Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim?

+14
seroz
seyis
zaferguncum
at evi
carroty
deniz_nazar
Mesut
altuni
cosmic
atkoLik__bLairr
gulsum
tan
Tarık
sedakurt
18 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Empty Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim?

Mesaj tarafından sedakurt C.tesi Mayıs 23, 2009 9:30 pm

Ben herkesi tanımak istiyorum...
Nereli olduğunu
Mesleğini
Kaç yıldır at bindiğini
Atlara olan tutkunuzu ilk ne zaman fark ettiğinizi
Atınızın olup olmadığını
Şimdiye kadar at binmek için gittiğiniz yerleri ya da çiftlikleri
Bu konuda okuduğunuz okulu,bölümü
Bölümünüzün tanımını (bilmeyenler için mesela ben Very Happy )
Okumadıysanız kendinizi nasıl yetiştirdiğinizi,geliştirdiğinizi
Faydalandığınız kitap,ansiklopedi,web sayfası vs vs
... ve sizin eklemek istediğiniz farklı başlıklarla,şimdiden teşekkür ederim.
sedakurt
sedakurt
"Usta At"
Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Default6

Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Empty Geri: Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim?

Mesaj tarafından sedakurt C.tesi Mayıs 23, 2009 9:48 pm

İlk olarak ben başlayayım,
Aslen adana'lı doğma büyüme istanbul'luyum
Muhasebe elemanıyım (ve nefret ettiğim için yapmıyorum)
İlk okula gitmeden binmeye başladım. Bir kaç kere çiftlikte binme şansım oldu yani şimdiye kadar adam akıllı binebildiğim söylenemez
Kendimi bildim bileli at ve köpek aşığıyım. Ne zaman nerede başladı bu tutkum hiç bilemiyorum.
Hiç atım olmadı bu yüzden bütün atlar benim Very Happy
At binmek için;Birçok kere İstanbul Şile'de at çiftliğine gittim,yine şile'de arkadaşım pınar'ın daveti üzerine çiftliğe gittim,Bolu Abanta gittim sanırım bu kadar. (gelişi güzel arazilerde duran kaçırdığım atlardan bahsetmicem Very Happy )
Bu konuda okuduğum okul yok
Haliyle bölümümde yok
Okumadım ama sizin gibi bilgi sahibi olan insanların arasına karışıp birşeyler öğrenmeye çalışıyorum
Kuzenimden kitap getirmesini istedim (yurt dışından) ve daha önce farklı bir siteye takılıyordum ancak inanılmaz yavaşladığı için ve arkadaşım burayı tavsiye ettiği için sizlerden faydalanıyorum
Eklemek istediğim;çok küçükken atlardan hiç ama hiç korkmazdım,bundan dolayı bilinçsiz ama inanılmaz hızlı binerdim şimdi korkuyorum ve daha önemlisi sağ bacağımın lifinde zedelenme olduğu için tam anlamıyla ata binemiyorum ve bundan dolayı öğrenemiyorum. Hala umudum var adam akıllı tedavi olursam (belki çaresi vardır) bende iyi bir binici olabilirim.
Teşekkürler..

En son sedakurt tarafından Perş. Haz. 04, 2009 9:48 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Empty Geri: Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim?

Mesaj tarafından sedakurt Paz Mayıs 24, 2009 12:54 pm

''tarık'' kimse kendini anlatmıyor sen anlat bari yalnız kaldım Sad Burası güzel bir site dedin geldim ama kimse bana eşlik etmiyor. Ama çok güzel bilgi sahibi oldum buna da şükür.
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından Tarık Paz Mayıs 24, 2009 8:27 pm

sitedekiler at binmekten vakit bulup yazamıyorlar galiba Smile)
Tarık
Tarık
"Yetişen At"
Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Default4

Mesaj tarafından tan Paz Mayıs 24, 2009 8:52 pm

ben de ekleyeyim madem..

-doğma büyüme ankaralıyım

-hala öğrenciyim

-at binmeye 2 ay önce başladım, şu an kara kara ne kadar devam edebileceğimi düşünmekteyim..

-küçükken bir gün binicilik ihtisas klübünde yemeğe davetliydik, orada çok güzel at binen bir kız görüp özenmiştim ama at binmek için ne yapmak gerektiğini bilmiyordum. en yakın arkadaşım vesile oldu yıllar sonra ders almaya başladık beraber. işin ironik tarafı 8 yıldır okuduğum okullar ankara atlıspor klübüne 10 dk yürüyüş mesafesi, her gün ev yolunda 2 binicilik klübü yolumun üstü.. kaybettiğim zamana yazık olmuş Sad

-kendi atım yok, 8 yıla alabilirim sanırım Smile

-öncesinde 1 kez poznan-polonya'da bir çiftlikte at bindim sadece

-takip ettiğim bir kaynak yok, internette ne bulursam.. ama hiçbiri yaşayarak öğrenmek gibi olmuyor.
tan
tan
"Genç At"
Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Default3

Mesaj tarafından sedakurt Ptsi Mayıs 25, 2009 8:48 am

teşekkürler tan senin hikayende benim ki gibi trajikomik Very Happy Madem zaman kaybın var hemen arayı kapat,başarılar..
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından sedakurt Ptsi Mayıs 25, 2009 8:58 am

Valla ya tarık milletin atı var çatır çatır biniyor,ama üzülme 10 yıla ( Very Happy ) kalmaz seni ailenle çiftliğime davet edicem,yalnız biraz sabretmen gerekecek Smile
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından Tarık Ptsi Mayıs 25, 2009 11:40 am

inşaallah istediğin olur bizlerde geliriz.. 10 yıldan önce benimki biter sanırım Smile)
Tarık
Tarık
"Yetişen At"
Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Default4

Mesaj tarafından sedakurt Ptsi Mayıs 25, 2009 11:59 am

Mesela 9 yıl 11 ay sonra mı? Ne yapalım artık ilk bitirene yeşilleneceğiz Very Happy
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından gulsum Ptsi Mayıs 25, 2009 9:08 pm

-Doğma büyüme Afyonluyum.
-İngilizce öğretmeniyim.
-At binmeye 7 ay önce başladım. Haftada bir saatlik çalışmalarla 2 ayda dörtnala geçebildim. Şu anda rahatım, yakın bi zamanda engellere başlayacakmışım.
-Küçüklüğümden beri severim atları, en sevdiğim hayvan oldu ama hiç binmeyi düşünmemiştim ta ki geçtiğimiz ağustos ayında Doludizgin Yıllar dizisi başlayana kadar.
-Kendi atım yok, en kısa zamanda istiyorum ama tam zamanını kestiremiyorum.
-Atçılık adına takip ettiğim tek kaynak bu site. Very Happy

Bu arada Seda, bu site böyledir. Bir dönem kimseyi bulamazsın. Bir dönem gelir o kadar çok kişi yazar ki konulara yetişemezsin. Hepimizin hayatla uğraşısı farklı, vakit buldukça herkes takip ediyor siteyi. Korkma sakın kimse yazmıyor diye. Çünkü çoğu üye buranın müdavimi, vakit buldukça yazarlar. Very Happy
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından sedakurt Ptsi Mayıs 25, 2009 9:21 pm

gulsum;
Teşekkürler içim rahatladı Smile Bende bi başlayabilsem,neyse sanırım bu yaz tam anlamıyla bir çiftliğe kayıt olacağımı umuyorum.
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından gulsum Ptsi Mayıs 25, 2009 9:27 pm

Zaten bu spor en iyi bahar ve yaz aylarında daha iyi yapılıyor. Ben kışın çiftliğe hiç gidemedim. Kapalı bi manejimiz vardı ama daracık ve sadece dönüp duruyorduk. Baktım ki dön dön olmuyor bu, o yüzden ara verdim eğitime. Ama atlardan uzak kalamıyorsun tabii bir kez alışınca, gidip görmek yetiyordu binmesem de.

Şimdi bahar geldi tekrar başladık çalışmalara. 2 ay boyunca hiç binmedim, buna rağmen bu aradan sonra ilk binişimde gayet rahattım, çok şaşırdım.

