Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Düşüşlerimiz

+33
mathsisthekey
tuana
deniz_nazar
gokhan
sedakurt
ozzuuum
atkoLik__bLairr
şahin_bey
gulsum
ender9
polis_07
tulbar
cosmic
MtKrc
safkan42
dundee-ece
ender
dmLa
arif
temren
carroty
seyis
yildirayhan
Sheakes
dj_gececi24
ange_polisson
flush
dominate
ozcan
t.e.d
vet_tub
yagız
Admin
37 posters

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Düşüşlerimiz Empty Düşüşlerimiz

Mesaj tarafından Admin C.tesi Şub. 10, 2007 7:59 pm

ya da sadece düşecek gibi gibi olmalarımız... affraid
Admin
Admin

Düşüşlerimiz Empty Geri: Düşüşlerimiz

Mesaj tarafından yagız Cuma Şub. 16, 2007 8:09 pm

kimse yazmamış henüz. düşerken ne hissettiklerimi yazayım ben istedim. düşmeden önce atım huysuzlaştı ve ben "işte şimdi beni atacak" diye düşündüm. ama bir sorun vardı o arada ayağım üzengiye bayağı bir girdi. artık panik yapma vakti geldi Shocked düşeceğim tamam da ayağımı nasıl kurtaracağım çıkmıyor ki hay Allah ya bacağımdan asılı kalırsam? diye düşünüyordum. sonra artık tutunamadım ve düştüm. asılı da kalmadım:)
sonra başka bir ata bindim.
yagız
"Tay"
Düşüşlerimiz Default2

Mesaj tarafından Admin Cuma Şub. 16, 2007 9:09 pm

evet, en tehlikeli kazalar genelde üzengiye takılı kalmaktan oluyo!! allahtan ayaklarım o kadar ufak ki hemen çıkıveriyolar!
ben de o kadar çok düştüm ki anlatmaya üşeniyorum açıkçası. en büyüğü, 12 yaşındayken olandı, omzum kırıldı ve bi saat baygın kaldım başıma aldığım darbeden. ve ne olduğunu hatırlamıyodum! rüya bile görmüştüm manejin ortasında beklerken:lol:
bunun dışında çok kötü huylu ve çok güçlü bi ata biniyodum geçen 2 ay önce, düştüm, öbür omzum oynadı yerinden, bel kaslarım ezildi filan. ama dersimi aldım: at oynarsa eyere oturma, ayağa kalk!!!
her işte bi hayır vardır, her düşüş bişey öğretir.daha kötüleri yaşanmasın diye...
Admin
Admin

Mesaj tarafından vet_tub Çarş. Şub. 21, 2007 5:16 pm

ayyy o anı gerçekten anlatamıyorum yaa dehşet bişi.atmı beni attı benmi attan atladım hiçbişeyi hatırlamıyorumm!5 kişi çalışırken 3ümüz birden yaklaşık 30saniye aralarla düştüük gerçekten görülmeye değer şekilde komik olduğunu sölüyolar:D
vet_tub
vet_tub
"Tay"
Düşüşlerimiz Default2

Mesaj tarafından t.e.d Salı Şub. 27, 2007 3:34 pm

genc bi atla çalısıyordum atın yası 5 çalısırken çocuklr wardı onlarda urktu oynamaya başladı rodeo yapıos hızlılıkla birden dizgini aldı elimden şaha kalktı ben tawiz wermemek icn ilerı itmeeye çalıstım atı sonra were attı kendiini bende altında kalmamak için sola attım belim incimisti ama çok iyim simdi bomba bomba:afro:
t.e.d
t.e.d
"Genç At"
Düşüşlerimiz Default3

Mesaj tarafından t.e.d Salı Şub. 27, 2007 3:35 pm

genc bi atla çalısıyordum atın yası 5 çalısırken çocuklr wardı onlarda urktu oynamaya başladı rodeo yapıos hızlılıkla birden dizgini aldı elimden şaha kalktı ben tawiz wermemek icn ilerı itmeeye çalıstım atı sonra were attı kendiini bende altında kalmamak için sola attım belim incimisti ama çok iyim simdi bomba bomba:afro:
t.e.d
t.e.d
"Genç At"
Düşüşlerimiz Default3

Düşüşlerimiz Empty Düşmedim düşmeyecem :)

Mesaj tarafından ozcan Salı Şub. 27, 2007 4:55 pm

3 haftadır ata biniyorum, şükürler olsun hiç düşmedim fakat ata binmeyi öğrenmek için en az 70 kez düşmek gerekiyor diye saçma bir laf duydum umarım sadece geyiktir.
ozcan
ozcan
"Yeni Doğmuş Tay"
Düşüşlerimiz Default1

Mesaj tarafından dominate Çarş. Şub. 28, 2007 1:26 am

Attan düşmek kadar doğal bişey yok 20 yıl bu işi yapanlar bile attan düşebiliyor.Ama benim anlamadığım insanlarda attan düşmenin karizmayı çizeceği görüşünün yaygın olması.Ya sonuçta altımızdaki bir canlı onunda korkuları , heycanları ve duyguları var.Bize normal gelebilenşey at için ürkütücü birşey olabilir.Bu yüzden de binicilikte bunu kontrol etmek çok zor.Hatta 1 ay önce Çinde ki Cross-country müsabakalarında 41 yaşında bir binici attan düşerek hayatını kaybetti.Dediğim gibi tehlike bu sporun özünde var.
dominate
dominate
"Usta At"
Düşüşlerimiz Default6

Mesaj tarafından flush Çarş. Mart 07, 2007 11:23 pm

13 14 senedir binicilikle ugraşmama ragmen daha bi kes bile düşmedim ama elbet bir gün düşücem .. düşen arkadaşlar geçmiş olsun bu arada..Very Happy
flush
"Yeni Doğmuş Tay"
Düşüşlerimiz Default1

Mesaj tarafından ange_polisson Ptsi Nis. 02, 2007 11:41 pm

Süperdim.Babamın anlatışına göre bana bakmış,sonra dönüp yanındakine bir şey söylemiş,bana tekrar baktığında at tek başına gidiyormuşLaughing
Bizim manej hafiften eğimliydi,köpekler falan da vardı.Son bir tur dörtnal yapıyorduk,hafiften eğimli tarafı geçerken yerde bir çukur varmış.Ben görmedim,at görmedi,sol ön ayağı çukura girdi.Koca hayvan çöküverdi bir anda,eh ben o zaman 9 yaşımdayım,duramadım tabii üzerinde.Düştüm.Sonra at kalktı koşmaya devam etti.İyi ki diyorum ayağım üzengiye sıkışmadı,atın önüne düşmedim veya o koşturma anında üzerimden geçmedi.
Zararın ne oldu diyenlere,sağ kolumda hala izi duran bir yarılma ve hayatımın sonuna kadar beraber yaşayacağım bir boyun sorunu (travmaya bağlı olarak boyun kemiğinin düzleşmesi ve bu yüzden kas kasılmaları).
ange_polisson
"Tay"
Düşüşlerimiz Default2

Mesaj tarafından dj_gececi24 Ptsi Nis. 16, 2007 11:26 am

arkadaşlar ben daha yeniyim bu sitede ama attan düşmedim diye bişe yok hayvandır ne yapacağı belli olmaz ben 5 senedir ata biniyorum geçen seneye kadar hiç düşememiştim ama geçen sene oldu bu arada ben sizler gibi engelli ve ya düz koşu yapmıyorum biz ata sporu yapıyoruz yani cirit

erzincan atlı ihtisas spor kulübü adına sitenizi tebrik ediyorum.....
dj_gececi24
dj_gececi24
"Yeni Doğmuş Tay"
Düşüşlerimiz Default1

Mesaj tarafından Sheakes Ptsi Mayıs 07, 2007 6:03 pm

Aslında ben çook yeniyim ama düştüm Smile hatta hoşuma gitti ahaha Very Happy

4 nalla daire yaparken atın tuttugum yeri ( ne oldugnu bilmiyorum Smile ) o koptu baktım arkaya düsücem yana attım kendimi çifte yemiyim diye

umarım cok cektigim için atın canı yanmamıştır nice yeni düşüşlerime Very Happy
Sheakes
Sheakes
"Yeni Doğmuş Tay"
Düşüşlerimiz Default1

Mesaj tarafından yildirayhan Perş. Haz. 14, 2007 9:51 am

heralde ata binipde düşmeyen yoktur.Belki hafıza kaybına uğrayanlar,ayağını ,kolunu kıranlar...daha niceleri vardır.ata binmeyi öğrendiniz gibi düşmeyi de öğrenmeniz gerek.Bir keresinde arkadaşım düştü o gün bugün hala ata binemiyor.Bir arkadaşım da caddede düşüp taksinin tekeriyle kafası arasında 1 karış kalmıştı ama o hala devam ediyor:-) Ben ise ilk zamanlar ata kaç kere bindiğimi ve de düştüğümü sayıyordum.Baktım olaak gibi değil saymayı bıraktım..Ama atçılık herşeyiyle MÜKKEMMEL
yildirayhan
yildirayhan
"Yeni Doğmuş Tay"
Düşüşlerimiz Default1

Düşüşlerimiz Empty düşüş görüntüleri

Mesaj tarafından seyis Çarş. Ekim 10, 2007 1:43 am

youtube'ta horsefalls yazarak arama yaparsanız pek çok düşüş vidyosu bulabilirsiniz.
seyis
seyis
"Usta At"
Düşüşlerimiz Default6

Mesaj tarafından carroty Salı Mayıs 06, 2008 1:32 pm

Herkesin dedigi gibi dusmek bu isin ozunde var. Bende sayiyordum bir aralar hatta yaziyordum What a Face Bir kez tek basima ata binmeye calisirken dustum tam eyere oturacakken at one atildi poposuna oturdum bir kac cifteyle indirdi beni yere baya gulmustum kendime Very Happy
carroty
carroty
"Usta At"
Düşüşlerimiz Default6

Mesaj tarafından temren Salı Mayıs 06, 2008 3:49 pm

Bu kadar tecrübeli binicinin arasında benim düşme hikayesi anlatmam abes kaçabilir. En son binişimde genç bir Arap verdiler altıma. Dedim ya at gençti, gerginliği ve huzursuzluğu da herhalinden anlaşılıyordu. Binici üstündeyken hocanın atı ipe bağlı olarak alıştırma amaçlı kendi etrafında koşturmasına ne diyorsunuz bilmiyorum, onu yapıyorduk. Bir anda eğerin altımda kaymaya başladığını hissettim, meğer eğer o at için büyükmüş. Hocanın yüzündeki endişeli ifadeyi de görünce, "Allah, tamam şimdi ayvayı yedik" dedim. Neyseki içgüdülerim devreye girdi (biraz da hocadan ümidi kesince iş başa kaldı); saatin tersi yönünde koşuyorduk - sağ üzengiye basıp, sol bacağımı atın kalçasında aşırıp indim. Ben iner inmez at ta şaha kalktı, tabii bunun nedeni benim janjanlı inişim de olabilir. Bu da benim yegane düşme-düşmeye yakın hikayemdir, her içki masasında keyifle anlatırım.Razz
temren
temren
"Genç At"
Düşüşlerimiz Default3

Mesaj tarafından carroty Salı Mayıs 06, 2008 4:06 pm

temren demiş ki: Binici üstündeyken hocanın atı ipe bağlı olarak alıştırma amaçlı kendi etrafında koşturmasına ne diyorsunuz bilmiyorum, onu yapıyorduk.

Bahsettiginiz seye lonj denir. Ilginc olmus gercekten iyi kurtarmissiniz ama buyuk ihtimalle sizin atlayisiniz yuzunden saha kalkmistir...
carroty
carroty
"Usta At"
Düşüşlerimiz Default6

Mesaj tarafından arif Salı Mayıs 06, 2008 10:15 pm

Ama en zoruda o düşüş anınızda düşeceginizi hissetmek.Yani 2-3 kere çok tehlikeli düşmüşümdür.Atın ayakları tökezledi yüz üstü gittik atla beraber.At saha kalktı sırt üstü düştük.Ama herseye ragmen ata binmek çok güzel bir duygu...
arif
arif
"Tay"
Düşüşlerimiz Default2

Mesaj tarafından temren Çarş. Mayıs 07, 2008 7:08 am

carroty demiş ki:Bahsettiginiz seye lonj denir.

Bilgi için teşekkürler...
temren
temren
"Genç At"
Düşüşlerimiz Default3

Mesaj tarafından carroty Çarş. Mayıs 07, 2008 7:28 am

Rica ederim
carroty
carroty
"Usta At"
Düşüşlerimiz Default6

Mesaj tarafından Admin Çarş. Mayıs 07, 2008 9:44 am

benim en saçması herhalde şudur:

at öylece duruken ben bir taraftan bindim, öbür taraftan indim. nasıl yaptığımı bilmiyorum ama sanırım hoca binmeme yardımcı olmaya çalışırken fazla fırlatmıştıSmile))) Laughing
Admin
Admin

Mesaj tarafından carroty Çarş. Mayıs 07, 2008 9:54 am

Komedi filmlerinde hep olur Smile
carroty
carroty
"Usta At"
Düşüşlerimiz Default6

Mesaj tarafından dmLa Cuma Mayıs 09, 2008 11:15 pm

hesaplarıma göre 13 kez düştüm 12 de olablr.. en son kışın düşmştm ama =)) çok yorulmştm artık hiç adeta yapmadn bndm uzun uzun sonra hocam da son buna gel dedi jimnastk yapıoduk babamda izliodu her şey gayet güzel son mani 120 oxerdi bööle 1 dengeszlk yaşadk yapışamdm ata bnde atladk bööle indk soora iice dengm kaybldu hoop yana düştk babama da tam şov oldu, olsun ama en azndn atlarken düşmedm ya, şmdi akıllandm ama artık Very Happy
dmLa
dmLa
"Tay"
Düşüşlerimiz Default2

Mesaj tarafından carroty Cuma Mayıs 09, 2008 11:35 pm

O ne anlatistir ya damla Smile Gecmis olsun bklm...
carroty
carroty
"Usta At"
Düşüşlerimiz Default6

Mesaj tarafından dmLa Cuma Mayıs 09, 2008 11:37 pm

oldu ya baya.. 3 ay fln.. sn npysn dewam ediosn ata dmi??
dmLa
dmLa
"Tay"
Düşüşlerimiz Default2

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki