Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir At Çiftliği Kurmak

Bir At Çiftliği Kurmak Empty Bir At Çiftliği Kurmak

Mesaj tarafından safak0 Cuma Şub. 27, 2015 1:45 am

Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar Siteyi öğrenmem gereken bir kaç konuyu ararken buldum ve kayıt oldum müsade ederseniz o soruları sizlere sorayım.

Bir At Çiftliği kurmak istiyorum sizlere de sorum buradan kaynaklanıyor Atları çok severim ve bu güzel hayvanları Saf olarak yetiştirmek ve Satmak isterim hem sevdiğim işi yapmış olurum hemde para kazanmış olurum şunuda belirrteyim para kazanmak derken Atlardan zengin olmayı hayal etmiyorum Smile ama bu işe girersem sadece bu işle uğraşıcam ve başka gelir az olacak yani Atların Bakımını karşılamayabilir. İşin ekonomisini bu yüzden merak ediyorum Atların Masraflarını karşılasa benim için maddiyat açısından hiç bir sorun kalmayacak. 1-) Bu iş den Tahmini olarak ne kadar para kazanılabilir? Dediğim gibi Yetiştirme masraflarını karşılayabilir miyim? Şunu da belirtim eğer böyle bir çiftlik kurarsam binicilik eğitimi verilmeyecek sadece yetiştirme olacak maddiyatı hesaplarken katarsanız sevinirim.

2-)At Çiftliği kurmak için bir belge falan gerekir mi ? Her önüne gelen At çiftliği kurabilir mi zira ben her önüne gelen biriyim Smile bu bölümle resmiyette bir alakam yoktur ama yinede bir belge falan gerekiyorsa eğer benim bu belgeyi temin etme imkanım var mı?

3-) Ortalama olarak kaç dönüm yer gerekir ben 50-60 Dönüm yer bakıyorum yeterli midir ?

4-) Hazır bir çiftlik almaz isek bu işe arazi dışında fiyatlar ne kadar olur ? Atların fiyatları ve Arazinin fiyatını katmadan.

5-) Son olarak merak ettiğim bir konu ise At Yarışları. At yetiştirip yarışlara sokma gibi bir hayalimde yok maddiyatı hesaplarken bunu da çıkartabilirsiniz. Bu merak ettiğim bir konu, Yarışlara bir sokma nasıldır? neler gerekir?

Sorularım Bu kadar arkadaşlar bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum çocukluk dan belli sevdiğim bir iş. Şimdiden teşekkür ederim bilen ilgilenen ve bu işi yapan arkadaşlar bilgilendirirse çok mutlu olurum. Sizlerden tavsiyeleri de bekliyorum şöyle daha iyi olur dediğiniz bir şey var buyurun Smile İyi Günler..

safak0
safak0
"Yeni Doğmuş Tay"
Bir At Çiftliği Kurmak Default1

- Similar topics