Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak

+22
mathsisthekey
zaferguncum
at evi
tuana
atkoLik__bLairr
Dafne
sedakurt
ozzuuum
aXXo
Cowboybebop
cosmic
ender9
han
tulbar
Tarık
carroty
Yağız
seyis
neutrino
vet_tub
dominate
Admin
26 posters

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Empty Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak

Mesaj tarafından Admin Ptsi Mart 19, 2007 8:14 am

Sad

study Bence Türkiye bu konuda zaten sürünüyor, binicilik olsun yada futbol dışı başka bir spor olsun, kimse yazmıyor ve kimse okumuyor...

Ülkemizde şuanda bulunduğumuz noktadan sadece 2-3 kitap okuyarak, sadece bir dergi yayınını düzenli takip ederek bile en az 10 yıl ileri gideceğimize inanıyorum.

İnanın bana, abartmıyorum. Çünkü çoğu zaman hocalarımın teorik bilgisinin benden daha zayıf olduğunu görüp şaşırıyorum. "Ama nasıl olur, bir hoca eyerin kırık olup olmadığını kontrol etmesi gerektiğini, kırık eyerin beli incittiğini nasıl bilmez???" scratch

Benim şu anda Türkiye'de bildiğim süreli yayın olarak Atkolik var, ki ben de yeni yeni orada katkıda bulunmaya çalışıyorum.
Diğer bildiğim dergi olarak Atdünyası varki, o da zaten magazinden geçilmiyor maalesef...

Peki ya Özkan Albay'ın yazdığı çeviri karışımı kitaplar dışında başka Türkçe atçılık kitabı bilen var mı? Eminim yoktur...

BİNİCİLİK ATIN ÜZERİNDE BİTMİYOR ARKADAŞLAR, OKUYUN...

AT SAĞLIĞINI, TARİHİNİ, CİNSLERİNİ, BAKIMININ İNCELİKLERİNİ, MALZEME ÇEŞİTLERİNİ, TÜRKLERİN ATLARLA OLAN YAKINLIĞINI, BULUN Bİ YERDEN OKUYUN LÜTFEN... İNANIN ÇOK AMA ÇOK CAHİLİZ!
Admin
Admin

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Empty Geri: Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak

Mesaj tarafından dominate Ptsi Mart 19, 2007 10:05 pm

Gerçekten çok haklısın.Türkiye'de bu konuda inanılmaz bir boşluk var.Özkan albayın kitapları yetersiz ama değiğin gibi doğru düzgün bir kitapta yok.Bende ek olarak Von Ziegler 'in Binicilik dersleri , Antony Palman'ın İleri binicilik Teknikleri , çılbır , kulvar , engel atlama kitaplarıda var türkçe olarak.onun dışında Manual Riding , Equestrian sport ve Basics in equestrian kitaplarını çevirdim.1-2 sininde üstünde çalışıyorum.ayrıca kendim engel atlama ve parkur dizaynı ile ilgili 150 sayfalık bi kitap oluşturdum.Tamamen kendi üretimim ama.kitapta 50 ye yakın parkur tasarımı falan var şekilleri tek tek elimle çizdim.piyasaya sürsem ilgi çekermi sizce?
dominate
dominate
"Usta At"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Default6

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Empty Geri: Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak

Mesaj tarafından Admin Ptsi Mart 19, 2007 10:21 pm

valla ilgi görmese bile sırf çıkarmış olmak için cebimizden para verip yapmamız gerek bişeyleri. yapılmadı denmez. en azından böyle böyle bişeyleri başlatmış oluruz belki de kimbilir?
Admin
Admin

Mesaj tarafından vet_tub C.tesi Mart 31, 2007 11:37 pm

Question ya normal şartlarda atkolik in martın başında çıkmış olması gerekmiyomuydu mart sonu oldu ankaraya daha gelmemişş bi bilgisi olan varmı??

bide atkolik sitesinde görmüştüm 'yoldaşımız at' kudret emiroğlu ve ahmet yüksel yazmış.yapı kredi yayınlarının bence gayet güsel!!okumuş veya duymuş olan varmı?? Question
vet_tub
vet_tub
"Tay"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Default2

Mesaj tarafından Admin Paz Nis. 01, 2007 12:04 pm

vet_tub, atkolik in bu ayki sayısı biraz gecikti ama yine çıkacak. bi de dergi ankaraya gelemez zaten ankaradan çıkıyo:)
Admin
Admin

Mesaj tarafından vet_tub Perş. Nis. 05, 2007 5:05 pm

bugün atkolik için armadaya tam 5. gidişiim!!yok yok yok:evil: niiil!ne zaman çıkcak atkolik bi fikrin varmı Question
vet_tub
vet_tub
"Tay"

Mesaj tarafından neutrino Perş. Nis. 05, 2007 9:24 pm

Merhabalar

"Peki ya Özkan Albay'ın yazdığı çeviri karışımı kitaplar dışında başka Türkçe atçılık kitabı bilen var mı? Eminim yoktur..."

Size ait bir cümleye takıldım istemeden...Evet TR'de atçılık ile ilgili kitabın az olduğu doğru, lakin sadece 1-2 kitapta olduğu bilgisi de tam olarak doğru olduğu söylenemez. Biraz araştırırsanız çeşitli kitaplara ulaşacağınızdan eminim...Hemen kitap ismi vermeyelim dimi, biraz araştıralım ondan sonra Smile
neutrino
"Yeni Doğmuş Tay"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Default1

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Empty byerley türkü

Mesaj tarafından seyis Çarş. Ekim 10, 2007 11:32 pm

thoroughbred'lerin en eski atası olan byerley turk adlı aygırın hikayesini anlatan bir kitap çıkmış.yazarı jeremy james google'da türkçe sayfalarda arama seçeneğini tıklayarak arama yaparsanız,bu kitap hakkında türkçe bilgilere ulaşabilirsiniz. 'byerley turk jeremy james' kelimeleriyle arayın.Arrow bu bahsettiğim kitap tercüme edilmiş. geçen gün kadıköy'de seyhan müzik mağazasında gördüm. e yayınevi basmış.o gün almadığıma pişman oldum çünkü bir daha gittiğimde satılmıştı.

En son tarafından Çarş. Ocak 16, 2008 12:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
seyis
seyis
"Usta At"

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Empty yayın diyorsanız, işte yayın

Mesaj tarafından seyis Perş. Kas. 08, 2007 2:52 am

seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından Yağız Salı Ocak 15, 2008 1:56 am

Bu konuda pek fazla kaynak olmadığı herkes tarafından bilinmekte fakat biraz da kişinin kendisinde bitiyor iş. Bu işe gönül veren kişi bence pek detaylı araştırmalar yapıp emeline ulaşır. Bu sadece okuyup birşeyleri belleğe kaydetmenin yanı sıra uygulamalarda gerektiren bir durum düşüncesindeyim. Aranızda bilenleriniz vardır muhtemelen, ordu kütüphanesinde pek değerli kaynaklar mevcut. Bunun yanı sıra eski ve deneyimli veterinerlerden de faylanabiliriz. Kaynak bulamıyorsak kaynaklarımızı kendimiz oluşturalım...

Sevgilerimle...
Yağız
Yağız
"Tay"

Mesaj tarafından seyis Çarş. Ocak 16, 2008 12:31 am

jeremy james'in byerley turk adlı kitabı e yayınevi tarafından basılmış.
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından carroty Cuma Ocak 18, 2008 6:35 pm

seyis demiş ki:thoroughbred'lerin en eski atası olan byerley turk adlı aygırın hikayesini anlatan bir kitap çıkmış.yazarı jeremy james google'da türkçe sayfalarda arama seçeneğini tıklayarak arama yaparsanız,bu kitap hakkında türkçe bilgilere ulaşabilirsiniz. 'byerley turk jeremy james' kelimeleriyle arayın.Arrow bu bahsettiğim kitap tercüme edilmiş. geçen gün kadıköy'de seyhan müzik mağazasında gördüm. e yayınevi basmış.o gün almadığıma pişman oldum çünkü bir daha gittiğimde satılmıştı.

cok surukleyici bir kitap siddetle tavsiye ediyorum:!:
carroty
carroty
"Usta At"

Mesaj tarafından Tarık Salı Şub. 26, 2008 1:25 pm

Yoldaşımız At - kudret emiroğlu-ahmet yüksel- yapı kredi yay.

Binicilik Bilmeniz gereken herşey- sarah gaydan bulut yay.

At ve Atçılık -Eser tutel - iletişim cep üniversitesi
Tarık
Tarık
"Yetişen At"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak Default4

Mesaj tarafından Tarık Salı Şub. 26, 2008 1:29 pm

Turk Atı - The Byerley Turk jeremy james e yayınları

Atlar sadık dostlarımız DVD - National Geographic

atlar VCD / SERA
Tarık
Tarık
"Yetişen At"

Mesaj tarafından tulbar Perş. Mart 06, 2008 12:17 pm

"Binicilik Bilmeniz gereken herşey- sarah gaydan bulut yay", binicilik hakkında giriş düzeyinde bir kitap ama yine de birşeyler bulunabilir.
"Yoldaşımız at" ise daha çok atçılık tarihi ile ilgili bir eğlenceli bir kitap.
Ben at davranışları,psikolojisi ile ilgili bir şeyler aradım ama bulamadım. İnternette var ama genellikle ücretli.
Belki biz kendi çevirilerimizden burda bir kolaj yaparız Smile
tulbar
tulbar
"Yetişen At"

Mesaj tarafından seyis C.tesi Nis. 26, 2008 9:39 pm

youtube'da çok güzel bir vidyo seyrettim. daha doğrusu 2 tane . başlıkarı RECOGNİZE YOUR HORSE 1 ve RECOGNİZE YOUR HORSE 2. atları belli karakter özelliklerine göre sınıflandırıp bu özelliklerini güzel at fotorafları ve güzel müziklerle sunmuşlar. WHAT YOUR HORSE REVEAL adlı bir kitaptan alınmış bu bilgiler. acaba bu kitap türkçeye çevrildi mi? bilen ,duyan varsa söylesin! vidyoyu seyrederseniz siz de kitabı çok merak edeceksiniz. eğer atlarla ilgili kitapları basan yayın evlerinde tanıdığı olan birileri varsa aramızda, lütfen şu kitabı tercüme ettirip yayınlatsın!
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından tulbar Salı Nis. 29, 2008 11:21 pm

madem ki email ile fırçayı yedik sevgili adminden birşeyler yapmak farz oldu.
Burada herkes binicilik ile ilgili Türkçe yayının az olduğunu söylüyor ama internette pek çok telif hakkı sorunu olmayan makale bulmak mümkün. Becerebilenler yavaş yavaş çeviriler yapsa, belki sonunda bizim de güzel bir kitabımız olur.
Ben özellikle at davranışları ve at eğitimi ile ilgili olanları araştırıyorum ve en kısa zaman da bir çeviri göndermeyi düşünüyorum, Adminimiz izin verirse tabii
tulbar
tulbar
"Yetişen At"

Mesaj tarafından Admin Çarş. Nis. 30, 2008 8:09 pm

Tabii efendim ne demek:) Sizin çevirilerinize karışan mı var:)) Artık böyle bundan sonra kulaklarınızı çekecem, tembel atçı istemiyorum bu forumda!!! nal toplama cezası var!
Admin
Admin

Mesaj tarafından tulbar Cuma Mayıs 09, 2008 2:09 pm

binicilik federasyonunun sayfasından eyayın
http://www.binicilik.org.tr/dokuman/ekitap.zip
tulbar
tulbar
"Yetişen At"

Mesaj tarafından carroty Cuma Mayıs 09, 2008 4:57 pm

tulbar demiş ki:binicilik federasyonunun sayfasından eyayın
http://www.binicilik.org.tr/dokuman/ekitap.zip

cok guzelmis tesekkurler cyclops
carroty
carroty
"Usta At"

Mesaj tarafından han Cuma Mayıs 16, 2008 10:52 pm

link te ücreysiz bir e kitap var. Binicilik Sporunda Doğru Oturuş, Uyarı ve Yardımların Binicilik Hissiyatının Gelişimine Etkileri. Fuat Ünver'in http://www.binicilik.org.tr/ekitap.php
okudum hoşuma gitti doğru olduğunu sandığım birçok hatamın farkına vardım
ayrıca internetten baktığım kadarıyla milli kütüphanede de konuyla ilgili birçok kitap mevcut ankara dışında olduğum için onları inceleme fırsatım olmadı imkanı olan arkadaşlar araştırp bilgi verirse çok sevinirim
han
han
"Tay"

Mesaj tarafından seyis C.tesi Mayıs 17, 2008 9:17 pm

bu hafta trt2'da okudukça programında yeni çıkan kitaplar arasında atlarla ilgili bir kitap da vardı. kitap yayınevinin yayınladığı bu kitabın adı AT . yazarı EDWARD CHAMBERLİN. www.kitapyayinevi.com
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından Admin Ptsi Mayıs 19, 2008 9:55 am

Aaa... güzel bir kitaba benziyor...
Admin
Admin

Mesaj tarafından seyis Paz Haz. 29, 2008 9:08 pm

3 BOYUTLU adında bir dergi gördüm kadıköy'de. boyut yayınlarının bir dergisiymiş. derginin bu sayısında konu ATLAR VE MİDİLLİLER. derginin adının 3 BOYUTLU olmasının sebebi içindeki resimlerin 3 boyutlu olması ve bunların görülebilmesi için yanında özel bir gözlük verilmesi. google'da ''ATLAR VE MİDİLLİLER'' 3 BOYUTLU yazıp arama yaparsanız, karşınıza çıkan ilk sonuç bu derginin bahsettiğim sayısı olacaktır.
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından Admin Salı Tem. 01, 2008 10:04 am

Ben At'ı aldım ve okumaya başladım ama pek sürükleyici gelmedi şu ana kadar. genelde mustangleri anlatıyor. Ama şu yeni çıkan "Türk Atı" adlı kitabı da aldım en kısa zamanda başlicam baya beğenilmiş sanırım.
Admin
Admin

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

- Similar topics