Binicilik ve Atçılık Dünyası Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATMAX AT & Binicilik

+12
atkoLik__bLairr
Dafne
mbooba
poyraz80
huseyntarik
gulsum
Admin
seyis
dominate
cosmic
ender9
Atmax
16 posters

4 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty Geri: ATMAX AT & Binicilik

Mesaj tarafından Admin Perş. Tem. 02, 2009 10:10 pm

Sevgili Atmax, temmuza girdik açılış tarihini bize de bildirirseniz katılmayı çok isterim. Çok da sevindim ayrıca Ankarada böyle bir şey yapmaya karar verdiğinize!
Admin
Admin

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty malzeme

Mesaj tarafından at evi Ptsi Tem. 06, 2009 4:07 pm

Sevgili arkadaşlar, uzun bir aradan sonra merhaba. atmax ın yazılarını
ilgi ile izledim. buraya yazmamdaki amacım konuların tek taraflı
kalmaması ve bazı bilgileri düzeltmek. öncelikle kendimi tanıtayım: 11
sene önce atevi ni kurdum, TBF de binicilik engel atlama hakemiyim,
lisanslı binici ve antrenör kursu 1 basamak gördüm. Türkiye' de binici
pantalonu, binici botu, mini-chaps yaptıran ilk firmayız. bu ürünleri
üretirken çeşitli kalite , tip ve fiyatlarla üretip satıyoruz. küçük
miktar da olsa ihracatımız da başladı. atmax ın açılması bizi
sevindirdi çünkü camiamıza yeni bir heyecani rekabet ve hepsinden
önemlisi bence büyük katkıları var. müsabaka sponsorluğunu duydum,
memnun oldum çünkü müsabaka düzenlemek isteyen kulüplerin finans
problemlerini biliyoruz. bütün bunlar sektörümüzün gelişmesine katkıdır.
tanımak
amacı ile atmax tan ürün sipariş ettim, elime geliş süresi tam 16 gün
sürdü. gelen ürünlerin kalitesi fiyatları ile orantılı idi; yani o
fiyatlara gelen ürünler o kalte seviyesinde idi.
yani atmax ta düşük fiyatlı ürünler var, ancak kalteleri de düşük. biz de de düşük kalite ürünler var, kaliteleri düşük tabii.
bir
düzeltme de sattıklarını öne sürdükleri markalar ile ilgili; şöyle ki;
örneğin kieffer marka ürün sattıklarını gösteriyorlar, ancak kieffer
markasını türkiye de bir tek biz satmaya yetkiliyiz, kieffer ile
görüştük, almanyada lösdou ya ve atmaxa ciddi bir yazı gitti ve
uyarıldılar.
ne kadar doğrudur bilmiyorum ama pikeur marka için de
aynı yazılar yazılmış. yani kieffer satamazlar, duyduğuma göre pikeur
da satamazlar.
bir diğer konu da kullandıkları logo ile ilgili.
atmax.com.tr olduğundan türkiye orijinli bir firma olduğu, zaten
ticaret sicil kayıtlarından da belli oluyor. www.atevi.com internet
siitemizin ana sayfasında adımıza tescil edilmiş logolardan birini ikaz
edilmelerine rağmen kullanmaktalar. bununla ilgili dava önümüzdeki
günlerde açılacak, biz hakkımızı tabii ki koruyacağız, yasal
yaptırımlar tabii ki olacaktır. örnek vermek gerekirse tescilli
markalarımızın üzerinde bulunan ürünleri (pikeur pantalon, ceket,
çorap) mahkeme kararı ile toplattırıp, tüm ticari techizata el koymak,
paraya çevrilmeyen hapis cezaları olması gündeme gelecektir.
ticaret güzel, ama kurallar içinde olursa...
buradan tüm binicilik camiasına atmax a ve ilgililere selamlarımla,
Efe Çehreli
at evi
at evi
"Tay"
ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Default2

http://www.nocargo.com

Mesaj tarafından emininsel Ptsi Tem. 06, 2009 7:48 pm

Edit.

En son emininsel tarafından Çarş. Tem. 08, 2009 10:27 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
emininsel
emininsel
"Yetişen At"
ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Default4

Mesaj tarafından at evi Salı Tem. 07, 2009 11:47 am

Sevgili Emininsel,
yazınıza teşekkür ederim. tek satıcılık sözleşmesi bahsettiğiniz türden basit değil. tek satıcılık hakkı alan firma, temsil ettiği firma için ve sattığı ürünler için yatırımlar yapıp para harcıyor. Stok maliyetine katlanıyor. Bunlar ve buna benzer herşey "para" demektir. yani ticaretin amacıdır. sonuç olarak paramızı korumak durumundayız. tabii bu konu bu kadar kolay değil, daha kapsamlı da anlatılabilir, ama burada bu kadar basitçe yeterli diye düşünüyorum.
Ticaret ve rekabet güzel ve zevklidir, ancak kurallar dahilinde tabii. düşünebiliyor musunuz kuralların olmadığı ortam nasıl ilkel olur? e tabii kurallar vardır ve çağdaş ortamlar kurallar ile yaşanır.
her oluşumda olduğu gibi; ticaret düzeninde de kurallar vardır. ben herkesi kurallara ve kanunlara bağlı kalarak yaşamaya çağırıyorum.
kanunlara bağlı yapılan her işi destekleyelim lütfen.
unutmayalım ki bu kurallar herkes için geçerli.
tekelleşme konusuna da değinmek isterim; ben şahsen tekelleşmekten yana değilim, ama paranın ve emeğin de korunmasından yanayım. eğer tek satıcılık hakkını elinde bulunduran firma temsil ettiği markayı hakkı ile temsil edemiyorsa yetkiyi veren firma bunu istediği zaman değiştirebilir.
sevgili emininsel, "haklarını kötü kullanan" ifadesini kullandınız. bu gibilere ben de tepkimizi göstermek taraftarıyım, haklısınız.
ben at ve binicilik sporu sevgisi ile dolu biriyim. hayat biçimim haline gelen bu sektörün, atların, biniciliğin gelişmesi için elimden geleni yapıyorum. tevazu gösreremeyeceğim; sahip olduğum bilgi birikimini, tecrübemi, vizyonumu rakiplerimle hep paylaştım. gururla örnek gösterebilirim ki; rakiplerim olan alarat-raed, dörtkurtlar-ibrahim kurt gibi firma ve kuruluşkara atevi-efe yi sorunuz, bizim ticaretimiz, sektöre katkılarımızı onlar anlatsın.
bunları beni yanlış değerlendirmemeniz için yazdım, bu forumu okuyanlar olduğu için.
herkese selamlarımla,
at evi
at evi
"Tay"

Mesaj tarafından emininsel Salı Tem. 07, 2009 8:53 pm

Edit.

En son emininsel tarafından Çarş. Tem. 08, 2009 10:26 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
emininsel
emininsel
"Yetişen At"

Mesaj tarafından Atmax Salı Tem. 07, 2009 10:41 pm

Merhabalar Arkadaşlar ,

İlk önce kendimi tanıtmak isterim ismim İsmail Parlakyalçın ben Atmax Türkiye nin COE yani koordinatörüyüm :-)
Öncelikle tüm Türkiye Ekibim ve Almanya ekibimiz adına bu güne kadar gösterdiğiniz ilgi alaka ve güvene teşekkür ederim Atmax Türkiye de 3 Shopunu İstanbul , İzmir ve Antalya da açmış ve Ankara Adana şu anda inşaat halindedir bu bizim sizde sağladığımız güvenin ifadesi olmakla beraber bizi gururlandırmaktadır.
Tabiki Atmax da bu güne kadar bazı hatalar olmuş ve gelecek yılda daha başka hatalarla karşı karşıya geleceğizdir çünke Ülkeyi ve burdaki müşterilerimizin ihtiyaçlerını tanımak ve öğrenmek hemen olmuyor.Ben ve ekibin At ve Binicilik konusunda yıllarca deneyime sahip olmamıza rahmen ülkede deneyim toplamak zorundayız yani kısaca yeni doğmuş bir bebek emeklemek ve düşmek zorundadır hemen koşamaz :-) bu da inşallah sizlerin yardımları ve güveni ile gerçekleşecektir.
Merhabalar Efe Bey,
birinci olarak Kieffer konusunda lütfen kendileri ile kontağa geçiniz Sayın Weissenberg size durumu anlatacaktır biz Kiefferin tek temsilcisiyiz ama korkmayın bizimde onlara söylediğimiz gibi satış konusunda kendinize bir yassak gelmeyecek ama Türkiyedeki Kieffer satış fiyatları bu güne kadar olduğu gibi aşırı pahalı olmaması için ve taklit ürün piyasaya sürülmemesi için atmax firma tarafından sorumlu tutulmuş ve kontrol altında tutulacaktır.
Pikeur konusunda bildiğiniz gibi 56 yıldır piyasada olan bir firmanın Türkişyede logosunu tescillemiş durumdasınız konunen haklı görünebilirsiniz ama ahlaken bunun satışını yasaklamak ve başkasının satış yapması için para istemek ne kadar uygun siz düşünün.Biz 1000 tl yi size ödemekten kaçmadık ama kurumsallığımız ve Pikeur firmasının arzusu bizi böyle baskı ve tehtitlerle çalışmaktan uzak tutmakta.Ayrıca lütfen avukatınız ile yeniden görüşün çünkü bir bize böyle bir şey ulaşmadı iki bizim hukuk departmanımızında tespit ettiği gibi Pikeur logosu sırf at ve biniciden değil artı altındaki Pikeur yazısından oluşmaktadır.
Sizi kızdıran size mal satmamamız olabilir sebebini siz biliyorsunuz bizde kara listede bulunmanızın sebebi bizden zamanında bayilik başvurusu yapmanız bizim size mal uollamamız ama sizin bizim birinci kuralımıza yani Atmaxın verdiği malların Türkiye çapında aynı Fiyata satılması bu demekki bizden aldığınız ürünü biz 42€ internetten saterken siz bayi iskontonuzla alıp 90€ satamazsınız ve bu böyle yazılarlada değişmeyecektir.
Biz aynı zamanda TBF Dressaj Milli takımın ana sponsoruyuz sizin adi dediğiniz mallarla çocuklarımız Avrupa Kupasında Ülkemizi temsil etmektedir aynı malzeme Alman ve Hollanda milli takımlarındada kullanılmaktadır bu sebepten lütfen söylediklerinize dikkat edin.
Ayrıca Ticari lekeleme ve Yalan beyan sebeplerinden Hukuk departmanımız sizinle ayrıca yukarıdaki yazıyı baz alark kontağa geçecektir.
Yinede umarızki bir sektörde olduğunuz kadar devam kalırsınız çünkü sizler gibi arkadaşlar bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır biz almanya da 48 in üstünde at ve binicilik ekipmanı satan firmalarız hayatımızda ne sizin yaptığınız gibi birşeye teşebbüs ettik ne de başımıza geldi benden size uzun deneyimlerden bir tavsiye mümüşterilerinizi dürüstlük kalite ve uygun fiyatlarla kazanmaya çalışın bu yollarla bu iş olmaz.

Herkesden bu tartışmanın burda geçtiği için Ben ve Tüm Ekibim adına özür dilerim.

Saygılarımızla
Atmax Türkiye Ekibi
Atmax
Atmax
"Yetişen At"

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty kieffer- atmax - atevi- rekabet

Mesaj tarafından at evi Çarş. Tem. 08, 2009 10:15 am

Sayın Emin İnsel, Sayın Parlakyalçın,
Kieffer firmasının fiyatları aynen Almanya' da olduğu gibi ülkemizde de aynı fiyatlara satılmakta. Ispatlamak zorunda değilim ancak bugüne kadar sattığımız eyer ve malzemelerin fiyatlarını satın alanlardan öğrenip karşılaştırabilirsiniz. Bu firmanın ürünleri sadece sayın Metin Ercenk tarafından ülkemize sağlanmakta ve bizim tarafımızdan satılabilmekte. Ticaretimizin hiç bir olumsuz yönü olmadığından dolayıdır ki devamı sürmektedir.

Yani dediğiniz sıkıntılar var olsaydı, ilişkimiz senelerdir süre gelmezdi.

atevi 10 Şubat 1999' da kuruldu ve bebeklik, emekleme ve hata yapma evrelerini seneler önce geride bırakıp, 10 seneyi aşkın süredir tüm Türkiye' nin güvenini kazanmış, ilkeli ticareti ile güven kazanmış, tekrara eden müşterileri olmaktadır. Bu süre zarfında sadece tek noktadan satış yapmamıza rağmen tüm Türkiye' nin çeşitli yerlerinden tekil veya çoğul siparişler toplamaktayız. Sanal alemde ise vizyonumuzun genişliği sayesinde başı çekiyoruz. Marka bilinirliğimiz ise tartışmasız %100 dür.

Yeni kurulan firmaların tabii hataları olacaktır, öğreneceklerdir ancak bunlar normaldir, tarafımızdan anlayış ile karşılanmaktadır.

İsmail Bey, tavsiyeniz doğrultusunda Kieffer ile temasa geçip bahsettiğiniz durumu teyit edeceğiz.

"Pikeur konusunda bildiğiniz gibi 56 yıldır piyasada olan bir firmanın
Türkişyede logosunu tescillemiş durumdasınız"

diye yazmışsınız. İsmail Bey, bilmediğiniz konularda böyle ifadeler kullanmanız sizi zor duruma sokar. Biz sizin düşmanınız değiliz. Ayrıca daha önce bahsettiğim gibi sizi takdir ediyor saygı duyuyor ve teşekkür ediyoruz. Bilmediğiniz konularda bizim bilgimize kolaylıkla başvurabilirsiniz, size yardımcı oluruz. Ancak yanliş bilginizi düzelteyim. Andığımız logo (işaret) Türkiye' de biniciliğin hangi aşamada olduğu çok az kişiler tarafından bilindiği yıllarda bir şahıs tarafından tescil edilmiş, daha sonra bu işaret Outdoors firmasına teklif edilmiş, Outdoors satın almayı kabul etmeyince dönemin 3 binicilik malzemesi satıcısından biri olan atevi' ne teklif edilmiş ve tarafımızdan satın alınmıştır. Yani biz tescil ettirmedik. Daha sonra beğendiğimiz bu işareti tüm alanlarda kullanmaya başladık. Almanya' daki firma bize işaretlerimizin aynı olduğunu bildirdi ve biz de durumu izah ettik. Önce bizi tehdit (bu işareti kullanamazsınız, dava ederiz şeklinde) ettiler, tabii gereken karşılığı gördükten sonra satın almak istediler. Değer üzerinde anlaşamadık ve bu günlerdeyiz. İşaretimizi (markamız) seviyor ve zevkle kullanıyoruz. Bu marka işareti ile binici pantalonu, binici yeleği, binici botu, binici mini-chapsi ve anahtarlıklar ürettirmekte ve satmaktayız.

TC Patent Enstitüsü ve ilgili kanunları gereğince sahip olduğumuz değeri korumaktayız. Eğer bize ait birşeyi kullanacaksanız tabii ki bedelini ödemeniz gerekecektir. Sizin ile yaptığımız görüşmede bu konuda çok kolaylık gösterdik, size bu markayı yasal olarak kullanabilmeniz için "sembolik" bedel olan yıllık 100 TL talep ettik. İsmail Bey, insanları buradan yanlış bilgilendirmek size birşey kazandırmaz, kaybeden ve ayıplanan olursunuz. Yazdığınız gibi 1000 TL istememeiştik. İsterseniz elinizdeki anlaşamnın yazı metnini ortaya koyun? Bir de biz koyabiliriz, ne deresiniz? O zaman insanlar görür 100 mü, 1000 mi?

"baskı ve tehtitlerle" kelimeleri ise çok ayıp İsmail Bey, Bize siz geldiniz, misafirimiz oldunuz, ama böyle tavırlarınız ayıp doğrusu. Sizin markayı kullanmanız adına yıllık 100 TL talep etmek baskı ve tehdit ise; siz ticaret yapmaktan korkun bence.

Avukatımız ile görüşmeme gerek yok çünkü mahkemeler öncelikle İstanbul' da açılıyor. Sizin merkeziniz Antayla. Şimdilik uzak ancak markamızı kullanırsanız daha sonra emsal davalar ile konuyu yargıya taşıyacağız, süreç kısa olacaktır. Tabii bu süreçte İstanbul dükkanınızı takip edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Bilginiz olması açısından bir örnek verebilirim:

CUMHURİYET
SAVCILIĞI’NA

XXXXXXXX

Ş İ K
A Y E T Ç İ :
EFE
ÇEHRELİ

TC Kimlik No:43408459490

Şile
Otoyolu, BP Benzin İstasyonu Taşdelen

Çekmeköy/İSTANBUL

Ş Ü
P H E
L İ :
XXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

S U
Ç :

556 S. Markaların Korunması Hakkında KHK’ye muhalefet

K
O N
U :

Şikayet edilene (Şüpheli) ait işyerinde gerekli soruşturma yapılarak, ,

Adıma tescil edilmiş işbu markanın şüphelinin
ürettiği ürünlerden,

şüpheliye ait
ambalaj üründen ve şüpheliye ait fatura gibi iş evrakı

reklamlarda kullanılmasının yasaklanmasının ve
toplattırılmasının ,

Türkiye Binicilik Fedarasyonunun
düzenlediği müsabakalarda değişik spor

Kulüplerinde şüpheli
tarafından kurulan geçici satış noktaları ve

standlarında adıma tescil edilen işbu markanın
şüphelinin ithal ve ihraç

ettiği ve ürettiği ürünlerin toplatılmasının ,adıma
tescil edilen işbu markanın

şüphelinin ithal ve ihraç ettiği ürünlerde
kullanılmasını yasaklanmasının

ve
toplattırılmasının şüpheliye ait www.XXXXXXXXXXXXXX,

www.XXXXXXXXXXXXX internet satış adreslerinden
adıma tescil edilen markamla

ilgili işaretlerin
silinmesine karar verilmesinin temini
ile suç unsuru

ürünlere
rastlanılması halinde bunların toplatılarak, ayrıca gümrüklerden

ülkeye girişin yasaklanmasının temini ve
gümrüklerde el konulması,

gümrüklerden
ülkeye girişin yasaklanması, gümrüklerde el konulması

kararı talebidir.

A Ç
I K L
A M A :

Örneği
dilekçem ekinde bulunan, TPE Başkanlığınca verilmiş Marka Tescil Belgesiyle,
2001 23858 tescil numaralı ticari markanın sahibi bulunmaktayım. Benim
adıma tescilli işbu marka ,sektöründe üstün bir
kalite ve tanınmışlığa sahiptir.Bu özelliğinden dolayı, bazı kötü niyetli
kişilerin bu markayı haksız olarak kullanmalarına ve böylece haksız kazanç elde
etmeye yönelik fiilerine maruz kalmaktadır.

Yukarıda
da bildirdiğimiz üzere,işbu markayı yasal şartlar dahilinde TPE Başkanlığı
nezdinde tescil ettirerek, 556 s.KHK. hükümleri çerçevesinde, Türkiye çapında
koruma sağlamış bulunmaktayım.

Söz
konusu KHK.nin 61.maddesi ve bu madde delaletiyle 9.maddesinin koruma kapsamı
belirtilmiştir.Buna göre;

a)
Tescilli marka ile aynı veya benzer olan işaretin
kullanılması,

b)
Halk üzerinde markanın karıştırılmasına yol açabilecek
işaretlerin kullanılması ,

c)
İşaretin mal veya ambalaj üzerine konulması,

d)
İşareti taşıyan ürünlerin ithali ve ihracı ,

e)
Marka sahibinin izni olmadan, markanın aynısının ve
benzerinin kullanılması ,

f)
Bu ürünlerin, tecavüze yol açacak şekilde
üretilmesi,satışa çıkarılması, dağıtımı veya bu amaçlar için ithali ve elinde
bulundurulması

g)
Gümrüklerden ülkeye girişinin yapılması

yasaya
aykırılık teşkil etmekte olup,bu fiili işleyenler hakkında cezai hükümler vaz
edilmiştir.

Tüketiciler tarafından bana bildirilmesi üzerine, yaptığım araştırma
neticesinde,hakkında şikayetçi olduğumuz şüpheliye ait işyerinde, benim adıma
tescil edilen işbu markaya yönelik,yukarıda belirtilen tecavüz durumlarını
meydana getiren malların bulunduğu tespit edilmiştir.

Bu
haksız fiilden dolayı fahiş zarara uğradığımdan ve haklı bir itibarı bulunan işbu
adıma tescil edilen markanın itibarı
zedelenmekte olduğundan, bu haksız fiile son verilmesini temin için,işbu
dilekçemin sunulmasında zaruret hasıl olmuştur.

SONUÇ
VE TALEP :
Yukarıda arz ve izah ettiğimiz
sebeplerle, 556 s.KHK.,TCK. ve CMK

hükümleri
çerçevesinde,şikayet edilen şüpheli ve şüpheliye ait işyerinde

gerekli yasal
arama kararının, adıma tescil edilmiş işbu markanın

şüpheliye
ait ambalaj üründen ve şüpheliye ait fatura gibi iş evrakı

reklamlarda
kullanılmasının yasaklanmasının ve
toplattırılmasının ,

Türkiye
Binicilik Fedarasyonunun düzenlediği müsabakalarda değişik

spor kulüplerinde şüpheli tarafından kurulan
geçici satış noktaları ve

standlarında adıma tescil edilen işbu markanın
şüphelinin ithal veya ihraç

ettiği ürünlerin toplatılmasının ,düzenlediği adıma tescil edilen işbu

markanın şüphelinin ithal ve ihraç ettiği
ürünlerde kullanılmasını

yasaklanmasının ve toplattırılmasının
şüpheliye ait

www.XXXXXXXXXXXXXXXXXX ,www.XXXXXXXXXXXXXXX internet satış

adreslerinden
adıma tescil edilen markamla ilgili işaretlerin silinmesine

karar verilmesinin
temini ile suç unsuru ürünlere rastlanılması halinde

bunların toplatılarak, ayrıca gümrüklerden
ülkeye girişin yasaklanmasının

temini ve gümrüklerde el konulması, işyeri
sahip ve sorumlusu şüpheli

hakkında gerekli yasal soruşturmanın yapılmasını
saygı ile arz ve talep

ederim.

Şikayetçi

EFE ÇEHRELİ

Ekleri :

• Marka Tescil Belgesi örneği
  • İnternet satış sitesi
    evrakları
  • Ticari sicil kayıtları

Burada isimi ve bilgilerini sakladım, ancak emin olabilirsiniz ki kendisi ve diğer davaya konu olacak diğer rakibimin de bilgisi var. Ve kendileri ile arkadaşız, dostuz. Buradaki amaç herzaman vurguladığım gibi maddi çıkar değil, sahip olduğumuz markaya saygı duyulmasıdır. Konuyu önyargılarınız ile değil, bu yönüyle değerlendiriseniz mutlu olurum.

İsmail Bey, bahsettiğiniz gibi size kızmıyoruz, neden olmayan şeyleri varmış gibi buradan yazıyorsunuz? Hangi kelimemden bunu anlayabildiniz? Bize mal satmama konusuna gelince; öyle bir hava veriyorsunuz ki; siz kurumsal mağazaları olan büyük firma, biz de küçük esnaf dükkanı! cheers Biz hiçbirzaman olduğumuzdan büyük görünme komplaksine sahip olmadık. Hala satış yerimizden dükkan diye bahseder, mağaza diyenleri uyarırız. Beni tanımadığınıza ve daha çok genç olmanıza yorarak anlayış gösteriyorum ancak beni tanımaya çalışıp kişiliğimi öğrenmenizi tavsiye ederim, size de faydam bir yerden dokunur.

Rekabet güzeldir, zevklidir. Ancak dostça ve saygı ile bu olur. Karalamalar yapanın değerini düşürür. Sakin ve akıllı olanlar kazanır, panikle saldıranlar kaybeder.

Atevi kurulduğu günden bugüne ithalat yapmıştır, imalat konusunda ise tek ve öncüdür. Bizim ürettiğimiz ürünleri bugüne kadar kimse henüz üretememiştir. Markalaşamamıştır. Bizim kimsenin bayilliğini almak gibi bir amacımız olmadı. Siz gelip bize "bayimiz olun" , "İstanbul' da tek bayimiz olun" dediniz. Biz ise dükkanımızda satacağımız ürünlerin fiyatlarına biz karar veririz demiştik. Hatta İstanbul büyüktür, tek bayilik sizi yanıltır, Avrupa ve Asya yakası olarak iki bayilik size fayda sağlar öğüdü de vermiştik.

TBF Dresaj Milli Takım sponsorluğunuzu kutluyorum, takdir ediyorum, teşekkür ediyorum. Gurur verici. Keşke bizim de maddi imkanlarımız olsa, sizi bu yolda izleyebilsek. Bahsettiğiniz ürünleriniz hakkında öncelere bakarsanız bahsettiğiniz kelimeleri kullanmadım, (tabii herkes de gördü) ve kendi ürünlerimiz için de kalite çeşitliliğinden bahsetmiştim.

Yazımı bitiriken tekrar etmek isterim; herşey dostça, tartışarak, medenice ve akıl içinde güzel. Panikle karalama yaparak, yanlış bilgi vererek, olduğundan büyük gözükmeye çalışarak değil. Sonuçta olan olacağına muhakkak varacaktır.

Hepinizi en samimi, dostça ve saygı ile kucaklıyorum.

Ne konuda olursa olsun, bilmek istediğiniz, merak ettiğiniz bir konuda bize sorun, birlikte değerlendirelim.
at evi
at evi
"Tay"

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty kieffer atevi-atmax ortaya çıkanlar, herkes görsün lütfen

Mesaj tarafından at evi Perş. Tem. 09, 2009 9:26 am

Sevgili forum üyeleri ve atseverler,

Daha önce İsmail Parlakyalçın-atmax 'ın Kieffer konusunda yazdıklarını okudunuz. Ben de yazdıklarının takipçisi olacağımı söylemiştim.

Ne yazmıştı İsmail Bey, hatırlayalım:

"Kieffer konusunda lütfen kendileri ile kontağa geçiniz Sayın
Weissenberg size durumu anlatacaktır biz Kiefferin tek temsilcisiyiz
ama korkmayın bizimde onlara söylediğimiz gibi satış konusunda
kendinize bir yassak gelmeyecek ama Türkiyedeki Kieffer satış fiyatları
bu güne kadar olduğu gibi aşırı pahalı olmaması için ve taklit ürün
piyasaya sürülmemesi için atmax firma tarafından sorumlu tutulmuş ve
kontrol altında tutulacaktır."

Ben de bunu araştırıp işin aslını takip edeceğimi yazmıştım.

Evet, takip ettim ve Kieffer firmasının Türkiye Bölge Sorumlusu Almanya'daki Sayın Metin Ercek' ten gelen cevap aynen şöyle:

"Efe bey Merhaba
Bir kere daha söylüyorum bunlarin (atmax İsmail Bey' i kasdediyor) Kieffer ile tek bir ilgisi yok, az evvel
telofonla görüstüm onun kieffere mektup yazip bu talepte bulundugunu ama kieffer
in bunu kabul etmedigini ve ona yazacaklari cevabi bir Almanca bir de Ingilizce
bana vericeklerini söylediler, bende size Ingilizcesini e-mail ile yolluyacagim
dosyaniza koyun ve o kişinin marifetlerini baskalarina gösterin ki
milleti kandirmasin.

Dostca Selamlar

Metin Ercenk"

İşte böyle dostlar. Merak etmeyin o yazı gelince yine burada bilgilendireceğim.

Sayın İsmail Bey, dürüstlük ve doğru ticaret erdemdir, ileriye dönük kazançtır. Kimse enayi değildir. İnsanlar bilmedikleri konularda anlık kandırılabilirler ancak bu elbet ortaya çıkar. Netice de ticari güven kaybı olarak geri döner.

Ne dersiniz? Hala söylediklerinizin arkasında mısınız? Başvurmuşsunuz ama ret cevabı almışsınız. Buradan nasıl insanlara yanlış bilgiler vermek cüretine sahip oluyorsunuz? İsterseniz Kieffer' den gelen yazı gelsin, bir okuyun, bir daha düşünün, sizin için daha hayırlı olur.

Herkese selamlar.

at evi
at evi
"Tay"

Mesaj tarafından ender9 Cuma Tem. 10, 2009 11:47 am

at evi demiş ki:Sevgili forum üyeleri ve atseverler,

Daha önce İsmail Parlakyalçın-atmax 'ın Kieffer konusunda yazdıklarını okudunuz. Ben de yazdıklarının takipçisi olacağımı söylemiştim.

Ne yazmıştı İsmail Bey, hatırlayalım:

"Kieffer konusunda lütfen kendileri ile kontağa geçiniz Sayın
Weissenberg size durumu anlatacaktır biz Kiefferin tek temsilcisiyiz
ama korkmayın bizimde onlara söylediğimiz gibi satış konusunda
kendinize bir yassak gelmeyecek ama Türkiyedeki Kieffer satış fiyatları
bu güne kadar olduğu gibi aşırı pahalı olmaması için ve taklit ürün
piyasaya sürülmemesi için atmax firma tarafından sorumlu tutulmuş ve
kontrol altında tutulacaktır."

Ben de bunu araştırıp işin aslını takip edeceğimi yazmıştım.

Evet, takip ettim ve Kieffer firmasının Türkiye Bölge Sorumlusu Almanya'daki Sayın Metin Ercek' ten gelen cevap aynen şöyle:

"Efe bey Merhaba
Bir kere daha söylüyorum bunlarin (atmax İsmail Bey' i kasdediyor) Kieffer ile tek bir ilgisi yok, az evvel
telofonla görüstüm onun kieffere mektup yazip bu talepte bulundugunu ama kieffer
in bunu kabul etmedigini ve ona yazacaklari cevabi bir Almanca bir de Ingilizce
bana vericeklerini söylediler, bende size Ingilizcesini e-mail ile yolluyacagim
dosyaniza koyun ve o kişinin marifetlerini baskalarina gösterin ki
milleti kandirmasin.

Dostca Selamlar

Metin Ercenk"

İşte böyle dostlar. Merak etmeyin o yazı gelince yine burada bilgilendireceğim.

Sayın İsmail Bey, dürüstlük ve doğru ticaret erdemdir, ileriye dönük kazançtır. Kimse enayi değildir. İnsanlar bilmedikleri konularda anlık kandırılabilirler ancak bu elbet ortaya çıkar. Netice de ticari güven kaybı olarak geri döner.

Ne dersiniz? Hala söylediklerinizin arkasında mısınız? Başvurmuşsunuz ama ret cevabı almışsınız. Buradan nasıl insanlara yanlış bilgiler vermek cüretine sahip oluyorsunuz? İsterseniz Kieffer' den gelen yazı gelsin, bir okuyun, bir daha düşünün, sizin için daha hayırlı olur.

Herkese selamlar.

Efe bey,

Madem konuyu bu foruma tasidiniz o zaman yorumlara da acik olmak
durumundasiniz. Sikayet dilekcenizi ibretle okudum. Bana gore bu
dilekcenin hedefi Atmax dan ote Pikeur. Yasinizi bilmiyorum ama Pikeur
belki siz daha dogmadan once bu isleri yapiyordu. Cok eski ve dunya
capinda bilinen marka. Peki nasil oldu da sizin logo bu kadar onlarin
logosuna benzedi? Siz su foruma yazdiklarinizi ticaret yada rekabet
olarak adalandirabilirsiniz. Zira Turkiyde de ki ticaret ahlaki
anlayisinin ne oldugunu ben zamaninda yasayarak ogrendim. Ben ise bunu
sark kurnazligi olarak yorumlayabilirim mesela.

Ismail bey, Efe bey ihracaata basladiklarini belirtmisti. Madem kendileri bu marka logoya sahip ve uluslararasi ticaret arenasina cikmislar bence Pikeur u bu ihracat olayindan haber edin. Onlar bu logo benzerligi ile bu durumda ayrica ilgilenebilirler.

Konu mahkemeye tasindiysa bence artik forumu daha fazla mesgul etmeyin.
ender9
ender9
"Orta Yaşlı At"
ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Default5

Mesaj tarafından at evi Cuma Tem. 10, 2009 12:05 pm

Merhaba Herkese tekrar,

İlginize teşekkür ederim. Amacım da konunun aydınlanması ve yanlış yorumlandırılasını önlemektir.

Şikayet dilekçemizin amacı Pikeur değil, bu markayı Türkiye'de kim kullanırsa odur. Şöyle ki: marka kanunu markanın kullanıldığı YERYÜZÜ PARÇASINI dikkate alır. Araştırmalarımızda Pikeur' un bu markayı 17 ülkede tescillediğini gördük. Örnek olarak: İran, Somali, veya Arnavutluk gibi ülkeler yok. Dünyada 200 e yakın ülke var. Onlar tercihlerini sadece 17 ülkede kullanmışlar. Yani şunu demişler: "biz sadece bu 17 ülkede markamızı tescil etmek istiyoru. Yani siz çıkıp bu markayı tescil edilmemiş diğer 180 ülkede tescilleyebilirsiniz. Bizim başka 2 adet markamız var ve tercihimizi sadece Türkiye olarak kullnadık.

Yaşım 42.

Tekrar hatırlatayım; bu markayı Türkiye' de biz tescillemedik. Tescil eden birinden satın aldık ve bedelini ödedik. Türkiye' deki hakları ile satın aldık.

Bahsettiğiniz gibi markamız Pikeur' ün logosuna benzemiyor. Tamamı ile aynısıdır.

Bu yaşıma kadar ticaret ahlakı konusunda çok tecrübe edindim. Bu konuyu sizinle özel olarak konuşabilirim, vicdanımız tam olarak rahattır.

Yorumunuza da saygı duyuyorum, herkes bilgi, tecrübe ve seçimleri konusunda haretket eder. Bilgi ve tecrübe, bakış açısı, vizyon geliştikçe de yorumlar değişir.

Bu markalı ürünlerimizi ihraç da ettik. Yanlız kurallar çerçevesinde tabii ki yani tescil edilmiş herhangi bir ülkeye değil. Bilgi için belirteyim; farzedelim ki biz markalı ürünlerimizi Almanya' ya sattık. Bu durumda Almanya' da bu markanın tesciline kim sahipse yani Pikeur bu konunun takipçisi olacak ve davasını gönderene yani bize değil, ürünleri Almanya' da bulunduran, kullanan, alıp-satan firmaya açacak. Aynen bizim yaptığımız gibi.

Bu haberlerden ve bilgilerden Pikeur' un haberi de var, zamanında bilgilendirmiştik, ve kendileri ile düzeyli bir ilişkimiz olmuştu.

Konuya ve sürece gayet hakimiz, herhangi bir konuda bilgi gerekirse lütfen bizimle temas etmeye çekinmeyiniz, her türlü bilgimizi paylaşmaya hazırız.

Saygılarımla,
at evi
at evi
"Tay"

Mesaj tarafından ender9 Cuma Tem. 10, 2009 12:50 pm

Efe bey,

Buraya yorum yazma ihtiyaci hissetmemin sebebi bu forumda bu tartismanin yerinin olmadigini dusunmemdir. Bilgilendirmek icin yazmissiniz ama acik soyleyeyim ki bu tescil oyunlari bu forumun ilgi alaninda degildir. Musteri uygun fiyata Pikeur bulursa seve seve satin alir. Logonun kime tescilli oldugu ile ilgilenmez. Ne yani simdi Turkiye de Pikeur e taklit marka muamelesi mi yapacagiz? Bir dunya markasinin logosunu birebir kullaniyorsunuz ve vicdaniniz rahat. Ne guzel! Ben kendi adima bu logoyu tasiyan urunlerinizi ne kadar kaliteli de olsa giymem cunku bana gore taklit urundur. Giymeye utanirim. Ama kaliteli ise baska bir logo tasiyan urununuzu sirf Turk mali oldugu icin tercih edebilirim.

Ama konumuz bunlar degil. Daha once de Atmax i burada karalama olaylari oldu. Sizden ricamiz ticari cekismelerinizi uygun mecralarda yurutmeniz bu forumda ise sadece urun ve hizmetlerinizi tanitmaniz olacaktir. Gerisi biz musterilerin takdirine kalmis. Forumdaki diger mesajlari takip ederseniz buradaki atmosferin su baslik altindaki yazilanlarla uzaktan yakindan alakasi olmadigini gorebilirsiniz.

Saygilar,
ender9
ender9
"Orta Yaşlı At"

Mesaj tarafından at evi Cuma Tem. 10, 2009 4:41 pm

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Icon_minipost tarafından ender9 Bir Cuma Tem. 10, 2009 1:50 pmEnder bey,

Düşüncelerinize teşekkür ederim. Sizin gibi yeterli seviye olursa her türlü fikre saygı gösteririz.

Bu konu tabii ki sektörün bir parçasıdır. Herkesi ilgilendirir. Bakın siz bilgilendiniz ve hemen kendi adınıza duruşunuzu belirleme fırsatınız oldu. Bu tartışma burada olmasaydı, belki de tam olarak bilginiz olmadan tavrınızı gösteremeyecektiniz. Zaten forumların amacı da budur. Herkes bilgilensin, kendi tavrını alsın.

Bu tartışmanın bu forumun konusu olmadığına dair admin'den herhangi bir uyarı gelmedi.

"Ne yani simdi Turkiye de
Pikeur e taklit marka muamelesi mi yapacagiz?" demişsiniz. Ama Sevgili Ender Bey, mektuplarımı bir kez daha okursanız böyle bir muameleden hiç bahsetmemiştik. Konu sadece bu logoya sahip ürünleri birisi Türkiye' de elinde bulundurursa, kanuna muhalefet eder, gereği yapılır. Bu kadar basit.

Bir dunya markasinin
logosunu birebir kullaniyorsunuz ve vicdanım tahmin edemeyeceğiniz kadar rahat.

Türk Malı ürün konusunda sizinle birebir aynı fikirdeyiz.

"Daha once de Atmax i
burada karalama olaylari oldu. Sizden ricamiz ticari cekismelerinizi
uygun mecralarda yurutmeniz bu forumda ise sadece urun ve
hizmetlerinizi tanitmaniz olacaktir." Demiştim ya; adminden yer konusunda bir talep yok, varsa saygı duyarız. Tabii bu arada atmax' a karalama olayı da yok. Takdir ediyoruz. Varlıklarından son derece memnunuz. Biliyoruz ki atmax gibi daha çoook firma da var olacaktır. Belçika nüfusu sanırım 12,000,000 ve at sayısı 17,000,000. Türkiye nüfusu 72,000,000.

Saygılarımızla,
at evi
at evi
"Tay"

Mesaj tarafından emininsel Cuma Tem. 10, 2009 8:32 pm

Ender Bey'in dediklerine katılmamak elde değil. Bunu gördüğüm ve tartışmanın gereksiz; haklıyı haksızı o kadar açığa vuran ve bence forumda olmaması gereken bir seviyeye indiğini görmem üzerine böyle bir tartışmanın içinde bulunmamak için yazdıklarımı sildim.

Her ne kadar bunları desem de söz etmeden geçemeyeceğim;
Efe Bey Pikeur markasının amblemini şahsınıza tescil ettirmeniz ve bundan kazanç elde etmeye çalışmanız ise apayrı bir fıkra(!) konusu.

Not: Bu konuya başka bir yazım olmayacaktır. Zira biz ne kadar tüketiciyi korumaktan bahsetsekte, çalışsakta bu işten para kazanan kişiler kaybetmemek için her türlü cevabı hazırlayacaklardır.

Saygılar.
emininsel
emininsel
"Yetişen At"

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty Emin Bey

Mesaj tarafından at evi C.tesi Tem. 11, 2009 8:51 am

Sevgili Emin Bey,

Ya konuya ilgi gösterin, kendinizi verin, aklınızı kullanın sonra yorum yapın. Ya da bu druruma düşmeyin. Herkes anladı, bir siz kaldınız.

Bakın sevgili Emin Bey, iki kez konusu oldu ya hani daha önceki mektuplarda, Galiba gözünüzden kaçtı. Şimdi büyük harfle yazayım belki anlayabilirsiniz:

PİKEUR MARKASININ AMBLEMİNİ SAHSIMA TESCİL ETTİRMEDİM

Ne yaptığımı bir kez daha yazmayacağım, daha önce 2 kez yazdım.

Wink
at evi
at evi
"Tay"

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty atmax'ın söylediklerine karşı gerçekler ıspatlarıyla

Mesaj tarafından at evi Ptsi Tem. 20, 2009 6:26 pm

Sevgili Dostlar,
Burada bu kürsüden atmax yetkilisi İsmail Parlakyalçın "biz Kieffer'in Türkiye' de temsilcisi olacağız, fiyat konusunda onların kontrolörü olucaz" falan fistan demişti.
Ben de doğru olmadığını yazıp, gelen mektubu burada yayınlamıştım, ve Kieffer'den gelecek yazıdan bahsetmiştim.
Evet Sayın İsmail Bey ve destekçisi varsa hepiniz!
Almanya'daki Kieffer Türkiye Masası Yetkilisi Metin Ercenk'ten mektup geldi, zaten mahçupluk vardı, şimdi utanç da eklenir mi? Ne dersiniz?
Sadece okuyun:

Parlak Yalcina Kieffer tarafindan Türkiyede onlari temsil
edemiyecegine dair Almanca mektup,Ingilizcesi de tercümede o da elime gecince
size göndericegim.

Dostca Selamlar

Metin Ercenk

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
From: "Holger Weissenberg"
To: parlakyalcin@atmax.com.tr
Date: Mon, 20 Jul 2009 07:38:30 +0000
Subject:

Sehr geehrter Herr
Parlakyalcin,

bitte entschuldigen Sie meine verspätete Antwort auf
Ihre Email vom 15.06.09

sowie verschiedene Telefonate.

Wir bedanken uns für Ihr Interesse an unseren
Qualitätsprodukten. Generell vertreiben wir unsere

Produkte nur über den
qualifizierten Reitsport-Fachhandel.

Wir freuen uns, Sie als Kunden begrüßen zu dürfen,
jedoch gelten für eine erste Bestellung folgende

Vorraussetzungen:
- Um unser breites Sortiment entsprechend in Ihren
Geschäften präsentieren zu können,
geben wir einen Mindestauftragswert von 15.000,00 EUR
vor.
- Alle unsere Preise gelten ab Werk. Gerne kann der Versand über eine
Spedition Ihrer Wahl erfolgen.
- Als Zahlungsbedingung gilt Vorauskasse.
- Da wir bereits Kunden in der Türkei haben, bitten wir um Verständnis,
dass wir Ihnen keine Exklusivität
für die Türkei anbieten können. Schon bevor Sie mit uns Kontakt
aufgenommen haben, haben Sie unser
Sortiment mit der Vorgabe Exklusivrechte zu besitzen
vertrieben, damals noch bezogen über Loesdau.
Des Weiteren sehen wir Ihre Kontaktaufnahme mit unserem Kunden
und die Mitteilung, dass Sie schon
die Exklusivrechte an unseren Produkten für die
Türkei besitzen als unseriöses Geschäftsgebaren,
welches uns dazu zwingt, diesbezüglich sehr vorsichtig zu
handeln.

Für weitere Fragen stehen wir Ihnen selbstverständlich
jederzeit gerne zur Verfügung.

Wir freuen uns bald von Ihnen zu hören und Sie als
Kunden begrüßen zu dürfen.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

H. Weissenberg
Export Sales Manager

EMail: Weissenberg@Kieffer.net
www.kieffer.net

G E O R G K I E F F E
R

Sattlerwarenfabrik GmbH
Kunihohstr. 7
81929 München
Telefon: +49 89 / 940 06-8 32
Telefax: +49 89 / 940 06-8 90

Eingetragen beim Amtsgericht München
HRB 54556
Geschäftsführung:
Herr Curt Merker
Herr Robert Götzenberger

Herkes değerlendirmelerini ve bakış açısını bu yönde yapsın, söylenene değil, araştırıp bulup gerçek olana bakın.
Ben de çıkıp "ABD Türkiye Özel Temsilcisiyim" diyeyim, yutar mısınız?
Wink

at evi
at evi
"Tay"

Mesaj tarafından ender9 Salı Tem. 21, 2009 10:29 am

at evi demiş ki:Sevgili Dostlar,
Burada bu kürsüden atmax yetkilisi İsmail Parlakyalçın "biz Kieffer'in Türkiye' de temsilcisi olacağız, fiyat konusunda onların kontrolörü olucaz" falan fistan demişti.
Ben de doğru olmadığını yazıp, gelen mektubu burada yayınlamıştım, ve Kieffer'den gelecek yazıdan bahsetmiştim.
Evet Sayın İsmail Bey ve destekçisi varsa hepiniz!
Almanya'daki Kieffer Türkiye Masası Yetkilisi Metin Ercenk'ten mektup geldi, zaten mahçupluk vardı, şimdi utanç da eklenir mi? Ne dersiniz?
Sadece okuyun:

Parlak Yalcina Kieffer tarafindan Türkiyede onlari temsil
edemiyecegine dair Almanca mektup,Ingilizcesi de tercümede o da elime gecince
size göndericegim.

Dostca Selamlar

Metin Ercenk

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
From: "Holger Weissenberg"
To: parlakyalcin@atmax.com.tr
Date: Mon, 20 Jul 2009 07:38:30 +0000
Subject:

Sehr geehrter Herr
Parlakyalcin,

bitte entschuldigen Sie meine verspätete Antwort auf
Ihre Email vom 15.06.09

sowie verschiedene Telefonate.

Wir bedanken uns für Ihr Interesse an unseren
Qualitätsprodukten. Generell vertreiben wir unsere

Produkte nur über den
qualifizierten Reitsport-Fachhandel.

Vorraussetzungen:
- Um unser breites Sortiment entsprechend in Ihren
Geschäften präsentieren zu können,
geben wir einen Mindestauftragswert von 15.000,00 EUR
vor.
- Alle unsere Preise gelten ab Werk. Gerne kann der Versand über eine
Spedition Ihrer Wahl erfolgen.
- Als Zahlungsbedingung gilt Vorauskasse.
- Da wir bereits Kunden in der Türkei haben, bitten wir um Verständnis,
dass wir Ihnen keine Exklusivität
für die Türkei anbieten können. Schon bevor Sie mit uns Kontakt
aufgenommen haben, haben Sie unser
Sortiment mit der Vorgabe Exklusivrechte zu besitzen
vertrieben, damals noch bezogen über Loesdau.
Des Weiteren sehen wir Ihre Kontaktaufnahme mit unserem Kunden
und die Mitteilung, dass Sie schon
die Exklusivrechte an unseren Produkten für die
Türkei besitzen als unseriöses Geschäftsgebaren,
welches uns dazu zwingt, diesbezüglich sehr vorsichtig zu
handeln.

Für weitere Fragen stehen wir Ihnen selbstverständlich
jederzeit gerne zur Verfügung.

Wir freuen uns bald von Ihnen zu hören und Sie als
Kunden begrüßen zu dürfen.

H. Weissenberg
Export Sales Manager

www.kieffer.net

G E O R G K I E F F E
R

Sattlerwarenfabrik GmbH
Kunihohstr. 7
81929 München

HRB 54556
Geschäftsführung:
Herr Curt Merker
Herr Robert Götzenberger

Herkes değerlendirmelerini ve bakış açısını bu yönde yapsın, söylenene değil, araştırıp bulup gerçek olana bakın.
Ben de çıkıp "ABD Türkiye Özel Temsilcisiyim" diyeyim, yutar mısınız?
Wink

Efe bey, konu destekcilik meselesi degil. Ismail beyleri sahsen tanimam , bir ticaretim de yok. Sadece kurulus amaclari nedeniyle sempatim var.

Tercüme konusunda yardimci olayim. Evet Kieffer Atmax a bir exclusiv hak tanimiyor. Ancak siparis sartlarini yerine getirdigi takdirde seve seve onlarada satis yapabilecegini belirtiyor. Sizin onceki emaillerinizden bir alinti:

"düzeltme de sattıklarını öne sürdükleri markalar ile ilgili; şöyle ki;
uyarıldılar."

Kieffer'den birinci elden gelen bilgi gosteriyor ki ne siz ne de Atmax Kieffer in Turkiye'deki tek temsilcisisiniz. Iki firmada bu marka urunleri satabilir. Bence bu durum zaten fiyatda bir otokontrol mekanizamasi olusturacakir. Guzel haber!
ender9
ender9
"Orta Yaşlı At"

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty tercüme ve mektubun ne mesaj verdiği

Mesaj tarafından at evi Perş. Tem. 23, 2009 1:45 pm

Ender Bey,
Yaklaşımınıza ve üslubunuza teşekkür ederim, bu şekilde her türlü tartışma, bilgi alışverişi, paylaşım mümkün ve medenice. Böyle olunca insanlığımızı yaşıyoruz. Aksi olunca da karşılığı var ama nefret ediyoruz.

Sizin yazınızı okuyunca şüpheye düşmüştüm, acaba Almanya' daki Metin Bey yanlış bir tercüme mi yaptı diye çünkü almancam yok, ancak ingilizce kopyası gelince rahatladım. kendimden tekrar emin oldum.

bu kısımda kolay ayrıştırılabilsin diye büyük harf kullanıyorum

EVET

"düzeltme de sattıklarını öne sürdükleri markalar ile ilgili; şöyle ki;
uyarıldılar."

YAZMIŞTIM. VE UYARILDILAR DA.

Kieffer'den
birinci elden gelen bilgi gosteriyor ki ne siz ne de Atmax Kieffer in
Turkiye'deki tek temsilcisisiniz. Iki firmada bu marka urunleri
satabilir. Bence bu durum zaten fiyatda bir otokontrol mekanizamasi
olusturacakir. Guzel haber!

DEMİŞSİNİZ. MEKTUP BİREBİR BÖYLE DE OKUNABİLİR ANCAK TİCARİ TECRÜBEMİZ, NEZAKET VE BÖYLE BÜYÜK BİR FİRMANIN VERECEĞİ "KUSURA BAKMA KARDEŞİM, SENİN HAREKET ŞEKLİN GÜVENİLİR DEĞİL, İZLEDİĞİN YOL AMATÖR, SANA MAL VERMEYİZ" CEVABI ANCAK GÖRDÜĞÜMÜZ ŞEKİLDE YAZILIR. YANİ KİEFFER NAZİKÇE DİYOR Kİ: KUSURA BAKMA İSMAİL, SANA MAL YOK.

ŞİMDİ BERABER İRDELEYELİM:

We generally distribute our products

through
qualified equestrian retailers.

YANİ ŞUANDA TÜRKİYE'DE BİZİMLE ÇALIŞIYOR, BİZİ TARİF EDİYOR. KİEFFER İLE ÇALIŞMAYI PLANLAYAN DA VASIFLI OLMALIDIR DİYOR. YANİ VASIFLI OLDUĞUNU İSPATLAMALISIN Kİ BİZİMLE ÇALIŞABİLESİN DİYOR. AMATÖR VE GÜVENİLİR OLMAMALISIN DİYOR. İNCEDEN MESAJ VAR MESAJ.

minimum order amount of EUR 15.000
YANİ AYAK DİRETİYOR NAZİKÇE. İSMAİL BEYİN BAŞVURUSUNA BU CEVABI VERMİŞ. PEKİ BİZE NE CEVAP VERMİŞTİ BİR BAKALIM Kİ KARŞILAŞTIRMA SONUCUNDA BİR YARGIYA VARABİLELİM. BİZİM İLK SİPARİŞİMİZ KONSİNYE OLARAK 5 EYER VE TAKIMLARI İDİ ARKADAŞLAR. DİKKAT EDİN KONSİNYE DEDİM. YANİ 7500 EUROLUK MAL BİZE PARA ÖDEMEDEN GELDİ. BİZE KİMSE 15,000 EURO PEŞİN ÖDE, SENİ BİR ANLAYALIM FİLAN DEMEDİ. MESAJI ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAYABİLİYOR MUSUNUZ? AMA NE DİYOR İSMAİL BEYE? ATEVİNE GÜVENİMİZ TAM, PARA İSTEMEDEN GÜVENİRİZ, AMA İSMAİL BEY SEN BİZE EN AZ 15,000 EURO PEŞİN ÖDE DİYOR. BURAYA KADAR DA TAMAM MI? BEN BU ÖRNEKLERİ VEREYİM DE KİEFFER KİME NASIL DAVRANIR GÖRÜLSÜN, MESAJ ÇIKARILABİLSİN. EKLEYEYİM DE DAHA YERİNE OTURSUN: BİZ KİEFFER'E BAŞVURMADIK BİLİYOR MUSUNUZ? TEMSİLCİSİ GELDİ, ARAŞTIRMA YAPTI, BİZİ BULDU, DÜŞÜNDÜ, TAŞINDI KARAR VERDİ, SORUŞTURDU VE BİZİMLE ÇALIŞMAYI UYGUN GÖRÜP, PARA İSTEMEDEN MAL YOLLADI. E TABİİ BİZ KİMSEYİ KARALAMADIK, PANİK İLE SALDIRMADIK, GÜVEN VERDİK, 10 YIL DÜRÜST TİCARET YAPTIK, E KOLAY DEĞİL TABİİ.

BURADA UYARI VAR İŞTE:

Moreover, before you have contacted us,

you already have promoted our product range as to be available exclusively in your shop,

although by that time you already have purchased our products from
Loesdau and not directly from us

and also exclusivity for Turkey was never discussed or agreed with
us.

YANİ DİYOR Kİ, EY İSMAİL BEY, BİZE BAŞVURMADAN ÖNCE VE BİZİMLE TEMAS ETMEDEN ÖNCE SEN BİZİM MALLARI LOSDAU DAN ALDIN, VE TÜRKİYE İÇİN BİR EXCLUSİVİTE KONUSUNU BİZİMLE KONUŞMADIN VE ANLAŞMADIK SENİNLE. AMA BUNA RAĞMEN SEN BİZİM MALLARI BİZE SORMADAN TÜRKİYE PAZARINA SÜRDÜN. BİR DUR BAKALIM, BİR SOR, BİR DANIŞ, TÜRKİYEDE BU BİZİM MALLARI SATAN VAR MI? BİR SOR, BİR DUR DİYOR YANİ.

ACI KISIM, UTANÇLIK BÖLÜM:

Furthermore, your approach with one of our customers in Turkey and the message

that you already have the exclusive distribution rights fo Turkey is seen
as an indication for

an
unprofessional and unreliable business conduct, which forces us to act very
carefully.

BURASI ÇOK ACI İŞTE. BAKIN NE DİYOR. ÜSTELİK DİYOR YANİ ARTIK ÜST ÜSTE PROBLEMLER VAR, ADAM BUNALMIŞ, ÜSTELİK DİYOR: İSMAİL BEY SEN BİZİM TÜRKİYE'DEKİ BİR MÜŞTERİMİZE ULAŞTIN, SENİN BAŞVURUNDA AMATÖR VE GÜVEN TELKİN ETMEYEN BİR İŞ YAKLAŞIMI VAR DİYOR. VAH VAH VAH. LAFLARA BAKINIZ. BANA BÖYLE BİR MEKTUP GELSE TİCARETİN YAKININDAN GEÇMEM, EN UFAK BİR ONURUM ŞEREFİM VARSA YÜZÜM KIZARIR. TABİİ BU BEN OLSAM BÖYLE, BAŞKALARI NE YAPAR KENDİLERİNİN BİLECEĞİ ŞEY. SONRASI DA VAR. NE DİYOR KİEFFER? DİYOR Kİ, EY İSMAİL BEY SİZİN BU GÜVEN TELKİN ETMEYEN AMATÖR YAKLAŞIMINIZ KARŞISINDA SİZE KARŞI ÇOK DİKKATLİ DAVRANMAMIZ GEREKİYOR DİYOR.

SONRASIDA KLASİK NAZİK SELAMLAMA VS.

ALINDI MI MESAJ SEVGİLİ DOSTLAR?

Sevgili Ender Bey, Lafım size değil ama herkese;

Dürüstlük erdemdir, kendini olduğundan farlı göstermek bir yerde ortaya çıkar, yıkılırsın ve bitersin. Bilenler üzerlerine alınmasın, bilmeyenler öğrensin.

ORJİNAL KOPYA BURADA:
Dear Mr. Parlakyalcin,

Please excuse my late reply to your e-mail dated 15.06.09 and
various calls.

Thank you
for your interest in our quality products. We generally distribute our products

through
qualified equestrian retailers.

We are
looking forward to welcome you as customer, but we are forced to insist
on several

requirements for an
inital order:

- To ensure that most articles of our range is represented well in your
shop, we expect an

minimum
order amount of EUR 15.000,00.

- Terms of
payment a generally payment in advance.

- Because
we already have customers in Turkey, we ask for your understanding

that we
can not offer any exclusivity for Turkey to you. Moreover, before you have
contacted us,

you already have promoted our product range as to be available exclusively in your shop,

although by that time you already have purchased our products from
Loesdau and not directly from us

and also exclusivity for Turkey was never discussed or agreed with
us.

- Furthermore, your approach with one of our customers in Turkey and the

that you already have the exclusive distribution rights fo Turkey is seen
as an indication for

an
unprofessional and unreliable business conduct, which forces us to act very
carefully.

If you
have any further questions, please do not hesitate to ask at any
time.

We are looking forward to hear from you soon and to welcome you as new
customer

H. Weissenberg
Export Sales Manager

www.kieffer.net

G E O R G K I E F F E
R

Sattlerwarenfabrik GmbH
Kunihohstr. 7
81929 München

HRB 54556
Geschäftsführung:
Herr Curt Merker
Herr Robert Götzenberger
at evi
at evi
"Tay"

Mesaj tarafından ender9 Perş. Tem. 23, 2009 5:45 pm

Merhaba Efe bey,

Benim dikkat cekmek istedigim noktayi tekrarlayayim. Bu arada umarim her seferinde yazdigim icin Atmax'in avukatligini yapiyor gibi gozukmuyorumdur. Ancak gorduklerimi soylemem sizin de yarariniza gibi geliyor bana. Mektubu yorum farkliliklarinin sinirlarini zorlayarak da ele alsak ortada bir gercek var. Kieffer Turkiye'de kimseye tek temsilcilik tanimaya niyetli degil. Sizden sonrakilere tanimayaz cunku onceden varolan bir musterisi var. Ancak size de boyle bir hak tanimiyor cunku ön sartlar saglanirsa baskasina da mal satabilecegini belirtiyor. Bu durum tespiti sizin ileriye donuk yatirimlariniz icin onemli. 15000 Euro buyuk miktar degil. Soz konusu Kieffer. Uc bes takim siparis edince zaten bu miktara varilir. Zor bir sart koymamislar.

Ancak daha onemli bir nokta var. Siz yanilitici politik bir tavir ile karsi karsiya olabilirsiniz. Soyle ki:

Oncelikle metnin Almanca kismini aliyorum:

Vorraussetzungen:

Turkcesi sudur:

Biz sizi musterimiz olarak selamliyor olabilmekten mutluluk duyariz, lakin ilk siparis icin asagidaki on kosullar gecerlidir:

Sizdeki Ingilizce ceviri:

We are
looking forward to welcome you as customer, but we are forced to insist
on several
requirements for an inital order:

Anladigim kadariyla Ingilizceniz iyi. Turkce ceviri ile Ingilzcesini karsilastirirsaniz uslub farkini gorebilirsiniz. Eger bu tercumeyi bir tercume burosu yapti ise paranizi geri isteseniz yeridir.

Bana kalirsa Kieffer Turkiye pazarini su an yeterli buyuklukte gormedigi icin buyuk onem vermiyor. Iki tarafi da idare edip mal satmanin derdinde. Bugun burada sunu da kayida gecireyim: eger Turkiye de atli sporlar hayal ettigimiz gibi sicrama yapsin Kieffer ne Atevi ne Atmax dinler, direk kendi gelir.

Diger bir gercek de su ki; Atmax dereyi gormeden pacalari sivamis ve kendini Kieffer'in temsilcisi ilan emis. Smile

Umarim yazdiklarimin bir faydasi olur.
ender9
ender9
"Orta Yaşlı At"

ATMAX AT & Binicilik - Sayfa 4 Empty yararlı bilgileriniz

Mesaj tarafından at evi Perş. Tem. 23, 2009 6:35 pm

Verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim, faydalanacağız.
Dikkate alıyoruz, kendi adımıza edinim sahibi olmaya çalışacağız.
Teşekkürler.
at evi
at evi
"Tay"

4 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4

- Similar topics