17, 2009 7:53 pm

altuni demiş ki:atı bir gördüm sordum soruşturdum at eğitimli dediler aldım.

ama at bir türlü eğittiremedim ve eğitemedim.

Ben bu atı eğitime göndersem kimse kendini riske atmaz die düşünüyorum

Bu üç cümleye takıldım, atı eğitimli diye almışsınız ama eğitimsiz mi çıkmış? Sorup soruşturmuşsunuz, eğitimli demişler ama size yanlış bilgi mi vermişler? Neden eğitimli bir atı eğitme gereği duydunuz?

Gerçi şimdi artık yeni bir atınız var, umarım aynı peoblemle karşılaşmaz ve yeni atınızla çok mutlu olursunuz. Keşke benim de at alabilme gibi bir imkanım olsaydı!!!
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından altuni Perş. Eyl. 17, 2009 8:59 pm

ewet ben biraz anlaşılması garip bir insanım bir şeyi gördümmü kalbim ısındımı ona sahip olmak istiyorum.Mesala bugün hayvan barınağına gittim.Bir köpek almak için istesem secereli köpek te alabilirdim ama ben sahipsiz bir köpek almak istedim o kadar köpeğin içinden kahverengi beyaz bir köpek benim gözlerimin içine öyle bir baktı ki köpekle bir elektriklenme oldu ve o köpek benim oldu bende öyleyim
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Perş. Eyl. 17, 2009 9:02 pm

hayırLı oLsun yeni atınız ! İnş AKKUŞlada bi probLeminiz oLmaz !
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından altuni Perş. Eyl. 17, 2009 9:21 pm

Atkolik bugün akkuşa bindim harika bir olay size nasıl anlatayım Murat 124 den indim abs hidrolik direksiyon avrupa bir arabaya binmişim gibi birşey atı kontrole gerek yok gibi birşey Dizginleri asılmaya bile gerek yok kendisi dönüyor durması bile sözle duruyor hemen 4 nala kaldırmak için hafif bir dokunma bile yeterli karnı ve ağzı o kadar hassaski nazik bineceksin ahlakı o kadar düzgün ki kuruğunu asıl birşey yapmıo bugün kuyruğunu tam arkasından taradım kafasını bana öyle sürtüyoki sevgi manyağı yaptım şekerler elmalar ödül bol arkadaş olarak ona SARI YI DA getirdim arkadaşlık yapsınlar Bilsem ilk baştan böyle bir at alırdım
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Perş. Eyl. 17, 2009 9:30 pm

altuni demiş ki:Atkolik bugün akkuşa bindim harika bir olay size nasıl anlatayım Murat 124 den indim abs hidrolik direksiyon avrupa bir arabaya binmişim gibi birşey atı kontrole gerek yok gibi birşey Dizginleri asılmaya bile gerek yok kendisi dönüyor durması bile sözle duruyor hemen 4 nala kaldırmak için hafif bir dokunma bile yeterli karnı ve ağzı o kadar hassaski nazik bineceksin ahlakı o kadar düzgün ki kuruğunu asıl birşey yapmıo bugün kuyruğunu tam arkasından taradım kafasını bana öyle sürtüyoki sevgi manyağı yaptım şekerler elmalar ödül bol arkadaş olarak ona SARI YI DA getirdim arkadaşlık yapsınlar Bilsem ilk baştan böyle bir at alırdım

demek istediğim buydu!
ama sizden bi ricam var da öncelikle dünkü asabiliğim için cok pardon
ama siz anlattıkca gercekten cok sinirleniyordum cnkü atınızı 2 kere
baskasına verp iki kere geri aldınız ki bu atı yıpratır Wink
LÜTFEN atınıza binmeden önce bi ay kadar bi klübte eğitim alın bu
teorik bilgilerle olucak bişiy değil ! cok rica ediyorum kendi atınızla
veya klübteki bi atla hiç fark etmez bi eğitmen aşliğinde ders alın ve
ata binmek için gerekli aracları alın Smile
zaten prof olarak yapmıyorsunuz ama ata kumas-kot pantalon ve kunduralarla binilmez takdir edersnz ki Smile
klübten ve ya biniclik malzemeleri satan herhangi bir yerden bi tog bi
pantalon bi bot ve chaps alırsanız sizin için daha iyi olur Smile
ama dediğimi lütfen yabana atmayın klübteki bi hocayıda (özel hocalar bulunmakta) alıp kendi mekanınızda ders alabilirsiniz..
ama klüb ortamı baskadır daha eğlenceli geciyor özellkle manejde bi sürü insanla binmek eğlenceli oluyor..
kalabalık yerlerde bnince daha ii öğreniyorsunuz Smile

Lüfen dedklerimi uygulamaya calsıın Smile

ha bu arada cok fazla elma armut seker vs vermeyn atınızın kalcası büyürse problem olur Very Happy
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından gulsum C.tesi Eyl. 19, 2009 1:15 am

altuni demiş ki:bugün kuyruğunu tam arkasından taradım

Ne kadar iyi huylu olursa olsun hayatınız için bu riski almayın derim. Nacizane görüşüm, o anda başka birşeyden huylanıp sizin arkanızda olduğunuzu unutur Allah korusun. Bir kazaya kurban gitmeyin, sizin gibi hayvanseverlere ihtiyaç var bu ülkede. Hayvanlarla aranızda oluşan elektrik çok güzel. Yeni köpeğiniz de hayırlı olsun. İsmi Sarı mı?
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr C.tesi Eyl. 19, 2009 2:32 pm

gulsum demiş ki:
altuni demiş ki:bugün kuyruğunu tam arkasından taradım

Ne kadar iyi huylu olursa olsun hayatınız için bu riski almayın derim. Nacizane görüşüm, o anda başka birşeyden huylanıp sizin arkanızda olduğunuzu unutur Allah korusun. Bir kazaya kurban gitmeyin,

cidden haklısın ablacım yaa Very Happy
ben sahsen bi arkın 9 yıllık atından cifte yemesini izledm xD
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

3 sayfadaki 5 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki