Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları

+2
es_gam_ze
Admin
6 posters

Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Empty Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları

Mesaj tarafından Admin C.tesi Mayıs 10, 2008 1:42 pm

Her şeyin başı eğitim!!!

Birbirimize haber verelim, daha çok kişi eğitimlerden faydalansın!
Admin
Admin

Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Empty Atla terapi sertifika eğitimleri BAŞLIYOR!

Mesaj tarafından Admin C.tesi Mayıs 10, 2008 1:45 pm

ENGELLİLERE BİNİCİLİK VE ATLA TERAPİ DERNEĞİ (EBAT) tarafından; TEORİK bölümü İSTANBUL MASLAK'ta bulunan İSTANBUL ATLI SPOR KULÜBÜ (İASK) ile işbirliği halinde, PRATİK STAJLARI bölümü ise S ULUSLARARASI BİNİCİLİK MERKEZİ ( SIEC) ile korrdineli olarak ; ÖZEL AT EĞİTMENİ, HİPOTERAPİ ,ÖZEL AT EĞİTMENİ ASİSTANI branşlarında ve ÖZEL AT EĞİTMENLİĞİNE YÜKSELME dalında ( kategori yükseltme) ATLA TERAPİ Sertifikal Eğitimleri açılacaktır.
Her üç Sertifikal eğitimi ile Kategori Yükseltme EğitimininT EORİK kursları ,İASK tesislerinde 07 HAZİRAN 2008 Cumartesi günü başlayacak, Hipoterapistler ve Özel At Eğitmeni Asistanları için 3 hafta sonu ( 50 ders saati), Özel At Eğitmenleri için ise 6 Hafta sonu (100 ders saati) olarak sürecektir.
Kategori Yükseltme Teorik eğitimi ,Özel At Eğitmenliği eğiiminin son 3 haftasında (50 ders saati olarak ) icra edilecektir.
Tüm Teorik eğitimlerinin bitiminde, yine aynı ders saati sürelerinle kursiyerler tarafından bizzat yapılması gereken Pratik Stajlar ise, İstinye yokuşunda bulunan SIEC (S Uluslar arası Binicilik Merkezi)''nde yapılacaktır.
Haziran ayında açılacak söz konusu ATLA TERAPİ Sertifikal Eğitimlerinin Başvuru koşulları, Detayları ve Ön Koşulları aşağıdadır.
Katılım için başvuru ve ön kayıtlar ; 02 HAZİRAN 2008 PAZARTESİ gününe kadar kabul edilecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI, KURS DETAYLARI, ÖN KOŞULLAR:

1. EĞİTİM VERİLECEK 3 BRANŞ VE YÜKSELME EĞİTİMİ'nin SÜRELERİ / TARİHLERİ

A.ÖZEL AT EĞİTMENİ EĞİTİMİ: 6 hafta sonu

(1) Birinci Hafta Sonu : 07- 08 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası

(2) İkinci Hafta Sonu : 14- 15 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası

(3) Ücüncü Hafta Sonu : 21- 22 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası
(4) Dördüncü Hafta Sonu : 28- 29 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası

(5) Beşinci Hafta Sonu : 05 - 06 TEMMUZ 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası

(6) Altıncı Hafta Sonu : 12- 13 TEMMUZ 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası

B. HİPOTERAPİ EĞİTİMİ: 3 Hafta sunu

(1) Birinci Hafta Sonu : 07- 08 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası
(2) İkinci Hafta Sonu : 14- 15 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası

(3) Ücüncü Hafta Sonu : 21- 22 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası

C. ÖZEL AT EĞİTMENİ ASİSTANI EĞİTİMİ: 3 hafta sonu

D. ÖZEL AT EĞİTMENLİĞİNE YÜKSELME EĞİTİMİ : 3 hafta Sonu

(1) Birinci Hafta Sonu : 28- 29 HAZİRAN 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası (Özel At eğitimi 4 ncü haftasında)

(2) İkinci Hafta Sonu : 05 - 06 TEMMUZ 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası (Özel At eğitimi 4 ncü haftasında)

(3) Ücüncü Hafta Sonu : 12- 13 TEMMUZ 2008 CUMARTESİ / PAZAR, Saat 09.30- 18.30 arası (Özel At eğitimi 4 ncü haftasında)
Söz konusu kurslarla İlgilenenlerin ön kayıtlarına başlanmıştır.

Koşulları uyan ve Atla Terapi uzmanlık alanlarından herhangi birisinde eğitim almak isyenlerin,

web sitemizin ana sayfasında ve aşağıda yayımlanan başvuru ve sertifika alma koşullarını inceleyerek, yukarıda Ön sayfada) verilen iletişim noktasına ( Eğitim Diektörü Asaf TANERİ'ye) yazılı başvurmaları gerekmektedir.

3..SERTİFİKAL EĞİTİM VERİLECEK BRANŞLAR HAKKINDA BİLGİLER:

A ÖZEL AT EĞİTMENİ SERTİFİKA PROĞRAMI ( 6 hafta sonu) :Günümüzde bütün dünyada engellilerin terapi, eğitim ve tedavilerinde etkin şekilde uygulanan atla terapi yöntemi herkesin kolaylıkla uygulayamıyacağı kadar bilgi,tecrübe ve beceri gerektirir. Atla terapide önemli olan, bu terapiyi uygulayacak kişilerin insalcıl, sabırlı ve özverili yapıları dışında aynı zamanda tecrübeli, yetkili ve otoriter olmasıdır. Ama tüm bu özellkler bilgi ile donatılmamış ise atla terapide istenilen hedef gerçekleşemez. Bu sertifikal program, söz konusu yetkinlikte ÖZEL AT EĞİTMENLERİ yetiştirmeye yönelik olup; bu program doğrultusuna Türkiye'de Atla Terapi Faaliyet alanı içerisinde çeşitli tesislerde yapılacak tüm eğitimsel ve terapisel uygulamalarda yer alacak, planlayıcı,yönetici, uygulayıcı,nezaretçi ve denetleyi pozisyonlarında görev yapacak,bu alanın en kritik personeli olan ÖZEL AT EĞİTMENLERİNİ yetiştirmek amaçlanmaktadır.Özel At Eğitmeni Sertifika Eğitimi; Binicilik Federasyonu KATEGORİ BELGESİ'ne sahip BİNİCİLERE ve Binicilik Federasyonu ANTRENÖR BELGESİ'ne haiz uzmanlara, 100 saati TEORİK, 100 saatide PRATİK STAJ olmak üzere,Toplam 200 saat verilen kapsamlı EBAT sertifikal eğitimidir.

B. ÖZEL AT EĞİTMENİ ASİSTANI SERTİFİKA PROĞRAMI ( 3 hafta sonu) :Bu Proğram Atla Terapi Ekibinde yer alarak Özel At Eğitmeni ve Hipoterapistlere destek sağlayacak;

Pskiyatr, Psikolog, Psikolojik Danışman, Fiziksel Tedavi ve Rehabiltasyon uzmanı, Özel Rehabilitasyon Eğitimcisi, Atçılık Binicilik Yüksek Okulu mezunu yada öğrencisi, Pratisyen /Uzman Doktor yada Tıp öğrencisi, Veteriner Hekim yada veterinerlik fakültesi öğrencisi, Spor Antrenörü, Spor Yöneticisi, Beden Eğitimi Spor Öğretmeni yada öğrencisi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu mezunu yada öğrencisi, Yüksek Hemşire yada hemşirelik yüksek okulu öğrencisi, Hayvan ve İnsan Sağlığı eğitimi almış Sağlık Meslek Lisesi mezunu ve NLP (Neuro-Linguistic Programming) eğitimi almış Gelişim Yaşam Koçları ile Yüksek Okul Eğitimli Gönüllülere,

50 Saati TEORİK; 50 Saatide PRATİK STAJ olarak Toplam 100 Saat verilen EBAT sertifikal eğitimidir.
C. HİPPOTERAPİ SERTİFİKA PROĞRAMI; ( 3 hafta sonu) Bu Proğram: Atla Terapi Ekibinde yer alarak Özel At Eğitmenine kendi uzmanlık alanında destek sağlayacak;

Fizyoterapist, İş Uğraşı Terapisti ve Konuşma Terapistlerine yönelik olarak,

50 saati TEORİK, 50 saati STAJ olmak üzere Toplam 100 saat verilen sertifikalı bir eğitimdir.

