Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

atlı polisler

+7
dominate
han
tulbar
polis_07
es_gam_ze
MtKrc
seyis
11 posters

atlı polisler Empty atlı polisler

Mesaj tarafından seyis Perş. Haz. 12, 2008 8:49 pm

şehrinizde atlı polis ister misiniz? işe yarayacaklarına inandığınız için mi? yoksa sadece süs olarak mı?
seyis
seyis
"Usta At"
atlı polisler Default6

atlı polisler Empty Geri: atlı polisler

Mesaj tarafından MtKrc Cuma Haz. 13, 2008 6:52 pm

bence atların yeri şehirler değil.. o yüzden bence olmaması lazım..
MtKrc
MtKrc
"Orta Yaşlı At"
atlı polisler Default5

Mesaj tarafından es_gam_ze Paz Haz. 15, 2008 7:13 pm

bencede sahil kesiminde evet ama bunu dışında hoş olmaz
es_gam_ze
es_gam_ze
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından polis_07 Paz Tem. 06, 2008 12:49 pm

Bence olur,bu konunun bizzat içinde olduğum için söylüyorum.
Şimdilik Antalyada sahilde biniyoruz fakat ilerleyen zamanlarda yabancı ülkelerde olduğu gibi bizde de gösteri yürüyüşlerinde,kalabalığı dağıtmada kullanılacaktır göreceksiniz.Yabancı ülkeler dedim ama bizim atalarımızdan gelen at yetiştiriciliği ve terbiyesini alıp bunu daha farklı amaçlara hizmet etmek için kullanmaya başlamışlar,bizim neyimiz eksik sizce?
Gerekli eğitim verildiğinde çok faydalı olacağına inanıyorum çünkü kalabalığı dağıtırken bir polis panzerine gelecek tepkiyle atlı polislere gelecek tepki inanın aynı olmayacaktır.Seyis'e bu konuyu açtığı için teşekkür ediyorum.Arkadaşların bu konudaki görüşlerini paylaşmalarını bekliyorum.
Saygılar...
polis_07
polis_07
"Tay"
atlı polisler Default2

Mesaj tarafından tulbar Paz Tem. 06, 2008 1:52 pm

ister işe yarasın ister süs olsun, güzel görünüyor atlar ya yeter
tulbar
tulbar
"Yetişen At"
atlı polisler Default4

Mesaj tarafından han Ptsi Tem. 07, 2008 9:01 pm

atlı polisler tabi ki faydalı olabilir ama klasik biniş eğitimi bu iş için yeterli olmaz bence
malum maksat örneğin göstericileri dağıtmak onlara güzel bi dresaj ziyafeti sunmak değil
rejoneador lar gibi yüksek manevra kabiliyetine sahip olabilirlerse neala yoksa gerçekten süs gibi kalıyolar
bu arada rejoneadorların yaptıkları işi onaylamadığımı belirtmek isterim ama stilleri gerçekten çok farklı ve güzel
han
han
"Tay"
atlı polisler Default2

Mesaj tarafından tulbar Ptsi Tem. 07, 2008 11:31 pm

Bence göstericileri dağıtmak yerine, onlara güzel bir dresaj ziyafeti sunsalar çok daha hoş olurdu. "Toplumsal olaylara dresajla müdahele" vallahi kulağa güzel geliyor.
tulbar
tulbar
"Yetişen At"
atlı polisler Default4

