Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak

+22
mathsisthekey
zaferguncum
at evi
tuana
atkoLik__bLairr
Dafne
sedakurt
ozzuuum
aXXo
Cowboybebop
cosmic
ender9
han
tulbar
Tarık
carroty
Yağız
seyis
neutrino
vet_tub
dominate
Admin
26 posters

5 sayfadaki 5 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Empty Geri: Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak

Mesaj tarafından Browni Cuma Kas. 12, 2010 8:02 pm

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Kusura bakmayın çok da yoğun bir forum değildir burası ama çok güzel konular ve bilgiler var burada Smile
Bugünlerde çok yoğunum, malum okul. Ama gidebilirsem birkaç kitapçıya uğrayacağım. Umarım gelmiştir. Bu kadar ucuz olacağını tahmin etmiyordum. Acaba küçük bir kitap mıQuestion Neyse, hiç değilse binicilik hakkında Türkçe bir kitap basmak da akılların geldi. Belki de bu bir gelişmedir Smile
Forumda iyi zamanlar geçirmenizi dilerim...
Browni
Browni
"Usta At"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Default6

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Empty Geri: Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak

Mesaj tarafından adeta Cuma Kas. 12, 2010 8:15 pm

Teşekkür ederim.

Kitabı çok merak ettiğim için yayınevine mesaj attım. Özür dilediklerini, bazı sorunlar olduğu için geciktiklerini söylediler. Kitabın basımı yapılmış; bayramdan sonra satışa çıkacakmış. Anlayacağınız çok yavaşlar. Gerçekten ilginç. Umarım bu alanda Türkçe kitaplar artar. Bu yeni çıkacak kitap çeviri değilmiş: güzel:) Dediğiniz gibi fiyatı çok uygun. Aman uygun olsun:) Yazarlara teşekkür etmek lazım; kimler acaba? Türkiye'de yayınevlerinin umrunda olacağını hiç zannetmem. İşleri güçleri popüler kültür.
adeta
adeta
"Tay"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Default2

Mesaj tarafından Browni Cuma Kas. 12, 2010 8:24 pm

Söylediğiniz için teşekkürler artık bayramdan sonraya bakarım. Ben de merak ediyorum kitabı. Girdiğim yabancı binicilik sitelerinde pek çok kitap görüyorum. Türkiye binicilikte zaten yerlerde sürünüyor hiç değilse ilgilenenler için böyle kitaplar bassınlar, olmadı yabancı olanlardan çevirsinler. Evet belki en başta çok satmaz ama belki daha sonra insanları bu spora meraklandırır kitaplar. Rolling Eyes
Browni
Browni
"Usta At"

Mesaj tarafından adeta Cuma Kas. 12, 2010 8:36 pm

Amazon'da binlerce kitap çıkıyor "horseriding" diye yazınca. Haklısınız. Biz de ise tek tük. Federasyonun bir çalışması var değil mi? Biliyor musunuz?
adeta
adeta
"Tay"

Mesaj tarafından Browni Cuma Kas. 12, 2010 8:48 pm

Hayır bilmiyorum. Nasıl bir çalışma?
Browni
Browni
"Usta At"

Mesaj tarafından adeta Cuma Kas. 12, 2010 8:53 pm

Federasyonun sitesinde bir aralar vardı. Federasyondaki kitapçıda 50 liraya satılıyor bildiğim kadarıyla. İki cilt ince kitap. Aklınızda olsun. Sitede bir E-yayın bölümünde Fuat Ünverin tezleri var. Mesaj atın federasyona, bilgi verirler.
adeta
adeta
"Tay"

Mesaj tarafından Browni Cuma Kas. 12, 2010 9:10 pm

Pardon da bu hangi federasyon? Razz
Browni
Browni
"Usta At"

Mesaj tarafından adeta Cuma Kas. 12, 2010 9:13 pm

BİNİCİLİK federasyonu tabii ki :::Smile))))
adeta
adeta
"Tay"

Mesaj tarafından Browni Cuma Kas. 12, 2010 9:17 pm

Evet tabii Razz Teşekkürler bakmaya çalışırım. Şimdi benim çıkmam gerekiyor. Birkaç konu attım belki bakarsınız iyi akşamlar Smile
Browni
Browni
"Usta At"

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Empty Kitap

Mesaj tarafından nişane C.tesi Kas. 13, 2010 11:58 pm

adlı adreste kitabı beğenebilirsiniz. bakalım kaç kişi olacağız Smile
Bu tarz çalışmaların sayısının artmasını istiyoruz. Saygılar.
Anonymous
nişane
Misafir

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Empty Kitap

Mesaj tarafından nişane Paz Kas. 14, 2010 12:01 am

Anonymous
nişane
Misafir

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Empty BİNİCİLİĞE İLK ADIM KİTABI ÇIKTI.

Mesaj tarafından adeta Salı Kas. 23, 2010 7:41 pm

http://www.boyutstore.com/urun/binicilige-ilk-adim.aspx

İŞTE BU. YAZARLARI TEBRİK EDİYORUM. DAHA ÇOK TÜRKÇE ESERLER GÖRMEK İSTİYORUZ.

