Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ

+9
temren
m. turgut yarga
Çerkesonur
dominate
es_gam_ze
tulbar
centaur
seyis
Admin
13 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ - Sayfa 2 Empty Geri: TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ

Mesaj tarafından seyis Perş. Ocak 15, 2009 2:56 pm

seyis
seyis
"Usta At"
TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ - Sayfa 2 Default6

Mesaj tarafından m. turgut yarga C.tesi Ocak 17, 2009 10:03 am

merhaba arkadaşlar daha öncede belirttiğim gibi ben çiftlik kurmak at yetiştirmek istiyorum .forumda ön bilgiye ihtiyacım var. mayıs haziranda kurmayı planlıyorum. çiftlik yapıları yada at cinsleri ile ilgili hangi atları bulundurmak uygun olur v.s konularda fikirlerinizi bekliyorum .saygılar
m. turgut yarga
m. turgut yarga
"Yetişen At"
TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ - Sayfa 2 Default4

Mesaj tarafından Admin Paz Ocak 18, 2009 1:22 pm

Dominate sizin yer nasıl?? nerede çok merak ettim. bize biraz foto yollarsan çok seviniriz.

şuna bir bakın derim:

www.turkhaygen.gov.tr

çok başarılı bir çalışma, ne kadar mutlu olduğumu anlatamam... bakın kaç tane yerli at cinsi koruma altına alınmış.

kendileriyle görüştüm henüz bir üretim çiftliği kurmak için maddi imkan bulamamışlar. keşke çok param olsaydı da sırf yerli atları üreten dev bir hara kursaydım...
Admin
Admin

Mesaj tarafından temren Salı Ocak 20, 2009 2:48 pm

Bu mesajları okuyunca hatırladım.

http://www.ahalteke.net/
Bu sitenin en altında şöyle bir bilgi var:

Founded & Designed by:
Dr. Farzad MARJANI, Civil Engineer, Ph.D.
Ankara - TURKEY
EMAIL : turkmens@turkmens.com

Ben önceki sene Dr. Marzani ile yazışmıştım. İran' da Ahal-Tekelerin önemli bir kısmını Türkiye' ye getirmekle ilgili bir projeden bahsetmiş, konuyla ilgili çalışma ve yatırım yapacakları kendisine yönlendirmemi rica etmişti. Emailden ulaşmaya çalışın derim.
temren
temren
"Genç At"
TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ - Sayfa 2 Default3

Mesaj tarafından şahin_bey Ptsi Ocak 26, 2009 4:50 pm

türkiyede midilli üretilmiyomu neden bukadar pahalı en ucuz midilli 1000 lira ama şu siteye bakın en pahalısı 1000 lira http://www.local.thesun.co.uk/sale/pet/horse/-/pet_breed_shetland_pony/
şahin_bey
şahin_bey
"Usta At"

Mesaj tarafından zaferguncum Perş. Ağus. 13, 2009 2:19 pm

slm arkadaşlar.Akhal teke atları soyu tükenen bir ırk kesinlikle değil.şu anda dünya'ya dağıtımı rusyadan yapılıyor.türkmenler bu atları kaybetmek istmediklerinden atlarını satma yanlısı değilller.çek cumhuriyetinde ve fransada sadece akhal teke üreten çiftlikler biliyorum.isteyenlere kontakt verebilirim.çiftlikleri kendim gittim gördüm.hatta atlara bindim.çok deli atlar.oraya gelen atların kaynağıda yine rusya.profilimde görünen at yine bir akhal teke ama kanı %98 akhal teke kanı.isteyen olursa kendi çektiğim resimleri ekleyebilirim.Ayrıca bildiğim kadarıyla arablar türkleri pek sevmediklerinden türkiye'ye at satmak istemiyorlar.türkiyede ingiliz atlarının arablardan fazla olmasının sebebi budur.arab atları sayısı dünya az değil.ayrıca arab atlarından çok daha dayanıklı olan türde Shayga arab türü.Macaristanda üretiliyorlar.daha doğrusu arab kökenli olmalarına rağmen macaristanda oluşturulmuş bir tür.bugün avrupanın birçok ülkesinde kullanılıyorlar.türkçe hiç bir bilgi bulamadım bu atlar hakkında.isteyen olursa bu atlar içinden kontakt verebilirim.bu atları türkiyede görmeyi çok isterim.belki sürat yarışlarında pek iyi olmayabilirler.ama dayanıklılık konusunda bu atların üstüne tanımam.dört nala 160-200 km hiç durmaksızın koşabilecek tarzda atlardır.yazdıklarım kendi tecrübelerim.soru sormak isteyen varsa.memnuniyetle cevaplarım
zaferguncum
zaferguncum
"Tay"
TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ - Sayfa 2 Default2

Mesaj tarafından seyis Cuma Ağus. 14, 2009 10:30 am

zaferguncum demiş ki:slm arkadaşlar.Akhal teke atları soyu tükenen bir ırk kesinlikle değil.şu anda dünya'ya dağıtımı rusyadan yapılıyor.türkmenler bu atları kaybetmek istmediklerinden atlarını satma yanlısı değilller.çek cumhuriyetinde ve fransada sadece akhal teke üreten çiftlikler biliyorum.isteyenlere kontakt verebilirim.çiftlikleri kendim gittim gördüm.hatta atlara bindim.çok deli atlar.oraya gelen atların kaynağıda yine rusya.profilimde görünen at yine bir akhal teke ama kanı %98 akhal teke kanı.isteyen olursa kendi çektiğim resimleri ekleyebilirim.Ayrıca bildiğim kadarıyla arablar türkleri pek sevmediklerinden türkiye'ye at satmak istemiyorlar.türkiyede ingiliz atlarının arablardan fazla olmasının sebebi budur.arab atları sayısı dünya az değil.ayrıca arab atlarından çok daha dayanıklı olan türde Shayga arab türü.Macaristanda üretiliyorlar.daha doğrusu arab kökenli olmalarına rağmen macaristanda oluşturulmuş bir tür.bugün avrupanın birçok ülkesinde kullanılıyorlar.türkçe hiç bir bilgi bulamadım bu atlar hakkında.isteyen olursa bu atlar içinden kontakt verebilirim.bu atları türkiyede görmeyi çok isterim.belki sürat yarışlarında pek iyi olmayabilirler.ama dayanıklılık konusunda bu atların üstüne tanımam.dört nala 160-200 km hiç durmaksızın koşabilecek tarzda atlardır.yazdıklarım kendi tecrübelerim.soru sormak isteyen varsa.memnuniyetle cevaplarım

shagya'lar avusturya macaristan imparatorluğu harasında üretilmişlerdir. kır arap atlarıyla yine kır donlu lipizan atlarının çiftleştirilmesiyle ortaya çıkmış bir at soyu. internette resimlerine bakarsanız bu cinslerin benzerliklerini görürsünüz. lipizanlar ilk ortaya çıkışları 16.yy dır. shagya'larınsa 19.yy
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından kazımf Salı Ocak 12, 2010 11:04 pm

slm arkadaşlar yeni üyeyim yenidoganda(yeni doğmuş at yavrusu daha tay olmamış) diyebilirsiniz bi süredirli sadece acılan başlıkları okuyorum. Çok faydalı bilgiler edindim. Eskişehir TJK nin Mahmudiye harasına gittim. Aşım sezonu olmadığı için fazla kısrak yoktu ama aşım yapan arap aygırlar vardı tesislere hayran kaldım harada çalışan veteriner hekimden bilgi aldık aşım hakkında arap aygırlar dogal yollarla aşım yapıyorlarmış tabiki aşım bedelleri taylarının performansına göre her aşım sezonu değişiyormuş ve mahalli yarışlar yapılabilmesi için bir de kum pist var tabi sene de bir kez yarış olduğu için kum pist içler acısıydı. Mahmudiye tam bir at üretim merkezi 10 dan fazla yarış atı çiftliği bulunuyor ve buralarda sadece at yetiştiriliyor. Binicilik ile ilğili bir çalışamaları bulunmuyor.
kazımf
kazımf
"Yeni Doğmuş Tay"
TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ - Sayfa 2 Default1

Mesaj tarafından ege_li Ptsi Şub. 01, 2010 11:06 pm

mrb at antrönörlüğü okuyorum ve bu yaz staj yapıcam, nereye başvurmamı önerirdiniz
ege_li
ege_li
"Yeni Doğmuş Tay"
TÜRKİYE'DE AT ÜRETİMİ - Sayfa 2 Default1

Mesaj tarafından seyis Çarş. Haz. 02, 2010 11:20 am

seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından seyis C.tesi Mart 05, 2011 1:01 pm