Mesaj tarafından seyis Perş. Tem. 10, 2008 9:14 pm

[quote="polis_07"]Bence olur,bu konunun bizzat içinde olduğum için söylüyorum.
Şimdilik Antalyada sahilde biniyoruz
fakat ilerleyen zamanlarda yabancı ülkelerde olduğu gibi bizde de gösteri yürüyüşlerinde,kalabalığı dağıtmada kullanılacaktır göreceksiniz.Yabancı ülkeler dedim ama bizim atalarımızdan gelen at yetiştiriciliği ve terbiyesini alıp bunu daha farklı amaçlara hizmet etmek için kullanmaya başlamışlar,bizim neyimiz eksik sizce?
Gerekli eğitim verildiğinde çok faydalı olacağına inanıyorum çünkü kalabalığı dağıtırken bir polis panzerine gelecek tepkiyle atlı polislere gelecek tepki inanın aynı olmayacaktır.Seyis'e bu konuyu açtığı için teşekkür ediyorum.Arkadaşların bu konudaki görüşlerini paylaşmalarını bekliyorum.
Saygılar...[/quote]??????????????????????????????????????????? biraz garip bir soru soracağım ama kızma! at terslediği(dışkıladığı) zaman ne yapıyorsunuz. ne de olsa şehir içi. türkiye'de böyle olmasa da ,yurt dışında köpek sahipleri bile poşetle gezer bunun için. atın tersi çok daha büyük olduğuna göre öylece bırakılmaz değil mi? gerçi eskiden sokaktan at arabalarıyla çingeneler geçer, atlarının dışkısını arkalarında bırakırlardı. üstünden arabayla geçile geçile düzleşirdi. eskisi kadar olmasa da hala rastlıyorum buna.
seyis
seyis
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından polis_07 Cuma Tem. 11, 2008 11:39 pm

Böyle bir sorunun gelmesini bekliyordum açıkcası,şimdilik bir şey yaptığımız yok yani attan inipte terslediği yeri temizleme gibi...
Fakat atlar görevdeyken sabahtan akşama kadar hiç durmadan binilmiyorlar nihayetinde onlarda canlı.ikişer saatlik binişler sonrasında at kendi ihtiyaclarını genelde o zaman görüyor.fakat bu süre uzadığında dediğiniz olay meydana geldiğinde yapacak bir şey yok dışkı belediyenin temizlik görevlilerine kalıyor.Ayrıca bu husus dikkate alınarak atın rahat davranabileceği fırsatları tenhalarda yaratmaya çalışıyoruz.Gönül ister ki atları bu hususta eğitebilelim ama bununda ne kadar başarılı olacağını bilemiyorum.
polis_07
polis_07
"Tay"
atlı polisler Default2

Mesaj tarafından dominate Cuma Ağus. 01, 2008 8:57 pm

Bence çok gerekli:ayrıca estetik bir görünümü var
dominate
dominate
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından gulsum Ptsi Kas. 10, 2008 10:13 pm

Bir sene İngiltere'de yaşadım, belki forumumuzda da vardır İngiltere'yi bilenler. Orada atlı polisler mevcut ve tam da şehrin göbeğinde. Öyle laf olsun diye olmadıkları çok belli, hem atlar hem polisler çok eğitimli. Eğer Türkiye'de de bunun başlaması düşünülürse önce çok iyi altyapı oluşturulması lazım. Eğitimin çok iyi verilmesi lazım.

Bir de bu aralar caddelerde bikaç adamın atlarla dolaştıklarını görüyorum. Sadece binip dolaşıyorlar yani zevk için gibi görünüyor bana. Ama atlara o kadar üzüldüm ki. Korna sesleri, insan sesleri atları çok ürkütüyor. Şehrin ortasında birsürü şaha kalkan at... Evet atlar hoş görünüyor, hele şaha kalkmaları daha güzel görünüyor ama bi de onlar açısından düşünürsek biraz acımasızca olur gibi geliyor bana.
gulsum
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından MtKrc C.tesi Kas. 15, 2008 3:54 pm

"bence atların yeri şehirler değil.." derken bunu anlatmak istemiştim..
MtKrc
MtKrc
"Orta Yaşlı At"
atlı polisler Default5

Mesaj tarafından Duygucalik Ptsi Ara. 08, 2008 12:54 pm

Ben Seattle'da gormustum.Gülsüm'ün de dediği gibi gayet de iyi egitilmişlerdi.
Duygucalik
Duygucalik
"Yeni Doğmuş Tay"
atlı polisler Default1