‘Atçılık’ ve ‘Binicilik’ alanında kaleme alınmış son detaylı eser

Biniciliğe İlk Adım

Binicilik eğitimi almak isteyenlerin karşılaştıkları belki de en önemli sorundur temel bilgileri içeren Türkçe kitapların azlığı… Ülkemizde bayram yerlerine getirilen atlarla ilk amatör binişini gerçekleştiren kitabın yazarlarından Hakan Bayezit ve eğitmen Zeliha Özdemir için sonraki yıllarda bu eğlence bir tutkuya dönüşmüş. Temel binicilik eğitimiyle ilgili araştırmaya dayanan Biniciliğe İlk Adım, bu alandaki boşluğu dolduran önemli bir kaynak.

Dört bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde; atla tanışma, ata yaklaşma ve atı yedekte götürme, iletişim, emniyet, ilk biniş ve ilk iniş, doğru oturuş konuları ele alınmış.
İkinci bölümde, dünyada yapılan atlı spor çeşitlerinden, ülkemizde ayrı bir önemi olan cirit ve rahvan yarışlarından kısaca bahsediliyor. Üçüncü bölümde, atçılık ve binicilik ile ilgili merak edilen soruların cevapları veriliyor. Dördüncü bölümde ise; yazarlarımızın atçılık ve binicilik ile ilgili yabancı literatürü kitaplardan ve internetten tarayarak oluşturdukları 1200 terimlik İngilizce-Türkçe ‘terimler sözlüğü’ yeni başlayanlar kadar tecrübeli binicilere ve bu alanda araştırma yapanlara kılavuzluk yapıyor.

96 sayfalık Biniciliğe İlk Adım kitabında atların muhteşem görselleriyle bu canlılara bir kez daha hayran olacaksınız.

adeta
adeta
"Tay"

Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Empty Kitap okumakla sadece genel bilgiler edinrsiniz

Mesaj tarafından voster Salı Kas. 23, 2010 11:44 pm

adeta demiş ki:Teşekkür ederim.

Kitabı çok merak ettiğim için yayınevine mesaj attım. Özür dilediklerini, bazı sorunlar olduğu için geciktiklerini söylediler. Kitabın basımı yapılmış; bayramdan sonra satışa çıkacakmış. Anlayacağınız çok yavaşlar. Gerçekten ilginç. Umarım bu alanda Türkçe kitaplar artar. Bu yeni çıkacak kitap çeviri değilmiş: güzel:) Dediğiniz gibi fiyatı çok uygun. Aman uygun olsun:) Yazarlara teşekkür etmek lazım; kimler acaba? Türkiye'de yayınevlerinin umrunda olacağını hiç zannetmem. İşleri güçleri popüler kültür.
Eğer ingilizceniz varsa size süper bir kitap önerebilirim yada süvari albay dresaj eğitimcisi Ziya Akşitin kitabını öneririm
voster
voster
"Yeni Doğmuş Tay"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Default1

Mesaj tarafından voster Salı Kas. 23, 2010 11:50 pm

Eğer çok büyük hedefleriniz varsa yabancı kitaplar gerekir yanlış başlangıç boşa emek demektir eğitim aldığnpız kişilerin lütfen başarıları varmı sorun ama gerçekten?Lafta değil,binicilik insanların terapi alanı birçok at eğitmenide öyle !Ben boşuna yıllar kaybettim siz etmeyin...
voster
voster
"Yeni Doğmuş Tay"
Türkiye'de Atçılık ile İlgili Yayın Bulmak - Sayfa 5 Default1

Mesaj tarafından Browni Paz Kas. 28, 2010 12:07 am

Adeta siz aldınız mı kitabı? Acaba kitabevlerine de gelmiş midir? Siz anlatınca daha da merak etiim doğrusu Smile
Browni
Browni
"Usta At"

Mesaj tarafından adeta Paz Kas. 28, 2010 12:17 am

Evet, aldım. Dün geldi. Boyut Yayın grubundan çıktı biliyorsunuz. Fiyatı 22.90 lira. Facebookta sayfası kurulmuş hatta: sanal dünya:) İnternetteki birçok mağazada satılıyor. "Biniciliğe İlk Adım" yazın, bir sürü satış sitesi çıkacak karşınıza, bir tanesinden satın alabilirsiniz:))) temel bilgiler var; herşey var ama... profesyoneller için değil ama. iyi geceler.
adeta
adeta
"Tay"

Mesaj tarafından Browni Paz Kas. 28, 2010 12:42 am

Teşekkürler mutlaka alacağım Smile Size de iyi geceler Sleep
Browni
Browni
"Usta At"

Mesaj tarafından adeta Paz Kas. 28, 2010 12:45 am

rica ederim. Ben Boyuttan aldım. Kargo parası almıyorlar. 17 liraya satan yerler de var ama onlar kargo parası alıyor. Sonuçta aynı hesaba çıkıyor:)))) İyi geceler.
adeta
adeta
"Tay"

5 sayfadaki 5 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5

- Similar topics