D. ÖZEL AT EĞİTMENLİĞİNE YÜKSELME SERTİFİKA PROĞRAMI; ( 3 hafta sonu)

Bu Proğram: Önceden EBAT tarafından açılmış bulunan Özel At Eğitmeni Asistanı ve Hipoterapi sertifikal eğitimine katılarak bu eğitimleri başarı ile tamamlamış eski kursiyerlere yöneliktir.

Katılımcılar geçen sürede biiciliklerini geiştirip, T.C. Binicilik Federasyonunun Kategori belgelerinden birisini almış olmalıdır.

Özel At Eğitmenleri kursunun son 3 haftasında 50 Saatlik TEORİK eğitim olarak verilir, kursiyerler sertifika almak için teorik eğitimden sonra ayrıca 50 Saatlik PRATİK STAJ yapmak zorundadırlar.

SERTİFİKA PROĞRAMLARI HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER :

1. SERTİFİKA EĞİTİM ÜCRETLERİ:

ÖZEL AT EĞİTMENİ sertifika eğitiminin ücreti 1200 YTL., diğer iki sertifika proğramının ücreti 800 YTL., Özel At Eğitmenliğine yükselme

programının ücreti ise 400 YTL.'dir.

Kurs ücretleri aşağıdaki Dernek hesap numarasına " kurs ücreti karşılığı bağış" olarak ödenecektir.

Programa katılmaya karar veren kursiyerler; kurs ücretinin tamamnını kursa kayıt olduklarında bir defada ödeyebilecekleri gibi,

1/2 'sini kursa kayıt yaptırdıklarında, diğer 1/2 'sini ise kurs başlamadan önceki hafta olmak üzere 2 taksit halinde de ödeyebileceklerdir.

EBAT BANKA HESAP BİLGİLERİ :

Şube Kodu : 1068
Hesap No : 0778501
Hesap sahibi : Engellilere Binicilik ve Atla Terapi Derneği

Banka EFT Kodu : 006401068034 VERGİ BİLGİLERİ :
Vergi Dairesi : Çapa -İstanbul
Vergi No : 3350327234

2. ÖN KOŞULLAR:
1 nci Ön koşul :

- ÖZEL AT EĞİTMENİ kursuna katılacak olanlarIN; T.C. Binicilik Federasyonunun herhangi bir düzeydeki KATEGORİ BELGESİ'ne sahip olmaları yada Binicilik Antrenörü belgesine haiz olmaları gerekmektedir.

- HİPOTERAPİ VE ÖZEL AT EĞİTMENİ ASİSTANI kurslarına katılacak olanların ise; T.C. Binicilik Federasyonu " Binicilik Antrenörü" Belgesine sahip bir binicilik antrenöründen, aşağıda konu içerikleri bulunan 12 SAATLİK BİNİCİLİK TEMEL EĞİTİMİNİN BAŞLANGIÇ KURSU 'nu almaları grekmektedir.

2 nci Ön koşul : İLK YARDIM SERTİFİKASINA SAHİP OLMAKTIR. EBAT Derneği , KIZILAY’dan veya Sağlık Bakanlığı'nca İLK YARDIM KURSU

AÇMAYA YETKİLİ kılınan bir özel sağlık kurumundan son üç yılda alınmış ya da alınacak olan ilk yardım sertifikasını geçerli saymaktadır.