Mesaj tarafından seyis Perş. Ara. 11, 2008 9:41 pm

duygucalik, avatarındaki atın cinsini biliyorsan lütfen yaz. ben lipizan diye tahmin ettim.
seyis
seyis
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından poyraz80 Perş. Ara. 11, 2008 9:58 pm

mrb;
bence atların şehirde dolaşması güzel olur.buna karşı değilim ama yanlış.çünkü atlar doğası gereği ürkek hayvanlardır.
düşünün caddenin ortasında atlı ..... dolaşıyor.ve aniden rüzgar çıktı ve çöp pöşedi veya kağıt havaya kalktı, yanından modiiyeli bir araba geçti ve güzel birde kornası var havalı size slm vermek için bastı, çocukya işte yanınıza gelerek eline aldığı bir balonu yanınızda patlattı......vb daha neler neler yanii aklıma gelenler bunlar.
şimdi bunlara atlar tepkisiz kalmaz ve kesinlikle tepki gösteerecek ve binici buna musade etmeycek.atla inatlaşacak veya atı rahatsız edecek hal ve hareketde bulunacak.sonra at ya şaha kalkacak yda çifte atacak yda geri geri yürüyecek ......vb bunların sonuçunda düşünün artık..
ama şu şekilde olabilr yabancı ülkeden glen yabancı devlet başkanlarının geçtiği sakin yollarda güvenlik için dolaşabiilir ve Türkiye açıcısından artı puan olur veya önemli bir maçda gösteri için karşı tarafa caydırıcık için o bölgede devriye atabilr veya polis mıntıkasında bulunan piknik alanlarında vrsa tabi devriye atabilirler (hırsızlık, yangın,kavga...sebebiyet vermemek için) veya sahil kenarlarında kapkaçı,hırsızlığı önlemek ve sivil vatandaşların rahat rahat gezmeleri için yani bunun gibi çok şeyde kullanılibilr..
SAYGILARIMLA. cheers
poyraz80
poyraz80
"Genç At"
atlı polisler Default3

Mesaj tarafından şahin_bey C.tesi Ara. 13, 2008 11:00 pm

bence şehir içinde arabalar tamamen kaldırılıp onun yerine şehirlerde sadece atlar olmalı arabalar sadece şehirler arası yolculukta kullanılmalı biraz uçuk bi hayal ama olsa güzel olmazmıydı???
şahin_bey
şahin_bey
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından dominate Paz Ara. 14, 2008 2:56 pm

Hayalin güzel ama gerçekleşmesi imkansız
dominate
dominate
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından poyraz80 Paz Ara. 14, 2008 9:00 pm

şahin_bey aslında senin hayalin güzel olur ama o zmanda belediyelere çok iş düşecek.temizlik işlerine adam almaları veya temizlik araçları almaları gerekir.
poyraz80
poyraz80
"Genç At"
atlı polisler Default3

Mesaj tarafından şahin_bey Paz Ara. 14, 2008 9:51 pm

iyi ya işte yeni iş imkanları ortaya çıkar Very Happy
şahin_bey
şahin_bey
"Usta At"
atlı polisler Default6

Mesaj tarafından seyis Salı Ara. 16, 2008 4:35 pm

şahin_bey demiş ki:bence şehir içinde arabalar tamamen kaldırılıp onun yerine şehirlerde sadece atlar olmalı arabalar sadece şehirler arası yolculukta kullanılmalı biraz uçuk bi hayal ama olsa güzel olmazmıydı???
bazı küçük yerleşim yerlerinde özellikle tatil ve mesire yerlerinde olabilir. ama türkiye'de çok zor çünkü bizim millet her yere otomobiliyle gitmek ister.
seyis
seyis
"Usta At"
atlı polisler Default6

- Similar topics