Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

at antrönürlüğü

+8
atkoLik__bLairr
turkeruz
ozzuuum
seyis
cosmic
poyraz80
hommocu
dominate
12 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

at antrönürlüğü - Sayfa 2 Empty Geri: at antrönürlüğü

Mesaj tarafından atkoLik__bLairr Çarş. Mayıs 27, 2009 7:47 pm

ay cok karısık xD bn öss zamanına geliim bu foruma yne bi göz atarm xD
atkoLik__bLairr
atkoLik__bLairr
"Usta At"
at antrönürlüğü - Sayfa 2 Default6

Mesaj tarafından emininsel Çarş. Mayıs 27, 2009 8:09 pm

Keza bu iş yatırım için yapılmaz. Para kaybetmeyi göze almak gerekiyor. Ya da kaybedecek paranız olmalı demek lazım Smile
emininsel
emininsel
"Yetişen At"
at antrönürlüğü - Sayfa 2 Default4

Mesaj tarafından ozzuuum Çarş. Mayıs 27, 2009 9:01 pm

Bu konu altındaki önceden yazdıklarımı okumanız size biraz yardımcı olacakatır. Ama tavsiyem bu bölümü yazmaktan kaçınmanız. Yazacaksanızda sadece İzmitteki Kocaeli Üni/Körfez MYO'nu yazmanızı öneririm. Bu okullar düz koşu atı antrenörü yetiştirmekte. Sizin atçılığın hangi dalında çalışmak istediğinizde önemli bir konu tabi.
Veteriner Fakültesine geçişte DGS ile mümkün oluyor. Öss'deki gibi sınavdan aldığınız puanın üstüne okuldan gelen puan ekleniyor. Ha birde şu var ki 2 yıl bu bölümü okuyup Vet.'e geçtiğinizde yine birinci sınıftan başlayıp 5 yıl daha okuyorsunuz..
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Merak ettiğiniz başka şeyler olursa sorabilirsiniz tekrar elimden geleni yaparım.
ozzuuum
ozzuuum
"Genç At"
at antrönürlüğü - Sayfa 2 Default3

Mesaj tarafından turkeruz C.tesi Mayıs 30, 2009 7:51 pm

verdiğiniz bilgiler için sağolun...
turkeruz
turkeruz
"Yeni Doğmuş Tay"
at antrönürlüğü - Sayfa 2 Default1

Mesaj tarafından Şerif Ptsi Mayıs 03, 2010 10:03 pm

Merhaba Arkadaşlar Açılan Konuyu Okudum Ben Kapadokya Meslek Yüksekokulu 1.Sınıf Öğrencisiyim Size Tek Kelimeyle Sunu Soylemek Istıyorum Eğer İçinizde At Sevgisi Varsa Sabah Kaçta Kalkmışsınız Kaçta Bitmiştir İşiniz Hiç Sizler İçin Önemli Değil Eğer İçinizde At Sevgisi Varsa Atınız İçin En İyisini Yapmak İsteyeceksiniz Yeri Gelecek Onunla Yatıp Onunla Kalkacaksınız Hastalandığında Onun Yanında Kalacaksınız Onu Çocuğunuz Yerine Koyup Onun İçin En İyisini Yapacaksınız....
Şerif
Şerif
"Yeni Doğmuş Tay"
at antrönürlüğü - Sayfa 2 Default1

Mesaj tarafından şahin_bey Paz Mayıs 23, 2010 8:23 pm

ben kendimi bildim bileli hayvanları özellikle atları çok ama çok severim küçükken bile konuşmayı öğrenmeden önce kişnemeyi öğrenmişim ben Smile
meslekle ilgili annem babam bana sorduklarında veterinerlik dedim ama beni ondan vazgeçirmeye çalışıyorlar aç kalırsın diyorlar veterinerliğe bunu söylerlerken ben at antrenörlüğünü nasıl söylerim bilmiyorum kendime güveniyorum yapabileceğime inanıyorum ama ailem var veterinerlik bile istemiyorlar ki ben buna nasıl giderim bana bi akıl verin Sad
şahin_bey
şahin_bey
"Usta At"

Mesaj tarafından ozzuuum Ptsi Haz. 21, 2010 6:18 pm

Ben bu ay içinde at antrenörlüğünden mezun olacak biri olarak aslında hiç tavsiye etmem sana bu bölümü. Burda öğrenebileceklerini ve daha fazlasını kendi çabanla da öğrenebilirsin. Bu bölümlerin ikisini iyi biliyorum. (İzmit ve Elazığdakileri. Sözüm bunlar içindir) Buralarda branş eğitiminin çok eksik olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Hatta yok denecek kadar az. Ben gördümki isteyen bir kişi bu okullarda verilenlerin daha fazlasını kendi çabasıyla evinde öğrenebilir. Hatta merak ediyorsan ben sana ders notlarımı göndereyim.
Ama veteriner fakültesi dersen ona sözüm yok. En kötü fakültede bile çok şey öğrenebilirsin.

Aileni ikna konusunda da ailenle arandaki mesele.. Ama mutlu olabileceğinden birazcık bile şüphen olan bir mesleği asla seçme. Ne okurken huzurun olur ne de bitirince..
ozzuuum
ozzuuum
"Genç At"

Mesaj tarafından Browni Cuma Tem. 09, 2010 4:05 pm

şahin_bey demiş ki:ben kendimi bildim bileli hayvanları özellikle atları çok ama çok severim küçükken bile konuşmayı öğrenmeden önce kişnemeyi öğrenmişim ben at antrönürlüğü - Sayfa 2 Icon_smile
meslekle ilgili annem babam bana sorduklarında veterinerlik dedim ama beni ondan vazgeçirmeye çalışıyorlar aç kalırsın diyorlar veterinerliğe bunu söylerlerken ben at antrenörlüğünü nasıl söylerim bilmiyorum kendime güveniyorum yapabileceğime inanıyorum ama ailem var veterinerlik bile istemiyorlar ki ben buna nasıl giderim bana bi akıl verin at antrönürlüğü - Sayfa 2 Icon_sad

Aynı ben at antrönürlüğü - Sayfa 2 Lol Bu konuda aile baskısının ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Ama inan bana eğer kararlı olursan en sonunda pes ediyorlar ve sen veterinerlik hakkında konuştuğunda gayet normal bir şekilde dinliyorlar. Ama bence at antrenörlüğünü kabullenebileceklerini zannetmiyorum at antrönürlüğü - Sayfa 2 Icon_rolleyes
Browni
Browni
"Usta At"

Mesaj tarafından Browni Cuma Tem. 09, 2010 4:07 pm

ozzuuum demiş ki:Ama mutlu olabileceğinden birazcık bile şüphen olan bir mesleği asla seçme. Ne okurken huzurun olur ne de bitirince..

Bu söze bayıldım at antrönürlüğü - Sayfa 2 Icon_wink
Browni
Browni
"Usta At"

Mesaj tarafından balkan34 Salı Tem. 27, 2010 6:31 pm

bende at antrenörlügünü okumak istiyorum klavuza bakınca öyle bir bölüm yok ne yapacam bilmiyorum bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim . . . şimdiden tşk edrm
Anonymous
balkan34
Misafir

Mesaj tarafından balkan34 Salı Tem. 27, 2010 6:35 pm

2 yıllılara baktım ygs6 puanıylan alınıyormuş bütün ünv baktım nalbatlık . at atnrenörlügü diye bir bölüm yok klavuzda bu alanda çok araştırma yaptım bir çok kişiye sordum kimse yardımcı olmadı bilen yok aranızda bilen varsa lütfen aydınlatsın beni .....

bide bunu diyende oldu 2 tercihlerde klavuzlarda olur dediler ne derece doğru bilmiyorum ....
bilgilendirmeleriniz için şimdiden tşk edrm
Anonymous
balkan34
Misafir

Mesaj tarafından ozzuuum Perş. Tem. 29, 2010 1:19 am

At antrenörlüğü diye arıyorsan bulamazsın çünkü programın ismini değiştirdiler. "Atçılık ve antrenörlüğü" oldu. o şekilde ara istersen.

http://rehberlik.osym.gov.tr/aramasonuc.aspx?AramaTipi=1&programadi=at%C3%A7%C4%B1l%C4%B1k&PuanTurAnah=0&ogrenimsuresi=0&HangiAOBP=&denbuyuk=&denkucuk=&solila=&sagila=&MinPuandenbuyuk=&MinPuandenkucuk=&MinPuansolila=&MinPuansagila=&bulundugusehir=Hepsi&siralama=1&UniversiteAdi=

Bu linke girersen görebilirsin. osym nin sitesinden alıntıdır.
ozzuuum
ozzuuum
"Genç At"

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2