İlk yardım sertifikası olmayanlar ve EBAT kursu öncesi bu kursu alamıyacalar için, EBAT kursunun başlama tarihinden önce (muhtemelen

24-25 MAYIS 2008 cumartesi /pazar günlerinde) İSTANBUL'da anlaşmalı olduğumuz YEDİTEPE İLK YARDIM KURS MERKEZİ ile koordineli

olarak bir ilk yardım kursu açılması planlanmaktadır. Yeterli katılım olduğu takdirde söz konusu kurs açılarak kursiyerlerin topluca eğitim

alması sağlanacaktır. Kurs ücreti 200+ %18 KDV = 236 YTL. dir.

3 ncü Ön koşul : ENGELLİLERE BİNİCİLİK VE ATLA TERAPİ DERNEĞİ (EBAT)' ne ÜYE OLMAKTIR. Derneğin Yıllık Üyelik bedeli 100 YTL’dir.

Üyelik bedeli Kurs başlamadan önce ilk müracatta Derneğin yukarıda verilmiş olan banka hesabına yatırılacaktır.

3. BAŞVURU VE KAYIT KRİTERLERİ :

a. Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru beyanlarla doldurmak (belgenin örneği ön kayıtta verilecektir),

b. EBAT-Engellilere Binicilik ve Atla Terapi Derneğine üye olmak ve 100 YTL.lik Dernek üye aidatını ödemek,

c. Profesyonel Referans Mektubuna haiz olmak ( belgenin örneği ön kayıtta verilecektir),

c. Kurs başlamadan önce yukarıda belirtilen kurs ücretlni (Sertifika Eğitimi karşılığı bağış bedelini) derneğe ödemek,

e. 18 yaşından büyük olmak,

f. Dernek üyeliğine engel bir hali bulunmamak,yüz kızartıcı bir suçtan yasal işlem görmemiş olmak,

f. İlk yardım Kursu görmüş olmak,

g. Özel At Eğitmenliği branşı için Binicilik Sporu Branşında Biniciilik federasyonunca belirlenmiş her hangi bir binicilik kategorisinde, ya da

Binicilik Antrenörü düzeyinde olmak: Diğer branşlar için ise, aşağıdaki proğramdaki konu içeriklerine uygun olarak Binicilik temel eğitiminin

12 saatlik başlangıç kursunu görmüş olmak.

h. Kursta; girişte, arada ve finalde yapılacak teorik ve pratik sınavlarını geçmek.

ı. At binme beceri testlerinde başarılı olmak,

( Özel at eğitimi alacak olanlar ilk gün basit bir dresaj testine, diğerleri ise biniş testine tabi tutulacaktır.)

j. Kurs süresince tüm derslere katılmak,
4. BAŞVURU İŞLEMİ :

A. Ön Başvurular ; telefon ya da EMAİL yolu ile yukarıda iletişim bilgileri verilen Eğitim Direktörü Asaf TANERİ'ye yapılacaktır.

B. Ön Başvuruyu takip eden bir hafta içerisinde, Dernek Üyelik Adatı ve Kurs Ücretinin yarısı yukarıda ( 1 nci maddede) yazılı bulunan Derneğin

Banka Hesap Numarasına yatırılarak, ÖN KAYIT işlemi tamamlanacaktır.

C. Ön Kayıt sonrası, aşağıda 6 ncı maddede belirtilen BAŞVURU BELGELERİ eksisksiz hazırlanıp, EBAT Eğitim Direktörüne gönderilecektir.

D. Başvuruların EBAT'a ulaşmasını takiben, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, kursu takip etme yeterliliğinde olanlar Dernek tarafından

belirlenecek ve kursiyere durum bildirilecektir.

E. Dernek tarafından Kursa kabul edilenler ,kurs ücretlerinin geri kalan yarısını 02 HAZİRAN 2008 tarihine kadar dernek hesabına yatıracak ve

kurs başlama günü saat 09.30'da kurs merkezinde ( İstanbul Atlı Spor Kulübünde) hazır olacaklardır.

5. DİĞER HUSUSLAR:

a. Teorik dersler İSTANBUL ATLI SPOR KULÜBÜ'nde verilecektir.

b.İSTANBUL dışından gelenler; KONAKLAMA, kurs yerine ULAŞIM ve kurs yerinde YEME - İÇME ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaklardır.

c. TEORİK Kursla ilgili,ata biniş testleri ve atla terapi pratik uygulamaları İstanbul atlı spor kulübünce tahsis edilecek atlarla yapılacaktır.

e. Teorik derslerin bitiminde yapılacak sınav sonucunda katılımcılara EBAT KURS KATILIM BELGESİ verilecektir.

Bu sınavda kursiyerler yazılı sınava tabii tutulacak ve kurs başında seçtikleri her hangi bir engelli gurublarına yönelik araştırmalarını
tüm kursiyer ve eğitmenlere 10-15 dakikalık power pointli sunumla takdim edeceklerdir.
f. Teorik dersleri bitimini takiben 6 aylık bir süre içerisinde;

- ÖZEL AT EĞİTMENİ kursunu takip edenlerin; 40 saati bizzat kendileri tarafından bir engelli gruba atla terapi eğitimi vermiş olmak şartı ile, staj uygulama eğitimi için geçerli olan 100 saati, tüm değerlendirme koşullarına uyarak Özel At Eğitmeni bulunan bir atla terapi tesisinde tamamlamaları gerekecektir. Kursiyerler, bu stajlarını atla terapi yapan herhengi bir tesiste yapabilecekleri gibi, arzu ettikleri takdirde bu olanak İSTANBUL / iSTİNYE'de bulunan Sevil SABANCI'ya ait S ULUSLAR ARASI BİNİCİLİK MERKEZİ (SIEC) tarafından da sağlanabilecektir.

- HİPOTERAPİ ve ÖZEL AT EĞİTMENİ ASİSTANLIĞI kursunu takip edenlerin ise; 20 saati bizzat kendileri tarafından bir engelli gruba atla terapi eğitimi vermiş olmak şartı ile, pratik uygulama eğitim için geçerli olan 50 saati, tüm değerlendirme koşullarına uyarak, Özel At Eğitmeni bulunan bir atla terapi tesisinde tamamlamaları gerekecektir.Kursiyerler, bu stajlarını atla terapi yapan herhengi bir tesiste yapabilecekleri gibi, arzu ettikleri takdirde bu olanak İSTANBUL / iSTİNYE'de bulunan Sevil SABANCI'ya ait S ULUSLAR ARASI BİNİCİLİK MERKEZİ (SIEC) tarafından da sağlanabilecektir.

KURS SERTİFİKALARI 6 AY İÇERİSİNDE STAJINI BAŞARI İLE TAMAMLAYANLARA VERİLECEKTİR.

6. BAŞVURU BELGELERİ :
1.Özel At Eğitmeni Sertifika Eğitimi kursiyerleri için ANTRENÖR yada BİNİCİ olduklarını ispatlayan T.C. Binicilik Federasyonu tastikli belge; Hipoterapi ve Özel At Eğitmeni Asistanı kursiyerleri ise; Örneği aşağıda bulunan Binicilik temel kursunun 12 saatlik başlangıç eğitimi aldığına dair T.C. Binicilik Federasyonu belgeli bir binicilik antrenöründen ve/veya T.C. Binicilik Federasyonunun Federe Atlı spor kulüplerinden birisinden tastikli belge, 2. Son mezun olduğu okulun diploma fotokopisi, 3. Nüfüs cüzdan fotokopisi, 4. İkametgah İlmuhaberi,5. Son 3 ay içersinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf6. Kurs bedelinin yatırıldığına dair banla dekontu7. Dernek yıllık üye aidatının yatırıldığına dair banka dekontu7. İLK YARDIM KURSU Diploması ,8. EBAT Kursları için hazırlanmış forma uygun olarak doldurulmuş, Profesyonel Referans Mektubu,9.EBAT Kursları için hazırlanmış forma uygun olarak doldurulmuş, Özgeçmiş Belgesi,10.EBAT Kursları için hazırlanmış forma uygun olarak doldurulmuş, EBAT Kurs Başvuru Belgesi Asaf TANERİ EBAT Eğitim ve Proje Direktörü GSM: 0505 602 77 58EMAİL: asaftaneri@yahoo.com
Admin
Admin

Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Empty Geri: Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları

Mesaj tarafından es_gam_ze Salı Mayıs 27, 2008 7:38 pm

nilcim bu programlar yanılmıyorsam geçen senede yapılmışştı ilk değil sanırım.
es_gam_ze
es_gam_ze
"Usta At"
Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Default6

Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Empty Geri: Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları

Mesaj tarafından Admin Salı Mayıs 27, 2008 10:20 pm

Hmm... ben de yanlış biliyor olabilirim o zaman...
Admin
Admin

Mesaj tarafından es_gam_ze Çarş. Mayıs 28, 2008 4:19 pm

ok Smile
es_gam_ze
es_gam_ze
"Usta At"

Mesaj tarafından MtKrc Çarş. Haz. 04, 2008 11:50 pm

toplam ne kadar sürüyo bu eğitim..
MtKrc
MtKrc
"Orta Yaşlı At"
Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Default5

Mesaj tarafından Admin Perş. Haz. 05, 2008 9:37 am

işte yukarıda yazdım. kimisi 3 haftasonu, kimisi 6 haftasonu. ama bazılarında sertifikayı almak için belli bir süre bizzat terapi çalışmasına katılmış olduğunu belgelemen gerekiyor. yazıyı daha dikkatli okursan göreceksin.
Admin
Admin

Mesaj tarafından dominate Cuma Ağus. 01, 2008 7:02 pm

Aslında mükemmel bir olay ama fırsat bulamayız.Ayrıca istanbuldaymış zaten
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından dhnsyd C.tesi Ağus. 02, 2008 4:21 pm

istanbul üniversitesi at antrenörlüğünden mezun olan arkadaşlar war mı yada orası hakkında bilgis sahibi olan
dhnsyd
dhnsyd
"Yeni Doğmuş Tay"
Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Default1

Mesaj tarafından es_gam_ze Salı Ağus. 12, 2008 5:28 pm

istanbul değil ama koaeli üni.atçılık işletmeciliği mezunuyum yardımcı olabilirmiyim acaba?
es_gam_ze
es_gam_ze
"Usta At"

Mesaj tarafından dominate C.tesi Ağus. 16, 2008 4:07 pm

gamze bir çiftlik açarsan benide yanına al
dominate
dominate
"Usta At"

Sertifika ve Eğitim Programları Duyuruları Empty öğrenim durumu

Mesaj tarafından ismail C.tesi Ağus. 23, 2008 10:21 am

ya arkadaslar lise mezunları için yada işletme fakültesi öğrencileri yararlanamıyormu bu kurslardan
Anonymous
ismail
Misafir

Mesaj tarafından cosmic C.tesi Ağus. 23, 2008 4:59 pm

26ağustos yani salı günü ankara atlı spor kulubünde lisans sınawı war aramzdan katılıcak olan war mı?
Özellikle nil sana soruyorum sen kesin katılcaksındır yanılıyo muyum?
cosmic
"Usta At"

Mesaj tarafından dominate Paz Ağus. 24, 2008 12:24 am

nil müsabık değil tahminimce sınava katılmaz
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından cosmic Paz Ağus. 24, 2008 1:46 pm

benim bildiğim bi öncekine katılmış ama talihsizlik olmuş.belki bu sefer alır dedim lisansı..
cosmic
"Usta At"

Mesaj tarafından dominate Paz Ağus. 24, 2008 4:53 pm

O zaman umarım alır.Bu arada nil uzun zamandır girmiyor kendi formuna
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından Admin Çarş. Eyl. 17, 2008 9:37 am

benim lisansım var iki yıldır. engel atlamanın kategori belgesi yok, o da zaten engel atlamayacaksan lazım değil. (benim kategori belgem lanetli zaten bi türlü alamadım). zeyneple biz bu konuları uzuuun uzun konuştuk dimi zeynep? Smile
Admin
Admin

Mesaj tarafından cosmic Çarş. Eyl. 17, 2008 9:29 pm

ewet walla uzun uzun dertleştik oyzden nili çok iyi anlıyorum yani:D
cosmic
"Usta At"

- Similar topics