Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATMAX AT & Binicilik

+12
atkoLik__bLairr
Dafne
mbooba
poyraz80
huseyntarik
gulsum
Admin
seyis
dominate
cosmic
ender9
Atmax
16 posters

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

ATMAX AT & Binicilik Empty ATMAX AT & Binicilik

Mesaj tarafından Atmax Cuma Ekim 03, 2008 11:44 am

Slm. Arkadaslar

Müjde!!! Kasim ayinda itibaren Türkiyede ATMAX acilacak , Atmax da 3000 nin üstünde AT ve Binicilik Malzeme cesiti bulunmakta (Eger , binici pantalonundan - At arabasina kadar) ve fiyatlar türkiyedeki gibi degil avrupayla ayni fiyatlara. Biz 2 alman ve 2 türk binici olarak bu firmayi aciyoruz SEBEP: hepimiz su anda is sebebiyle 2006 dan beri türkiyedeyiz ve zannediyorum bütün türk binicilerle ayni problemi yasiyoruz MALZEME . Tamam malzemeyi buluyorsun ama Fiyat . biz avrupadan geldigimiz icin fiyatlar konusunda bilgimiz var Türkiyedeki fiyatlari görünce SOK olduk.Türkiyede biniciligin cok yaygin olmamasi normal Malzeme satan firmalar %120 üstüne fiyat koyuyorlar ve binicilik LÜX ve Zengin Sporu olarak tanitiliyor.Bizim istegimiz gercekten türkiyede bu sporun gelismesi sevilmesi ve yayginlasmasi su anda avrupada her 4. cocuk atla alakali ve binicilik üstüne egilimli Türkiyede ise AT dediginiz zaman ya ganyan akla geliyor yada köydeki atlar.
Biz ATMAX olarak turnuvalarla reklamla ve tanitimlarla herkese bu sporu sevdirme ve tanitma taraftariyiz.Bu konuda eger dilekleriniz veya tavsiyeleriniz varsa cok seviniriz.
ve bu resimdeki benim atim Silver Lord´s Gogo Dancer (Holzsteiner)
Hepimize hayirli olsun. :-)
Ismail Parlakyalcin
Diana Schott
Andreas Wittig
Manuela Kessler
Atmax
Atmax
"Yetişen At"
ATMAX AT & Binicilik Default4

ATMAX AT & Binicilik Empty Geri: ATMAX AT & Binicilik

Mesaj tarafından ender9 Cuma Ekim 03, 2008 6:48 pm

ATMAX, cok dogru bir gerekce ile cok dogru bir ise girismissiniz. Tebrikler. Umarim basarili olursunuz. En kisa zamanda web sitenizin adresini de buradan bildirmenizi diliyorum.
ender9
ender9
"Orta Yaşlı At"
ATMAX AT & Binicilik Default5

Mesaj tarafından cosmic Paz Ekim 05, 2008 11:16 pm

kesinlikle çok iyi olur.çünkü gerçekten fiyat konusunda burda baya farkediyo=( uygun fiyata bulmak çok zor yani..
cosmic
"Usta At"
ATMAX AT & Binicilik Default6

Mesaj tarafından dominate Ptsi Ekim 06, 2008 5:36 pm

Mükemmel bir iş doğrusu.Sadece istanbulda mı açılacak bu mağaza?
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından Atmax Ptsi Ekim 06, 2008 6:00 pm

Slm. Arkadaslar ,
Atmax Türkiye ye avrupadaki satis sistemiyle girecek , yani Türkiyenin her yerine Show room Katalog ve Internet üstünden satis yapacak. Kasim ayindan itibaren Atmax in Homepage üzerinden 300 sayfalik ücretsiz katalogunun siparisini verebilrsiniz , ayni zamanda bütün ürünler homepage dede bulunmakta yukarida anlattigim gibi 3000 nin üzerinde ürün bulunmakta ve 100 ün üstünde marka her cesit fiyat.Türkiyenin her yerine 7 gün icinde kargoyla teslim :-)
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından dominate Ptsi Ekim 06, 2008 6:05 pm

Çok iyi ya.Kasımı iple çekecem
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından seyis Salı Ekim 07, 2008 10:17 am

sermayem olsaydı ben de ortak olmak isterdim. rakipsiz olacaksınız.
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından Atmax Çarş. Ekim 08, 2008 11:22 am

Tesekkürler Seyis, Insallah
arkadaslar bir sorum daha var , Tattini , Daslö gibi markalar Türkiye de pazarlanmakta biz bu markalarla calismiyoruz ve avrupadan hic tanimiyoruz. Biz daha cok John Webb , Kieffer , Stübben , Winteck , Passier , Eskadron , Cavallo , Loesdau , Pikeur vs.... gibi markalarla calisiyoruz Siz ne dersiniz!!! Tattini , Daslö gibi markalari programa almaya gerek varmi kalite ve fiyat yönünden nasil buluyorsunuz??
Görüslerinizi beklliyorum
SS. Atmax
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından dominate Cuma Ekim 10, 2008 7:06 pm

Bence çok iyi olur. Tattini ve daslö çok kötü kalitede bence Getireceğin markalar arasına zaldi, pessoa ve michael whithaker markalarınıda eklerseniz iyi olur çünkü çok kaliteli malzemeler.
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından Atmax Çarş. Ekim 22, 2008 2:39 am

Merhabalar Arkadaşlar,
Hepınızden bır rıcam olacaktı!!! Bildiğiniz gibi Kasım ayından itibaren Atmax ın açılışını yapacağız.Şu anda internet sayfamız tamamlanmakta aynı zamanda test sayfamız internetten ziyaret edılebılır durumda Sizden ricam sayfaya girip bakmanız ve bizimle fikirlerinizi önerilerinizi paylaşmanız yani bizim test kullanıcılarımız olmanız.
Şimdiden zaman ayıran arkadaşlara cok teşekkür edıyorum ve önerilerinizi bekliyorum. Adresimiz www.atmax.com.tr
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından dominate C.tesi Ekim 25, 2008 4:39 pm

her şey güzel görünüyor.Ama at süsleme malzemeleri sitenizde yok gibi.Bu bence bir eksiklik...
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından Atmax Paz Ekim 26, 2008 11:50 am

Slm Dominate,
Bu sadece bir test sayfası , herşey yolunda giderse çarşamba günü 3000 çeşit tamamlanacak , fiyatları nasıl buluyorsun??
s.s
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından cosmic Paz Ekim 26, 2008 8:16 pm

açıkçası ben pahalı buldum..
cosmic
"Usta At"

Mesaj tarafından Atmax Ptsi Ekim 27, 2008 2:12 am

slm Cosmic,
Tabiki fiyatlar markasına göre değişiyor örnek olarak passier veya kieffer yada stübben bunlar gerçekten biniciliğin ferrarisi bunların yurtdışındaki fiyatıyla bizim fiyatımız arasında maxımal 50 euro oynar araştıra bilirsin ama tabiki bizde fiyatı uygun markalar satıyoruz örnek olarak loesdauc yada horsefriends bunlarda avrupada tanınmış markalar ama fiyatları daha makul örnek loesdacunun eyer seti yani dressage eyer artı üzengi + göğüs kolonu + üzengi kayışı + başlık + dizgin sadece 230 euro yada binicilik çizmesi deri 130 euro marka olarak wintec eyer 320 euro türkiyedeki piyasada buları bulmak imkansız herşey yolunda giderse 1 hafta içinde sayfa tamamlanacak o zaman daha net görebilirsiniz. Ama sayfaya baktığın ve fikrini söylediğin için çok teşekkürler :-) kritiklerinin devamını bekliyorum.
teşekkürler
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından Admin Ptsi Ekim 27, 2008 3:19 pm

Yaşasın!!! Ben de çok sevindim bu habere, hayırlı olsun!!!
Admin
Admin

Mesaj tarafından cosmic Ptsi Ekim 27, 2008 10:12 pm

eleştirilere açık olmanız hoş tabi=) bn at sahibi olmadığım için eyer takımı vb fiyat olarak piyasayı bilmiyorum yani.ama bnm anlatmak istediğim mesela bi binici pantolonu için baktığımda geneli 90 euro cıwarı ama bnm için kaliteden önce uygun fiyat geliyo çnkü kendi imkanlarımla alıyorum.bu sebeple fiyatı en uygn olanı seçmek durumundayım yoksa dediğiniz gbi kalitesine göre uygundur fiyatları ona sözüm yok zaten.. önmli olan düşük bütçelere de hitap eden bişiler bulunması ama iyi ama kötü orası da alana kalmş=))
cosmic
"Usta At"

Mesaj tarafından gulsum Salı Ekim 28, 2008 1:47 am

Benim de fiyat konusunda bilgim yok ama ata sporlarından biri cirit olan ve atlarla doğup atlarla yaşayıp atlarla ölen bir toplumun torunlarının ülkesinde en düşük fiyatların bu kadar olması çok acı.

Keşke bu konuda rekabet olsa ülkemizde, fiyatlar daha da çekilse aşağı. Biniciliğin "zengin sporu" olarak bilinmesinin sebepleri ortada.

Herşeye rağmen yapılabileceklerin en iyisini yapmaya çalışıyor ve başarıyorsunuz.

Bi sorum olacak. Uygun fiyatlı dediklerimiz bile neden bu kadar pahalı? Bizdeki taleplerin azlığından mı bu kadar yüksek fiyatlar?
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından ender9 Salı Ekim 28, 2008 12:15 pm

Atmax, fiyatlar konusunda fikir sordugunda alim gucune bagli olarak farkli cevaplar alacagin kesin. Senin de bahsettigin gibi Wintec urunlerinin fiyatlari uygun. Eyer takimlarinin yaninda ornegin eldiven, chaps ve tog fiyatlari da yurtdisindaki satis fiyatlarina yakin(Yurtdisi satis fiyati derken magaza fiyatindan bahsediyorum. Siz de biliyorsunuz ki yurtdisi internet satislarinda fiyatlar kesinlikle daha dusuk. Ancak o farki da ithalat masraflarina saymak gerekir. Zaten ithal bu urunlerin fiyatlarinin yurtdisindaki satis fiyalarindan dusuk olmasi beklenemez.) Fiyat konusundaki tek tavsiyem farkli gelir gruplarina hitap etmeye ozen gostermeniz olacak. Belediyeler binicilik tesisleri aciyor, universitelerin calismalari var.Buralarda orta halli ailelerin cocuklari ve butcesi kisitli universite ogrencileri binicilik ile tanisiyor. Zaten musteri kitleniz artacak ise buralardan artacak. Temel binicilik malzemelerinde onlarinda baslangicta edinebilecekleri turden urunler bulundurmakta fayda var. Bu konuda da acikcasi tek goze batan nokta en temel ihtiyac olan binici pantolanlari. Ozellikle Cavallo urunlerinin fiyatlarina dikkat cekmek istiyorum. Iyi marka ama katalogdaki bazi urunleri neredeyse sizdekinin yari fiyatina aldigimi belirtmem lazim.
ender9
ender9
"Orta Yaşlı At"
ATMAX AT & Binicilik Default5

Mesaj tarafından Atmax Salı Ekim 28, 2008 4:25 pm

Selamlar Enderve Gulsum,
Bazı markaların fiyatının pahalı olmasının örnek Cavallo vs.. üertim ülkesi ve maddesine bağlı olarak bizim sevgili Türkiyemiz ve Yöneticilerimiz bu ürünlerin üretiminde kullanılan maddeler ve üretildiği ülke sebebiyle ayrım yaparak gümrük vergisi uygulamakta.
Biz şu anda Başka firmalar ve Fabrikalarla anlaşma durumundayız yani yeni ve fiyatı daha uygun ürünler satış paletimize eklencek bunların arasında atmax ın kendi markası da olacak.
Şu anda internette gördüğünüz sayfa bizim test sayfamız ürünlerimizin %50 si şu anda orda görüntüleniyor herşey yolunda giderse gelecek pazartesi sayfamız tam olarak online ve satışa acılacak.
Ayrıca Daslö veya Tattini gibi ürünleri depolamadık ve satmayacağız çünkü bu ürünler fiyatı ile kalitesi hiç birbirine uymuyor.
Neden türkiyenin böyle olmasına gelince , Ben atmax yöneticilerinden biri olarak ve türklüyüle guru duyan ve ülkesini seven bir vatandaş olarak isterdimki biz bunları kendi ülkemizden temin edelim hatta üretelim istanbulda 20 nin üstünde fabrika ile görüştük ama olay inanılmaz adamlar ilkönce ağızlarını dolarla acıyorlar nezamandan beri türkiyenin para birimi dolar oldu hadi onada ok örnek mal yaptırıyoruz adam her yandan çalmış malın kalitesi sıfır bu niye böyle dediğimiz zaman daha fazla ödeyin iyi yapıyım diyor çünkü taklit yaptığı markaları avrupaya satarak daha çok para kazanıyor , e ban daha fazla maliyet çıkartırsam burda üretilen mal ithal malla aynı fiyata çıkıyor arkadaşlar.
bizden gerçekten bu konu üstüne çok uğraştık.
s.s
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından Atmax Salı Ekim 28, 2008 4:30 pm

özürdilerim birşeyi unuttum biz firmalarla anlaşmaları yaparken gerçekten fiyat konusunda uzun pazarlıklar yaptık ,son ulaştığımız nokta ile %30 türkiyedeki piyasa fiyatlarının altına düşebildik , ama size söz gelecekte bizimle beraber çok güzel süprizler yaşayacaksınız :-)
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından dominate Salı Ekim 28, 2008 4:31 pm

İyi ya o zaman bekleyip görelim.Ondan sonra yorum yaparız.
dominate
dominate
"Usta At"

Mesaj tarafından gulsum Salı Ekim 28, 2008 4:52 pm

Açıklamalar için teşekkürler, istediklerinizi gerçekleştirip Türkiye'deki binicilere de faydalı olabilmenizi isterim.
gulsum
"Usta At"

Mesaj tarafından seyis Perş. Ekim 30, 2008 10:22 am

Atmax demiş ki:Selamlar Enderve Gulsum,
Bazı markaların fiyatının pahalı olmasının örnek Cavallo vs.. üertim ülkesi ve maddesine bağlı olarak bizim sevgili Türkiyemiz ve Yöneticilerimiz bu ürünlerin üretiminde kullanılan maddeler ve üretildiği ülke sebebiyle ayrım yaparak gümrük vergisi uygulamakta.
Biz şu anda Başka firmalar ve Fabrikalarla anlaşma durumundayız yani yeni ve fiyatı daha uygun ürünler satış paletimize eklencek bunların arasında atmax ın kendi markası da olacak.
Şu anda internette gördüğünüz sayfa bizim test sayfamız ürünlerimizin %50 si şu anda orda görüntüleniyor herşey yolunda giderse gelecek pazartesi sayfamız tam olarak online ve satışa acılacak.
Ayrıca Daslö veya Tattini gibi ürünleri depolamadık ve satmayacağız çünkü bu ürünler fiyatı ile kalitesi hiç birbirine uymuyor.
Neden türkiyenin böyle olmasına gelince , Ben atmax yöneticilerinden biri olarak ve türklüyüle guru duyan ve ülkesini seven bir vatandaş olarak isterdimki biz bunları kendi ülkemizden temin edelim hatta üretelim istanbulda 20 nin üstünde fabrika ile görüştük ama olay inanılmaz adamlar ilkönce ağızlarını dolarla acıyorlar nezamandan beri türkiyenin para birimi dolar oldu hadi onada ok örnek mal yaptırıyoruz adam her yandan çalmış malın kalitesi sıfır bu niye böyle dediğimiz zaman daha fazla ödeyin iyi yapıyım diyor çünkü taklit yaptığı markaları avrupaya satarak daha çok para kazanıyor , e ban daha fazla maliyet çıkartırsam burda üretilen mal ithal malla aynı fiyata çıkıyor arkadaşlar.
bizden gerçekten bu konu üstüne çok uğraştık.
s.s
hangi ülke, neden?
seyis
seyis
"Usta At"

Mesaj tarafından Atmax Perş. Ekim 30, 2008 2:32 pm

Slm Seyis,
Tüerkiyeye bir ürün sokarken bu ürünün sertifikası gümrük işlemleri için gerekmekte bu sertifikanın yurt dışından bir gümrük müşaviri tarafından düzenlenmiş olması lazım ve içeriğinde ürünün hangi ülkede üretildiği ve üretimde hangi maddeler kullanıldığı yazıyor.Yani italyada üretilen bir ürünle almanyada üretilen bir ürün arasında büyük gümrük farkı var ayrıca örnek olarak kullanılan deri kalitesine göre hadda ürünlerden lüx vergisi alınmakta veya çeliğin kalitesi gibi.
Bu işler trükiyede çok karışık ben bile daha tam olarak çözmüş değilim Biz ürünlerimizi depolarken gümrük müşavirimizden ve gümrükten ödenen paraları görünce şok olduk çünkü bir eyer ile öbürünün fiyatı ve gümrüğü birbirini tutmuyor :-( Bizim getirdiğimiz at arabaları doğal olarak kontena ile gemiyle türkiyeye geldi biz bu arabalrı ilk önce getirmeden hava alanındaki gümrüğe gesaplattık sonra gemiyle geldi ve havaalanı gümrüğü ile İstanbuldaki gemi gümrüğü arasında bile fark var.
Anlayın burası Türkiye.
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

Mesaj tarafından seyis Perş. Ekim 30, 2008 3:18 pm

vah vah !!!! bence biniciliğin gelişimi için bunlardan vergi alınmamalı
seyis
seyis
"Usta At"