Bu arada atla bir çok fiziksel ve psikolojik rahatsızlığın da tedavi edildiğini biliyorsundur sanırım. Senin de rahatsızlıklarına çare olur umarım. Smile
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından sedakurt Ptsi Mayıs 25, 2009 9:30 pm

Evet duygunun harika olduğu kesinde.. İnsanın yaşam alanıylada çok alakalı bi durum. Önceden istanbul'da yaşıyordum. Malum büyük şehir ama zaman problemi oluyordu.Şimdi Blıkesir'deyim,burada yaşam daha kolay ve en önemlisi ulaşım çok daha kolay. Kısmetse burada başlayacağım.
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Ptsi Mayıs 25, 2009 9:43 pm

-doqma büyüme isTanbuLLuyum..=))
-öqRenciyim...ve bu eziyeTin bitmesini dörT qözLe bekLiyorumm x))
-8 aydır at biniyorum ama cevremdekler sen 4 yıLdan az binmiyosundur diyoLar xD
-bebekLiqimden beriii..(:
-yok ama oLucak temmuz qbii...(: ve kLüpteki atLat sanki bnm atLarm on]LarLa herkesten cok farkLı bi baqımız varr =))
-valla bi cok yeere gittim....suan istanbul atlı spor klübünde biniyorum...sipahiyi denedm memnun kalmadm...s biniciliği denedm resmen kaçarcasına cıktım ordan...bursa atlı sporda bndm...gürmanda bindim...erkalı binicilikte bindimm...bu saydıklarmdan istanbul atlı spor haric hepsinde bi ya da 2 kez bindim..ama istanbul atlı spor benm yermm =)) smdi yaz geldi..okulla kapanınca yazlıkta olcaz 2. adresmde herzmn için k9 horse club....=))

=)))
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından sedakurt Çarş. Haz. 03, 2009 9:53 pm

İstanbul'a gelince şu binicilik okulunu ya da klübü her ne ise mutlaka ziyaret edicem. İsmini çok duyuyorum merak ettim!
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından cosmic Çarş. Haz. 03, 2009 10:29 pm

gulsum demiş ki:

Bu arada Seda, bu site böyledir. Bir dönem kimseyi bulamazsın. Bir dönem gelir o kadar çok kişi yazar ki konulara yetişemezsin. Hepimizin hayatla uğraşısı farklı, vakit buldukça herkes takip ediyor siteyi. Korkma sakın kimse yazmıyor diye. Çünkü çoğu üye buranın müdavimi, vakit buldukça yazarlar. Very Happy

Çok doğru bi tespit gülsüm tebrik ediyorum=) gerçekten de buranın müdavimleri er geç dönüyo.. ben de yoktum bi süredir son günlerde giriorum bakıoyorum baya canlanmış burası sewiniyorum yani..
Bi de fırsat bulmuşken cümleten hoşgeldiniz diyim bn yeni üyelerimize=))
cosmic
"Usta At"

Mesaj tarafından sedakurt Perş. Haz. 04, 2009 9:45 am

Teşekkürler hoşbulduk.
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından sedakurt Perş. Haz. 04, 2009 9:47 am

cosmic;
Hazır başlığa girmişken kendinide tanıtsaydın ya çok sevinirdim Very Happy
sedakurt
sedakurt
"Usta At"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Perş. Haz. 04, 2009 4:44 pm

sedakurt demiş ki:İstanbul'a gelince şu binicilik okulunu ya da klübü her ne ise mutlaka ziyaret edicem. İsmini çok duyuyorum merak ettim!

bak gelrsen bana habwer ver ben götürcem senii..ha bide bi zahmet duyun hani türkiyenin en önemli binicilik klüblerndenn ..!! xd Laughing Cool
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından altuni Cuma Haz. 05, 2009 12:04 pm

mrb ben muğla milas ta ikamet etmekteyim.ilk önce iri hayvanları çok seviyorum mesleğim bir kamu kurumunda çalışıyorum ayrıca ek yaptığım işler var birisi oto yıkama yeri açtım bir diğeri işhanı yaptırıyoruz 4 ortağında biriyim
at merakı derseniz hep içimde vardı ama bastırılmış durumunda idi 2 hafta önce bir yerde bu aldığımız atı gördüm abime bir gaz verdim birlikte aldık merak var ama eğitim yok allahtan at bizden daha eğitimli 3, 4 gün çok uğraştırdı lonj (internetten öğrendim ) yaptırdım.ama ateski kaldığı yerde çok sakin ama at başka yere gidince kendi yerine gitmeye çalışıo ama dün attan o kadar zevk aldım ki anlatamam sabaha kadar uyuyamadım atımı çok seviyorum bizim kluplere gitme gibi şansım olmadı işlerim çok yoğun birde bizim develerimiz var at ,deve derken
develerimiz güreş devesidir. onun zevki çok ayrı hepsinin ayrı ayrı zevki var
altuni
altuni
"Orta Yaşlı At"
Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Default5

Mesaj tarafından Mesut Cuma Haz. 05, 2009 3:21 pm

Benim adım Mesut,
Türkçe konuşmakda zorluk çekmiyorum ama yazmak bana zor geliyor …. Hiç bir zaman bir türk okuluna gitme imkanım olmadı …. o nedenile hatalarimi affedin … Embarassed

Stuttgart yakınlarında yaşıyor ve burada (yüksek) Mühendis olarak calışıyorum.

Bir de ufak bir Ciftligim var, orada binicilik dersi veriyorum.
Yaklasık 40 binici Ciftligimde ders alıyor.
Su an 6 atım var. Very Happy
Almanya binicilik Federasyonunda türk binicisi olarak yarişmalara katiliyorum ve bundan gurur duyuyorum! Cool

Selamlar
Mesut
Mesut
Mesut
"Yeni Doğmuş Tay"
Değerli Arkadaşlar Sizleri Tanıyabilir Miyim? Default1

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Cuma Haz. 05, 2009 4:23 pm

Mesut demiş ki:Benim adım Mesut,
Türkçe konuşmakda zorluk çekmiyorum ama yazmak bana zor geliyor …. Hiç bir zaman bir türk okuluna gitme imkanım olmadı …. o nedenile hatalarimi affedin … Embarassed

Stuttgart yakınlarında yaşıyor ve burada (yüksek) Mühendis olarak calışıyorum.

Bir de ufak bir Ciftligim var, orada binicilik dersi veriyorum.
Yaklasık 40 binici Ciftligimde ders alıyor.
Su an 6 atım var. Very Happy
Almanya binicilik Federasyonunda türk binicisi olarak yarişmalara katiliyorum ve bundan gurur duyuyorum! Cool

Selamlar
Mesut

ne demek mesut abi..Smile biz mtürkiyede yasıyoruz türk okullarına gidiyoruz ginede türkceyi katladiyoruz xS

seni aramızda görmekten gurur duyarz =)) artk yardımlarını bekliyoruz..Smile
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından Mesut Cuma Haz. 05, 2009 4:44 pm

Yardım etme imkanım olursa sevinirim Smile

Selamlar
Mesut
Mesut
Mesut
"Yeni Doğmuş Tay"

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Cuma Haz. 05, 2009 5:03 pm

=)) ilk sorumu soriyim o zaman...ya at alıcam...ya da kiralıycam..bu yaz lisans alcam..ne önerirsin..??
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"

Mesaj tarafından Mesut Cuma Haz. 05, 2009 5:11 pm

atkoLik__bLairr demiş ki:=)) ilk sorumu soriyim o zaman...ya at alıcam...ya da kiralıycam..bu yaz lisans alcam..ne önerirsin..??

Ne zamandir binicilikile uraşıyorsun? Tecrüben ? Hedeflerin? Branch?
Umarım Engel atlamakdır
Su anki seviyen?
Tabii at sahibi olmak en güzeli ama simdi aldigin at 1 ... 2 yil sonra yetersiz gele bilir ....
Mesut
Mesut
"Yeni Doğmuş Tay"

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki